Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Problem s alternatorom?


Guest Mirdeld

Recommended Posts

Guest Mirdeld

Zdravim, odisiel mi zrejme alternator na mojej 405tke. Nameral som priamo na nom  pol voltu po pridani 2,5v. Na baterii sa napetie po nastartovani nemenilo . Malo by ukazat aspon 13,8v no zostava 12,5V. Pri otoceni klucikom mi nesignalizuje bateriu(samozrejme ani po nastartovani). Kontrolka svieti pri otoceni kluca ako ma, az ked vypojim ten tenky kablik z alternatora a dam ho na kostru. Neviem co ine by to mohlo byt, regulator? kostra? No myslim, ze sa domnievam spravne.

Upraveno uživatelem Mirdeld
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
Guest Mirdeld

Kupil som nakoniec pouzivany alternator, nabija no privela. Tak som rozobral stary a dal tam regulator zo stareho a vymenil uhliky. No napriek tomu stale to iste. 14-18v zalezi od otacok. Vsetka kabelaz ide z alternatora do takej modrej krabicky v ktorej je jeden plosacik a relatko. Ked relatko manualne vzopnem tak mi to ukaze 13,4 max 13,7. Nechapem co s tym robit. Este asi skusim novy regulator a najradsej by som vymenil aj ten plosak s relatkom, len neviem ako sa to presne vola a nemozem to nikde najst

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

kupil som fungl novy regulator a vsetko funguje ako ma. blba zhoda nahod ze bol zly na tom co som kupil a aj na tom povodnom. ta modra krabicka ktoru som spominal je polovodicovy regulator ktory sluzi primarne na vyrovnavanie napetia vo vetvach. novsie auta to maju vymyslene inak. snad tato tema v buducnosti niekomu pomoze

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...