Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zbraně a společnost


Krt€K

Recommended Posts

Teda tady to vře :D

Jinak já sám sem zastáncem možnosti mít zbraň. Ikdyž bych začal už tím co je to vlastně zbraň? Takový výtah z WIKI: "Zbraň je nástroj (moderní zbraně mohou být i automatické stroje), který slouží k prosazování zájmů. Může sloužit k útoku či obraně materiálních hodnot, ale i duchovních jako je víra či čest. Nejčastěji se používá za účelem způsobení zranění živému organismu."

 

Jestli někdo stojí za zakázáním zbraní mezi lidmi, tak ať začne autem, noži, provazy atd. Vzhledem k tomu co dělám tak opravdu za nenejbezpečnější zbraň považuju auto. Jinak opravdu moc příkladů kdy byla někým použitá střelná zbraň na jiného člověka moc není. Ten v tom UB taky mohl klidně zabarikádovat dveře, hodit tam skleněnou flašku plnou benzínu a škrtnout. To by byla teprve hrozná smrt.

Pak byl ještě ten v tý Třebový nebo kde jak postřelil ty dva chlapy - ale tam se dá polemizovat čím to začlo, a jestli to opravdu nebyla nakonec sebeobrana. Takže ono opravdu moc argumentů pro zrušení není

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsal jsem co jsem napsal a zatím nikdo (a už vůbec ne nějaká ochranka, která se dříve nazývala VRÁTNÍ!!! a kterou do nedávna úplně v pohodě zvládali důchodci) mně ke změně názoru nepřesvědčil.

Pokud někdo k posílení svého ega potřebuje nosit u sebe jakoukoli zbraň, pohrdám jím (a je mi úplně buřt, jestli i on mnou). Žiju tak, abych zbraň v životě nepotřeboval a když na mně někdo nějakou bouchačku vytáhne, budu to chápat asi podobně jako by na mně spadla taška ze střechy nebo mně smetl ožralej feťák za volantem - prostě to holt někde bylo psáno. Konkrétně v Tvém případě (soudě dle různých Tvých sebeprezentací) si myslím, že by tak extrémně výbušný jedinec měl zbraně obcházet uctivým obloukem - uvědomím-li si kolik podobných může mít zbraň v kapse legálně, opravdu z toho nemám pražádnou radost.

Ad bezďáci u OC: když jdu nakoupit u nás, tak sice bezďáci nejsou v BILLE, ale válí se před ní - takže je "ochranka" k čemu?

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak je teda ještě jedna věc kterou je potřeba brát v potaz a na kterou tu trošku narazil Medvěd - Jakej je zásadní mezi člověkem s ZP a bez něj. V případě jakéhokoliv problému a případného souzení člověka (klidně za prohřešek který se netýká zbraní) tak pro něj ZP bude vždy přžitěžující okolnost, protože by si měl být vědom následků svého chování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každý kdo pracuje v mých očích zaslouží spíš respekt, než pohrdání. A jedno z mála povolání, kterým pohrdám jsou "šmejdi". Rozhodně ne ochranky v obchodech.

K tomu, že jsou bezdomovci před obchody, někde být musí a nevím, jak je to kde konkrétně, ale tady ve městě jsou místa mimo obchod samotný často veřejným prostranstvím a těžko je tedy může někdo odtud vykazovat.

Zbraň, ani ZP nemám, ale zakázat zbraně pro civilní obyvatelstvo není podle mě správná cesta. A v našem Kocourkově, bylo několik případů, kde podle mého selským rozumem se někdo brání, ale díky použití zbraní se z toho stává nepřiměřená obrana. Tak bych zneužití se tolik nebál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no a ja u sebe zbran nosim, akorat jsem ji nikdy nepouzil :), aspon vidis, jak spatnej mas odhad.

 

Ad bezdaci a ta tva Billa, pokud to je ta co myslim..... tak tam uz taky nemusi spadat moznost pusobnosti SBS, pozemek muze byt majetkem mesta a nelze tam vyzadovat dodrzovani nejakeho navstevniho radu v soukromem objektu. Tam uz musi zasahnout PCR. Jenze nelze uplne srovnavat tvoji Billu s obchodnim centrem :D, u nas jsou na Billy a podpobne obchody nasazovani ti nejslabsi lide, ale je to opet o tom, kolik za ne zakaznik, v tomto pripade Billa zaplati. Mozna mi opravdu zacina vadit, ze se tady navazis do ostatnich, nektere i shazujes, a sam tocis volantem a posledni dobou se prezentujes pouze tak, ze tvuj nazor je jedinecny a spravny.

 

Jsem ochoten uznat, ze v kazdem oboru se najdou dobri lide a magori, ale uplne v KAZDEM. Ted jsi tady prikladne napsal, ze kdyby te nekdo trefil, tak je to nahoda rovnajici se spadle tasce ze strechy. A kvuli tomu, kvuli takovym nahodam bys nejradsi odzbrojil narod aby ses ty citil bezpecne :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Každý kdo pracuje v mých očích zaslouží spíš respekt, než pohrdání. A jedno z mála povolání, kterým pohrdám jsou "šmejdi". Rozhodně ne ochranky v obchodech.

