Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Demontáž zadního kotouče 807


simitom

Recommended Posts

Povolíš kolo, zvedneš auto, sundáš kolo, povolíš třmen (2 šrouby), sundáš třmen, vyndáš brzdové destičky,sundáš držák třmenu (2 šrouby), povolíš kotouč (2 šrouby), sundáš kotouč, očistíš dosedací plochu kotouče, odmastíš nový kotouč, nasadíš nový kotouč, utáhneš kotouč (2 šrouby), přiděláš držák třmenu (2 šrouby), dáš ideálně nový destičky, sundáš víčko od nádržky s brzdovkou, zatlačíš pístek (musíš tlačit a zároveň točit tuším doprava), nasadíš třmen, chytíš ho 2 šrouby (měly by se dávat nové - většinou jsou k přidávány k brzdovým destičkám). U nových destiček strhávám trochu hrany. To samé uděláš na druhý straně, zkontroluj zda po odbrždění kolo nepřibržďuje a jde volně, vrátíš víčko na nádržku s brzdovkou, nahodíš kola a hotovo.

 

Ze začátku brzdi opatrně, po jízdě bych zkontroloval, zda se nehřejou kola.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc děkuji za rady. Fotky jsou výborné, hned jsem chytřejší. Dneska jdu na to. Nevíte jestli se dá někde stáhnout kniha o Peugeot 807 "Jak na to?", nebo něco podobného kde jsou podrobná schemata brzd, motoru, podvozku a pod.? Několik odkazů jsem našel, ale většinou mi nefungují nebo to není to co jsem hledal. Ještě jednou děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 let později...

Tak probehla vymena kotoucu zadni napravy, ale asi jsem to posral. Pri brzdeni zadni brzdy vybruji vic nez pred vymenou. Asi jsem udelal jednu blbost a to tu, ze jsem dal stare desticky na nove kotouce... Nove desky mam samo taky, ale ty puvodni byly jeste celkem OK... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...