Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

EGR ventil výměna, ano či ne?


jarda007

Recommended Posts

Zdravím všechny!

 

Mám dotaz. Dostal jsem doporučení na šikovného klučinu, který mi konečně pořádně prošel auto a pořeší chlazení (jak jsem kdysi psal, že když mám narvané auto, jedu do kopce, tak někdy vylezla ručička motoru na 120, stačí na pár minut zastavit, klesne a jede se dále, našla se chyba elektromagnetického ventilu obtoku chladícího okruhu a ještě něco k tomu a řeší se to výměnou celého okruhu chlazení, pokud to nazývám správně, již bez ventilu a je to ještě levnější) a ... Bavili jsme se o tom, že mi před cca rokem byl měněn FAP,  nevím, jestli to bylo zapříčiněno tím, ale na dalších emisích jsem neprošel, občas když auto šlápnu, vylétne černý dým (ano, je to klasika, ale tak extrémní to nebývalo), samozřejmě se ještě podívá pořádně na FAP a dostali jsme se až k EGR ventilu. Mám najeto přes 240 tisíc, motor 2.0HDi, nikdy nebyl na autě měněn a snad by to mohlo pomoci. Závadu na diagnostice nenašel, ale říkal, že se diví, že prozatím neodešel. Co Vy na to, měl bych do toho jít? Občas se mi i stane, když ujedu pár kilometrů a pak stojím na světlech na neutrál, že se auto jakoby chviličku klepe a když se rozjedu, poté úplně v pohodě. Vstřiky by podle orientačního měření měly být v pořádku, ale není to stoprocentní, pokud se někam nepošlou na detailnější kontrolu.

 

Děkuji všem předem za rady a poznatky a mějte se fajn.

 

Jarda

Upraveno uživatelem jarda007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za odpovědi, FAP mi měnili, ale bůh ví jak... Co mi tento týpek říkal, tak to zfušovali zle, šrouby jaké nemají být, něco uvolněného a tak. Takže bych pořešil nejdříve to chlazení. Já se trochu bál, jak to s tím EGR ventilem je. Když se mi rozsype někde po cestě, tak jsem v ... A jak mi říkal o těch najetých km, tak mi to začalo v hlavě trochu šrotovat  ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...