Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Olomouc - možná nejhezčí město Moravy


Recommended Posts

Velikonoce jsme se rozhodli prozit v Olomouci a jeho blizkem okoli. Dnes jsme zacali prohlidkou Klasterniho hradiska, kde jsem jako vojin na ZVS prolezel cast povinneho pobytu. Musel jsem uznat, ze za tech 25 let nemocnice rozkvetla do krasy. Nasledoval pesi presun do centra mesta, obed v restauraci U studaka (celkem chutny) a sladka tecka v cukrarne pod orlojem (dortiky za 32,- Kc byly obzvaste chutne). Odtud jsme sli do skleniku vystaviste Flora a dnesni den jsme zakoncili ve Vetran arene - byli jsme tam asi hodinu, ale dalo by se urcite i dyl.

Zitra bychom radi zamirili do Sternberka (muzeum casu), Unicova, na Bouzov, Javoricskych a Mladecskych jeskyni - cestou z Mladce se musim stavit u byvalych kasaren, kde jsem byl vojenskym kotelnikem.

No a v pondeli nas ceka ZOO na Svatem kopecku a Fort Radikov - pak uz hura smer Praha (doufam, ze pocasi bude tak jako dneska, lepsi si snad ani nelze prat).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

Olomouc se mne líbil, jen ty tramvaje bych nemusel, ale nyní jsem tam dlouho nebyl tak nevím jak ty silnice. Na orloj jsem se vždy rád podíval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Olomouci mám tetu, moc pěkný město, ale Brno je Brno :super

Javořičský jeskyně vřele doporučuju, neskutečná nádhera, kam se na ně hrabe Moravskej kras. Ale koukám, že jsou až do konce června zavřený, mají rekonstrukci, loni jsme byli na jedné z posledních prohlídek. Šternberk pěknej, byli jsme kouknout na hradě, pak zámek Bouzov, Loštice....

Letos bych chtěla do ZOO na kopečku, byla jsem tam kdysi dávno.

Užij si to a pěkný velikonoce  :papa

Já naložila jehněčí kýtu a velikonoce strávíme výjimečně v Holicích :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tu rekonstrukci Javoricskych jeskyni jeem taky pred chvili zjistil, tak holt jen ta Mladec. Ale docela zajimave vypada expozice litovelskeho pomoravi ve Slunakove a Velikonoce v arboretu Bila voda. Je tu toho fakt az jeden nevi, co driv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je tady ledacos, ale já se zajímám spíše o přírodu a hezká místa, než o města. Což by asi nebylo tak atraktivní pro děti.

Příroda:

- Ruda u Rýmařova - křížová cesta, krásný výhled do kraje

- Rešovské vodopády

- Rabštejn - skalisko a pod ním dobrá hospoda

- Skřítecká sluj - málo známé, tajemné, viz historie - najdi v googlu

- Trojmořský vrch (Klepý) s rozhlednou - tam je ještě sníh

- chata Paprsek, borůvkové knedlíky

- a na Dolní Moravě u hotelu Vista je Vodní svět pro děti i dospělé - technické zajímavosti, čerpadla atd. Trochu drahé vstupné a teď je tam zima.

Ale je tady krásně...

 

A tady blízko krásné výhledy, snadno dosažitelné: Brusná u Bludova, Bradlo, Zlatník

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...