 

Nepsal jsem, že pohrdám ochrankou v OC - i vrátní jsou potřeba. Psal jsem, že pohrdám civilama, kteří si zvyšují své ego nošením jakékoli zbraně a je mi úplně jedno, jakýma pohádkama si to zdůvodňují.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  

Nepsal jsem, že pohrdám ochrankou v OC - i vrátní jsou potřeba. Psal jsem, že pohrdám civilama, kteří si zvyšují své ego nošením jakékoli zbraně a je mi úplně jedno, jakýma pohádkama si to zdůvodňují.

Aha, tak jsem to špatně pochopil. To se omlouvám. Po druhém čtení jsem to už pochopil.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

uznavam, ze jsem to napsal dost ostre, ale je to proste dano tim, ze zastavam heslo mit a nepouzit, nez nemit a potrebovat.

 

Ada s kocarkem taky chodi denne se psem a kocarem na prochajdy a ma kasr a teleskop. Staci aby ji napadl nejakej pes (zkusenost), nebo tady v HoPo se mota nejakej magor starsi, kterej kope do psu a jedny zensky i prevrhl kocarek a zdrhnul (znama). Tak presne kvuli takovym musi lidi mit u sebe moznost zbrane (zbran ber globalne). Spis nechapu, ze ty jako tata od rodiny se dobrovolne zbavujes moznosti se branit. Tim nemyslim jen strelnou zbran. Predstav si, ze by ti nekdo jen tak kopl do kocarku, kdyz v nem Pavlik byl. A ted si uvedom, ze ten trotl to neudela, kdyz tam budes ty, ja, nebo kdokoli jinej obdobnych postav, ale udela to ty zensky........ nebo nekomu nad kym ma fyzicky navrch, jak se ma dle tebe branit ten? Ano, zavola na PCR, ktera diky podstavum prijede za 15 minut, a to je dobry dojezd, ale i tak ten trotl uz bude pryc.....

 

a proste si nemyslim, ze noseni zbrane, zvysuje ego.... ono je taky si dulezite uvedomovat, ze kdyz vytahuju zbran, tak ta zbran se da pouzit i proti me. At strelna, tak jina. Vzdycky proti me muze stat nekdo lepe vybaven, nebo jen proste lepsi, strelec, bojove umeni, ja nevim co jeste, ale takhle uvazuje kazdy zdravy jedinec. Ne idiot, ktery postrili pul hospody, nebo strili kdyz ho nepustej do baru... :(

 

edit: Almanil - ja si s Medvedem rad podam ruku, proste vime, ze se v necem neshodneme :)

Upraveno uživatelem Scratch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně kdo tu zbraň ,musí umět vyhodnotit ,kdy ji může použít,kdy je to adekvátní situaci....

Nic proti lidem co maji zbraň nemám ,je to každého volba,az se budu cítí v ohrožení ten ZP si udělám....

Zatím stačí teleskop a kasr:-)

Co me zvedá naopak žluč,tak lide z mého okolí,kteří maji zbraň doma,maji děti a pistoli nemají v uzamcenem trezzoru,ale třeba na skříní v kuchyňské lince apod.za to bych bral ZP....

To já myslel ze PČR může mít služební zbraň doma nebo to je jen u některých třeba kriminálka?

Nebylo to tuším podmíněno dříve nějakým počtem odslouzených 3 roku ?

Upraveno uživatelem Charlie 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zbraň s egem totiž nemá vůbec nic společného. Teda u normálního člověka. Spíše se zodpovědností. Především vůči sobě samotnému. Už jsem to psal mnohokráte. Každý normální člověk se zbraní se spíše straní situací, ve kterých by ji MUSEL použít.

 

Ještě k definici zbraně: Cokoli, čím lze učinit útok důraznějším. Nebo: Nejůčinnější zbraní španělské inkvizice byl moment překvapení.

 

Až se budeš cítit v ohrožení, na dělání ZP nejspíš nebude čas. ;-)

 

Ano, nevhodné uložení zbraní je příšernost... Já trezor samozřejmě mám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krtku - chceš-li to slyšet jinak, tak tedy:

Příslušník ozbrojené složky, který má právo nosit zbraň, bude podle mně mít za sebou podstatně poctivější psychotesty a různá přezkoušení, než civil, kterej si nějakej glejt může za pár bankovek koupit (bude-li nejhůř). Nosíš-li tedy i po službě u sebe zbraň, je to pro mne daleko skousnutelnější stav než aby měl u sebe legálně zbraň každej votroubek, kterej má děsnou potřebu se bránit.

O stažených kalhotách a brodu to asi známe všici, ne?

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, a co takovej řidič, ten nemá zbraň neustale k dispozici?? I když není zrovna v práci, ten si nezvyšuje sebevědomí řízením zbraně hromadného ničení?, což se z auta dá jednoduše udělat

 

Je uplně jedno jesli je to bouchačka, nebo kyj, prostě je to jen o tom rozumu, a nemusiš mit zrovna psychotesty

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...