Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Olomouc - možná nejhezčí město Moravy


Recommended Posts

- Skřítecká sluj - málo známé, tajemné, viz historie - najdi v googlu

 

 

Prosím trochu víc o této lokalitě,nebo nějaký odkaz,nějak jsem to "nevygoogloval" :myslim

Přes Skřítek jezdím na kole často,ale o tomto jsem nikdy neslyšel a chtěl bych se tam podívat :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmě se nedá říct, který město je nejhezčí, záleží na spoustě okolnostech...Pro mě je Brno NEJ, protože je to rodný město, znám to tam a celkově se mi líbí uspořádáním, je tam hodně památek, ale i příroda, což třeba zas každý město nemá. Praha je taky krásná, HK se mi líbí, proti tomu třeba Pardubice vůbec, něco mi tam nesedí a ani vlastně nevím, co :cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnaska u nas jednoznacne zvitezil Slunakov - byli jsme tam cca 2 hodiny a fakt navstevu dopobrucuju. Nasledovala zastavka v mych byvalych kasarnach (dnes jakysi jezdecky spolek), pak Mladecske jeskyne a nakonec Bouzov (hrad i 15 m Trojsky kun). Vic uz jsme pro casovou narocnost programu nedali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, to jsem zvoral, musí se hledat Skřítecká štola.

http://www.turistika.cz/mista/skritecka-rokle

Zajímavé a pikantní je to, že tady je hodně turistů, znalců kraje, historie. Ale tuto zajímavost prakticky nikdo neznal, upozornění přišlo teprve asi před dvěma roky. I když, jedni známí tam chodili už dřív, viz fotky na rajčeti. A nic neřekli, tajnůstkáři...

 

Hledá se to poprvé docela stěží - stojíš 5 m od ní a nevíš. Kdybys nenašel, dej vědět, navedu tě.

Docela vhodné spojit to s hospodou pod Rabštejnem.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

A co takhle v Olmiku do vyhlášené hospody Drápal na vynikající 12º Plzeň z tanku a k tomu nějaké dobré maso či tatarák. Jinak na jídlo je dobrá restaurace U Anděla a i ve vnitř je to útulný se super výhledem z terasy na park. Jinak je Olomouc vyhlášená vánočními trhy s velkým výběrem punčů :-)) , takže řidiče abstinenta s sebou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...