Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Je projetí STOPky vždycky bodované?? (dotaz na místní polísmany)


Medvěd

Recommended Posts

Tak Helču včera v Karle Varle odlapila hlídka PČR - zastavili jí za projetí STOPky (nikoho neohrozila, ale prý asi fakt nezastavila). Přestupek vyřešili na místě blokovkou 100,- Kč :D :D :D a vypsanou složenkou, páč žena měla v kapse jen pajdu :D :D :D.

Nekoukal jsem na §, který jí napsali - ale podle mně jen těžko mohli sankcionovat projetí STOPky 100,- Kč = domnívám se, že za STOPku by reálně byly odebrány i nějaké 2 nebo i 3 body z jejího konta.

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nezastavení na stopce = § 125c odst. 1 písm. f) bod 5. zák. č. 361/2000 Sb., pokuta do 2.500,- Kč v blokovém řízení (tedy klidně i za stovečku) a k tomu 5 bodů. Body jí neminou, to je dané, ale co je důležitější, pokud se stejného prohřešku dopustí po druhé za 12 po sobě jdoucích kalendářních měsíců, přijde až na půl roku o řidičák. :papa

Upraveno uživatelem Stifler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musí si teď holt dávat větší pozor, páč 5 bodů za jediný přestupek není málo a spáchat takový druhý se nevyplatí. Ale raději si zkontroluj, co je opravdu za ustanovení na bločku, protože se mnohdy stane, že se policista slituje nad "hříšníkem" a napíše mu do bločku nějaké "mírnější" písmeno toho ustanovení, aby nebyl postih tak výrazný. Až v případě, že je na bločku to, co jsem psal výše, tak je jistota pětibodového zisku na kartu řidiče.

Upraveno uživatelem Stifler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha, tak to je good. Tak mi to asi napsali jako mensi rychlostni prestupky, vzdy jsem platil 500. A vzdy na dvouproude silnici kde nejsou chodci cyklisti proste nic.... no nevadi. Kazdopadne si Medvede zjisti co mas napsany na blocku. Podle toho vis jak bude Helca dodatecne obodovana. Treba ji tam napsali spatne parkovani. Tim by to urednici ani neresili.

 

Kazdopadne nesnasim dvoji potrestani. Jednak zaplatim pokutu a jednak body. To je proste dvojity postih, melo by byt zaplat nebo dostanes body apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Scratch: Víš jak by to u nás na silnicích vypadalo? Kolik lidí ti klidně zaplatí třeba dvacet tisíc když nebudou body dole? To není dobré řešení. Neber to jako dvojí trest, ale jako trest skládající se ze dvou částí. Je pravda, že někdy jsou policajti benevolentní a někdy zase ne. Mě zastavili v Praze 4 ve dne, že mi nesvítí pravé světlo. OK nesvítilo, nemám signalizaci vady žárovky, tak jsem se omluvil že to hned napravím a vyměním žárovku a oni že to jistě, ale že to bude za stovku pokuty. Tak jsem vytáhl stovku, dostal lístek, který (moje chyba jsem si nepřečetl) a zaplatil. Až doma jsem zjistil, že tam napsali, že jsme nesvítil vůbec. Nejde o tu stovku, jde o princip. A to že to špatně určili, podle mě pravé světlo není ani na pokutu. Ještě k tomu ve dne. Nebo se mýlím?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MotoMoto: Nezaplatil bych jim nic. Přeci "Před jízdou jsem osvětlení kontroloval a vše svítilo...". To není o benevolenci, tohle je buzerace. Pokud by to policajt zkusil, řekl bych si o služební číslo, nechal bych si vystavit záznam o přestupku sdělil jim, že to budu řešit ve správním řízení. Stoprocentně by k tomu nedošlo, protože mi žádná právní norma neurčuje kontrolovat za jízdy, jestli mi nepraskla žárovka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MotoMoto: pravé světlo je na pokutu úplně stejně jako levé. Já to řešil tak, že kdo vyměnil žárovku na místě, byl bez pokuty, kdo neměl náhradní žárovku (nekompletní povinná výbava) nebo ji nechtěl na místě vyměnit, odjížděl s drobnou pokutou. Kolikrát jsem jim i já sám tu žárovku měnil, aby mohli jet a bez pokuty. :mad:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdysi mně zastavila PČR, že mi nesvítí nějaké (už si nepatuju které) přední světlo na Ducatu. Když jsem začal hledat v kabině šroubovák, polda mi s pobaveným údivem povídá:
"Vy to jako chcete rozebírat tady?"

"No ..., když potvora nesvítí..."
"A už jste to někdy dělal?"
"Ne ..."

"Tak to nechte bejt a jeďte někam do servisu. Berte to jen jako upozornění, že Vám to světlo nesvítí - kvůlivá tý žárovce byste totiž musel rozebrat půl předku"

 

Holt někdy jsou i rozumní cajti ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MotoMoto: pravé světlo je na pokutu úplně stejně jako levé. Já to řešil tak, že kdo vyměnil žárovku na místě, byl bez pokuty, kdo neměl náhradní žárovku (nekompletní povinná výbava) nebo ji nechtěl na místě vyměnit, odjížděl s drobnou pokutou. Kolikrát jsem jim i já sám tu žárovku měnil, aby mohli jet a bez pokuty. :mad:

A jak jsi to řešil, když dotyčný byl ochotný žárovku vyměnit, ale neměl třeba nářadí, aby rozebral kvůli žárovce půl auta jak je u novějších aut obvyklé? Půjčil jsi mu alespoň šroubovák?  :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...