Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Je projetí STOPky vždycky bodované?? (dotaz na místní polísmany)


Medvěd

Recommended Posts

Někdo výše píše, že značky jsou osazovány na základě zkušeností z daného místa a podobně. Bohužel v ČR bych řekl, že značek přibývá a že by to chtělo občas (stále častěji) při jejich osazování použít mozek.

 

K tématu: Na stopce vždy zastavím a vjet do křižovatky na červenou by mě tedy nenapadlo, i když v širokém okolí nikdo nikde nebude (zažívám takovou situaci každou chvíli). Jako chodec občas udělám "prasárnu", že přejdu pár metrů od křižovatky. Důvod je ten, že křižovatka je pitomá, s odbočovacími ostrůvky se přechází po třech přechodech a na každým ostrůvku čekáš na zelenou. Takže když není provoz, přejdu jednu silnici 10m za křižovatkou (což tedy je taky přestupek). Typicky to je ještě tak, že průchozí cesta není ke křižovatce, ale právě těch 10m od ní, takže si na cestou po přechodě nejen počkáš, ale ještě vlastně zajdeš. Někdy nechápu ty supermozky, co tohle navrhují...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vím o jedný STOPce v centru Prahy kde skoro nikdo nestaví a už málem párkrát se mi povedlo si vydělat na nový auto - divím se že tam nestojí PČR

 

Jedná se o toto místo: https://maps.google.cz/maps?ll=50.07925,14.404905&spn=0.000003,0.003484&t=m&z=19&iwloc=lyrftr:m,0x470b94fb8d85fb9f:0x44fa5cd1e5035290,50.079253,14.40494&brcurrent=5,0,1&layer=c&cbll=50.07925,14.404905&panoid=T1k5ufRyap9J18CdLbIW8A&cbp=12,355.12,,0,2.15

Upraveno uživatelem gronholmm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já na STOPce zastavím vždycky, i když třeba danou křižovatku moc dobře znám a je tam vidět široko daleko, těch pár sekund zdržení mě fakt nezabije :roker

Ale přiznám se, že podobně jako Pacho69 někde přejdu silnicu mimo přechod :mad: , ale bývá to vždycky v době minimálního provozu, abych kličkovala jak občas důchodci, co sotva lezou, mezi autama v provozu, to by mě teda nenapadlo....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu mimo téma k práci policie vs pokuty atd....... kontrolovali mě za můj šoférský život jen párkrát, ale co kontrola, to byl pan policista osobnost a měl své charisma, takže smekám.... naposledy jsem na začátku zimy jel po víkendu do práce a hle , kontrola. Zastavím, kontrola dokladů a dotaz, zda jsem před jízdou nepožil alkohol. Říkám, nepožil. A opravdu jste nepil, když bylo to volno? Ne, opravdu jsem nepil. Fakt jste nepil? Ne, no nepil. Tak to nám můžete dýchnout, že?  No, můžu. :super

Nešlo o to, že by mi pan policista polevil, protože od pohledu jsem nevypadal na problém. Ale šlo o jeho super přístup a zasmáli jsme se. Taky byla pochvala, že už mám zimní gumy, kdy někteří ostatní ještě otálejí. Takže hodnotím PČR :super  :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je na vozovce nekreslená čára, tak na ní musí zastavit každý. Pokud není, tak když máš dostatečný rozhled do křižovatky stačí zastavit jako druhý (třetí).

Když už to tu řešíte. Můžou na jedno zastavení projet třeba tři auta nejednou? Já jel jednou s známým, který je taky příslušník a hrozně se divil, že jsem neprojel křižovatkou zároveň s autem předemnou. Říkal mi: "Stál si?" "Stál". "Když si stál, viděl si jestli něco jede, nebo nejede?" "Viděl". Tak můžeš jet taky ... :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

resil jsem s PCR kdysi jedno dilema, jednou jsem dojel k jedny stopce dost rychle, ale byla to takova zbytecna stopka (zbytecna berte s rezervou), bylo to v polich a kdyz je leto a oseni vzrostle, tak tam smysl ma, po znich je tam vsude videt, takze pak smysl nema.

 

No a ja jsem frcel, najednou si uvedomil stopku, zaflekoval jsem, kola se netocily, mel jsem Formana bez ABS a v podstate jsem zbrzdil skoro na nulu, nic nejelo, tak jsem jel dal rovne a ejhle. Policie.... a ze jsem nezastavil..... nakonec me pustili, protoze musely uznat ze sice auto asi bylo v pohybu ale kola se netocila :D

 

LIDI NEZNAJI BOHUZEL ZNACKY, a taky je nesleduji...... nemam rad kdyz proste treba na jizni spojce je v jednom useku omezeni na 60 a pod tim dodatkova tabulka nad 3,5 tuny.... no a kdo tam jede 60? Vsichni :D. Ted teda musi, protoze dodatkova je preskrtnuta :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Jako chodec občas udělám "prasárnu", že přejdu pár metrů od křižovatky. Důvod je ten, že křižovatka je pitomá, s odbočovacími ostrůvky se přechází po třech přechodech a na každým ostrůvku čekáš na zelenou. Takže když není provoz, přejdu jednu silnici 10m za křižovatkou (což tedy je taky přestupek). Typicky to je ještě tak, že průchozí cesta není ke křižovatce, ale právě těch 10m od ní, takže si na cestou po přechodě nejen počkáš, ale ještě vlastně zajdeš. Někdy nechápu ty supermozky, co tohle navrhují...

Já v tomhle vnímám ještě jeden problém a to jsou kolizisti, kteří s nadšením projíždějí tyto nové ostrůvky z chodníku, přičemž tam samozřejmě nemají co dělat. A protože v tom ostrůvku je kolo omezeno obrubníkem, nemá kam uhnout, takže logicky musí uskakovat chodec.... Takovým "zmatkům" se samozřejmě chci vyhnout, takže mám vytipovaná místa, kde se tito motáci často objevují a přecházím na přehledeném a bezpečném místě mimo přechod (který je méně přehledný a taky méně bezpečný...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi Hela ukázala bloček:

Dne 15.4. v 17.00 v Karlových Varech řídila vozidlo xxx a nerespektovala DZ Stůj, dej přednost v jízdě, čímž porušila § 22/4 361/2000 Sb.

Pokuta uložena za přestupek §125 c/1h (nebo k?? nepřečtu)

Na složence není vypsán Variabilní symbol a nikde jsme se nedočetli, co tam napsat. Že by rodné číslo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...