Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Výměna motoru za 1,4i


Antares

Recommended Posts

Pánové, potřebuju poradit. Mám 206ku s motorem 1,1i. Mám ji na leasing. Za rok bude moje :D Né že bych s tím motorem byl nespokojen, to né, ale dostal sem nabídku na 1,4i r.v 2002 3500km s převodovkou za 10 000,- Ty motory sou na pohled stejný, tak by nemusel být na technický problém. V techničáku by zůstala 1,1. (povinný ručení) Musím vyměnit pak i řídící jednotku, nebo stačí motor a převodovka? A co elektrika? Nejsem technik. Jaký na to máte názor? dík moc:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v principu by to nemel byt velky problem, ale chce to sehnat el. schemata.... aby to bylo na 100%

KFW = benzinmotor TU3JP/L5/L4/US94

55kW

vzhledem k tomu, ze se ty motory lisi jen minimalne, by s tou elektrikou nemusel byt problem a na technicke uz vubec ne....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam ji v 306tce a neni to zrovna lenoch ... :) a to vazi 1050 kg, myslim ze v 206tce to uz bude hodne slusny motor ... jinak mam kombinovanou 6.8 l / 100km (beru vzdy plnou a z toho to pocitam) a to jezdim 80% mesto a jeste stylem banka a domu , nakupy a domu ... proste kratke jizdy ...

mimomesto klidne i za 6 l /100

a extra sneci jizda tak za 5.3 az 5.5 :cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Antares: omrkni svuj motor, omrkni tu 1.4 jestli maji stejne snimace a zapojeni vsech tech cidel a podobnych nesmyslu, no a pokud to bude vsechno sedet, tak ja osobne bych do toho sel.....

A jeste bych vyzkousel potom kombinaci prevodovky z 1.1 a 1.4 na tom novem motoru.... teoreticky by to mohlo byt z tou 1.1 prevodovkou lepsejsi.... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha aha. No psal sem do různých servisů o radu a říkali že e e e.Že by to musel povolit dealer do ČR atd. To já všechno vím, mě jde spíš o technickou stránku věci, jestli ty motory se dají vyměnit bez komplikací. Problém tedy asi největší bude, že nemém počítač na 1,4i Nevíte, za kolik se DÁ sehnat? Jinak dík za rady;););)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Motor s převodovkou, z r.2002 a naj. 3500 km, je slušně řečeno hodně podezřelej, to za prvé. Za druhé, i kdyby to bylo technicky bez komplikací, pochybuju, že to někdo papírově schválí. A \"bezpapírovou\" úpravou to auto zatraceně ztratí na ceně, při případném dalším prodeji. Takže takovéhle úpravy rozhodně nedoporučuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta auta mají mezi sebou zhruba tři roky, jestli se nepletu. Jedinej problém by tudíž mohl být u zapojení el. na sání (byly rozdíly), ale dá se bez problémů přehodit celý sání. Jinak 1,4 na 1,1 počítač bude určitě jezdit, ale nevím jak (rád bych věděl). Pokud budeš mít 1,4 počítač a nebudeš k němu mít sladěný BSíčko a klíč, je ti to k ničemu a to je minimálně dalších 10táců, spíš víc a horkotěžko k sehnání (starší). Jinak pokud si nelámeš hlavu s ofiko přestavbou a vyfikneš na motor orig. číslo s typem motoru, tak si myslím, že vizuelně 1,4 od 1,1 nepozná ani většina odborníků.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja teda vubec nevim jak by se to delalo ale delat takovyhle veci u novyho auta je podle me nesmysl. Jak uz jsem nekolikrat nekde psal nejjednodusi je prodat a koupit to co chces. U starejch karek jako je 205 nebo 309 to bych jeste kousnul ale tohle ne......

A proc sis rovnou nekoupil 1,4???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmmm, tak se na to asi vykašlu. V době, kdz sem to auto kupoval bych nedal víc peněz dokupi. Neříkám, že nejsem s tímto motorem spokojen, šlape jak hodinky. Najezdím žádný závody i když mě to někdy láká. ;) Ale dostal sem takovouhle nabídku a chtěl sem vědět Váš názor. Díííky moc. Až nashromáždím pár korunek,možná, že začnu uvažovat o něčem novým,sílnějším. Ale jen co se týče motoru. Od 206ky neopustím :D:D:D Ještě jednou díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...