Jump to content

Pár vecí okolo 106

573v0
 Share

Recommended Posts

Zdravím, 

po 4 rokoch som si domov dotiahol ďalšiu 106ku (viz podpis), takže sa vraciam po rady do sekcie 106 :D Potreboval by som vedieť, ako moc cítiť na cestách -30mm zníženie. Celý podvozok vrátane zadnej nápravy je na tom aute po smrti, tak keď už sa to bude meniť troška by som to znížil, no nie za cenu vylámania zubov pri prejazde cez koľaje či dlažobné kocky v mestách..A druhá vec je, že v prvom rade musím riešiť zadnú nápravu a predok nechám na leto. Prejaví sa nejak agresívne, keď zadok bude znížený o 3cm a predok ostane zatiaľ sériový?

Prípadne ak by tu mal niekto na predaj zánovné tlmiče + pružiny a ideálne aj s uložením na predok a tlmiče na zadok, dal by som si povedať :-)

A druhý dotaz- auto má pomerne netradičnú výbavu, hlavne v tom že má klimatizáciu. Tá samozrejme nejde, nie je v nej chladivo a očakávam teda, že minimálne kompresor je po smrti a nejaké netesnosti sa asi tiež nájdu. Moja otázka znie, s ktorými modelmi to má príbuznú techniku čo sa klímy týka? Predpokladám 306ka, tam sa klíma dávala na TU motory. 405ka ju mávala len na XU motoroch ale kompresor bol umiestnený na rovnakom mieste, dal by sa prípadne použiť odtiaľ? A niečo novšie ako 406, 206? A doplňujúci dotaz, čo sa ešte okrem kompresora zvykne dodrbkať?

Díky :-)

Ještě ty ostatní věci jako vyparnik, výměník, trubky, hadice, určite je dobra tlaková zkouzka dusíkem. Ono ten kompresor bych nehledal podle typu auta ale podle typu kompresoru, může byt jako příklad ten samy v peugeotu i Renaultu.