Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Odcizené jízdní kolo


Tony Stark

Recommended Posts

Kolega z práce mi nabídl možnost zakoupit docela luxusní kolo ale na 90% si jsem jist, že to je odcizené / "čórka" kolo.

 

Jak se pozná, že to je kradené kolo, četl jsem na netu, že existují jakési čipy a dále pak seriové čísla.

 

Je na netu něco jako evidence dle těch ser.čísel kradených kol, že bych si to ověřil? A jak funguje to tzv. čipování?

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Města si vedou svoji evidenci (ne všechna), která je založena na dobrovolnosti majitele kola (zda si ho nechal zaevidovat nebo ne). Pokud bylo odcizené (a krádež nahlášena), to zjistí PČR ve svých evidencích dle výrobního čísla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani  jednou jsem ještě nebyl kontrolován. Uplně prvního horáče jsem taky koupil od kolegy z práce někdy kolem roku 92 za cca 15 stovek,komplet tam bylo Aivio,měl to rok,neskutečně to otřískal,tak jsem celý rozebral,rám na kov a šlo do laku u nás v práci do prášku. Ale na tom rámu ani nikde jinde jsem nenašel žádné výrobní číslo,stopy po brusu žádné a barva byla původní. Mám ho do ted do hospody a takove ty oslavy,abych nelitoval,že o něj přijdu.

K Meridě jsem dostal i pojistku proti lupu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jde spíš také o ten pocit, já bych cokoliv co je kradené nekupoval i kdyby to bylo bezpečné a nedohledatelné. Když nebudou kupci nebudou zloději. Jednoduchá rovnice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zas to nesmíte vidět tak černé....myslíte ze si někdo kdo koupi kolo a pak ho třeba za 6 let prodá někomu za 2000 bude nechávat od všeho doklady?:-)

Stačí sepsat papír ,ze kolo není kradene a je jeho vlastníkem a smitec,pokud je kradeny nebude chtít podepsat,proč by mu kolega z prace mel prodávat kradeny kolo......?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

me kamarad mimo klub prodal falesnou dalnicni znamku, pro meho otce? Kdyz to vylezlo na povrch tak me dalnicni znamka pro otce stala ve finale 2700???

a to se dusoval ze je vse v cajku? Hajzl.... a kdyz chces jit po tom kdo to mu to prodal....tak kontakt neda..... no jsme v cechach....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a) Ukradeno v Německu (nejezdím do Německa) - Mercedes S500 v jednokm východním bazaru.

b) Ukradeno v Kardašově Řečici - Máňo, že bychom jeli o prázdninách z Opavy do Kardašovy Řěčice?

 

Tony Stark: Jsi ochoten si toto kolo zakoupit? Prémie je vysoká, že?

(pamatujete ještě doby, kdy se dávala auta na cihly - jen kvůli "hliníkům"?)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo to pamatuji taky. . . u nás na východě,stíratka,antény a kola(auta na cihlách byla "normální věc" )-šílená doba. . . jízdní kola se kradli ve velkým(můj Author se nikdy nenašel :bacha:fnuk :fnuk :fnuk :fnuk :fnuk :fnuk  )

 

edit: ještě že byl pojištěn a bylo na akontaci na Meridu :aut

Upraveno uživatelem Gabriel 307
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vixi ja pamatuju dobu kdy se kradla stiratka! Kazdej druhej je sundaval na noc :-D

Jenže ty stírátka se kradly hlavně proto, že "soudruh" špatně naplánoval jejich množství do výroby a tak byla v Mototechně běžnou cestou nesehnatelná. Tím lapky neomlouvám, jen objasňuju, proč se kradly i věci, které jsou dnes za pár šušňů na každý pumpě.

No a jinak souhlas s MotoMotem - kdyby nebyla poptávka (kolikrát se i v klubové inzerci objevily hliníky nebo autorádio za SUPER kačky a hned se našlo i několik potenciálních kupců), tak by se zákonitě krádeže míň a míň vyplácely (viz. zrovna ty stěrače nebo autorádia, jejihž cena v běžné síti je tak nízká, že už je ani ty fetky neberou, páč v zastavárně to od nich nikdo neveme).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuju všem za rady, nakonec na to kašlu a holt budu muset vydržet prozatím na tom mém snad 100kg "horaku" co mam x-let. Asi dostanu za uši od "správců" ale kdyby někdo z Vás měl na prodej trekinga o velikosti 27-29 (tuším se tak značí kola nebo rám, nevím moc tomu nehovím) tak se nabídkám nebráním.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A je to tedy, zase drobná inzerce v běžném vlákně. :bacha

Ale ne, to já si jen rýpnul. Prostě je nesmysl, když je o tomto konverzace tak se jít ptát jinam. Nic si z toho nedělej já také se chystám vytáhnout 15 let starého horáka a zase ujet pár desítek metrů, pokud možno z kopce. Hezké jarní kilometry. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...