Jump to content

Demontáž zadního kotouče 807

simitom
 Share

Recommended Posts

Dobrý den,

chystám se na výměnu zadních kotoučů na mé 807, ale protože jsem to ještě nedělal tak hledám rady. Máte někdo zkušenosti? Vlákno s tímto tématem jsem nenašel. Děkuji za všechny případné odpovědi.

Povolíš kolo, zvedneš auto, sundáš kolo, povolíš třmen (2 šrouby), sundáš třmen, vyndáš brzdové destičky,sundáš držák třmenu (2 šrouby), povolíš kotouč (2 šrouby), sundáš kotouč, očistíš dosedací plochu kotouče, odmastíš nový kotouč, nasadíš nový kotouč, utáhneš kotouč (2 šrouby), přiděláš držák třmenu (2 šrouby), dáš ideálně nový destičky, sundáš víčko od nádržky s brzdovkou, zatlačíš pístek (musíš tlačit a zároveň točit tuším doprava), nasadíš třmen, chytíš ho 2 šrouby (měly by se dávat nové - většinou jsou k přidávány k brzdovým destičkám). U nových destiček strhávám trochu hrany. To samé uděláš na druhý straně, zkontroluj zda po odbrždění kolo nepřibržďuje a jde volně, vrátíš víčko na nádržku s brzdovkou, nahodíš kola a hotovo.

Ze začátku brzdi opatrně, po jízdě bych zkontroloval, zda se nehřejou kola.

Moc děkuji za rady. Fotky jsou výborné, hned jsem chytřejší. Dneska jdu na to. Nevíte jestli se dá někde stáhnout kniha o Peugeot 807 "Jak na to?", nebo něco podobného kde jsou podrobná schemata brzd, motoru, podvozku a pod.? Několik odkazů jsem našel, ale většinou mi nefungují nebo to není to co jsem hledal. Ještě jednou děkuji.