Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

servisní knížka a intervaly údržby


BFG

Recommended Posts

Pokud vím, tak originál servisní knížka je univerzální. Není pro určitý model. Ten je pouze vepsán na první straně. Jsou tam uvedeny pravidelné servisní prohlídky. Pouze u vozidel, která mají nějaké vyjímky, tak je uvedeno pro jaká. Když si to pozorně přečteš, tak tam určitě najdeš i svůj motor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já nevím, servisku kterou mám jsem studoval, ale motor jako takový tam nevidím. Je tam 1.6 HDI, ale není tam označení motoru, výkon, nic. Těchto motorů je několik typů. Navíc je serviska, a to i s intervaly údržby, psaná pro konkrétní auta 106... 4007, 4008... ale není tam 5008. Pochybuju, že servisní intervaly na rozvody, oleje, všechny typy filtrů a kontrolní body mají všechny Peugeoty stejné. Respektive jsem se s tím u žádného jiného výrobce nesetkal. Moje auto mělo nastavenou výměnu oleje po 15tkm, podle mě je to docela malý nájezd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice se tomu divíš, ale je to tak. Mám také takovou. Servisní knížka není pro majitele vozu, aby podle toho dělal údržbu, ale na běžnou informaci a hlavně pro záznamy servisu. Bližší údaje najdeš jedině v Service boxu a tam je tato sekce placená.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já nevím, servisku kterou mám jsem studoval, ale motor jako takový tam nevidím. Je tam 1.6 HDI, ale není tam označení motoru, výkon, nic. Těchto motorů je několik typů. Navíc je serviska, a to i s intervaly údržby, psaná pro konkrétní auta 106... 4007, 4008... ale není tam 5008. Pochybuju, že servisní intervaly na rozvody, oleje, všechny typy filtrů a kontrolní body mají všechny Peugeoty stejné. Respektive jsem se s tím u žádného jiného výrobce nesetkal. Moje auto mělo nastavenou výměnu oleje po 15tkm, podle mě je to docela malý nájezd.

Já mám nastaveno 20tis. nebo 1rok.....na výměnu oleje a další  servisní ukony.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 8 měsíců později...

Nechci zakladat nove tema tak  napisu sem.

Po 10000 km se zacalo objevovat pri kazdem startovani symbol naradoveho klice a hodnota 3000km . Myslel jsem ze je servisni interval delsi nez 13tkm , nebo to znaci neco jineho ? Pujdu na rocni prohlidku nekdy v breznu takze to urcite vyjde s tema 3000 km , ale presto kdyby mel nekdo nejake vysvetleni... predem diky...

 

Ludek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojky, já mám sice 1,6 HDi ale bylo mi vysvětleno, že servisní interval je flexibilní. (možná je to až u aut po FL, jako máš ty) Auto vyhodnocuje počet startů, délku jízdy a podobně a z toho vypočítává kilometry do servisu.

Já jezdím s autem každý den do práce 50 km a servis mi to počítá na 25 000 km. (po stisknutí tlačítka s klíčem na přístrojové desce se údaj zobrazí). Pokud jsi jezdil kratší jízdy, je možné, že to chce servis dřív.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Ahojky, ob jednu výměnu mot. oleje bych ještě vyměnil palivový filtr a každé dva roky brzdovou kapalinu.

 

Já také plánuji sevisovat auto u Peugeotu pouze po dobu záruky a pak si ho budu dělat sám. Protože, aby po mě chtěli za 1l mot. oleje ( 0W30 ) 750,- Kč, to ať si ho nalejou do pr....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...