Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Tecie odvzdusnovak na chladici


dusang

Recommended Posts

Pred tyzdnom som si menil termostat a pred naliatim chladiacej kvapaliny som si povolil aj odvzdusnovak na chladici (mam motor 1.6i - TU5JP NFZ).

Nevedel som, ze ma polohu otvoreny a zatvoreny, tak som sa ho snazil vykrutit. (Teda aspon predpokladam, ze ten odvzdusnovak ma dve polohy - zatvoreny:

odvzdusnovak1.jpg

a otvoreny:

odvzdusnovak2.jpg:myslim)

Otocil som ho asi 6-7 krat oproti smeru hodinovych ruciciek, az pokial som nezistil, ze sa neda vykrutit:D

Odvtedy mi cez ten odvzdusnovak stale vyteka chladiaca kvapalina. Skusal som ho uz viackrat otocit z polohy zatvoreny o 180 stupnov v smere

hodinovych ruciciek znova do polohy zatvoreny v nadeji, ze to bude lepsie tesnit. Ale nepomohlo.

Mohol som tym viacnasobnym pootocenim toho srobu nieco zlomit vnutri? Pri toceni som necitil ziadny odpor. Nemalo by sa s nim tocit iba o 90 stupnov?

Dufam, ze nebudem musiet kupovat kvoli tomu odvzdusnovaku novy chladic:bojim

Dakujem za kazdu radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je mozny ze uz byl spatnej treba pred tim nez si ho zacal povolovat :( Ale tusim ze se ma otocit o 90-180 stupnu pak by mel jit jen povytahnout ale ne uplne vytahnout .. protze tam za neco drzi .. takze pokud Ti neje uplne vytahnout a pritom ho dokazes o tech 90-180 stupnu zavrit tak bude problem asi v nejakym tesneni.. nez ze bys neco ulomil..

Jo a jestli me pamet neklame tak by mel byt zavreny soubezne s autem .. tzn. jak je to na druhym obrazku..

Tady je to videt..

[upravil dne 8/11/05 AKCZ]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

AKCZ: ja ho mam teraz stale v polohe, ako je na prvom obrazku. Problem je, ze si uz ani nepamatam, ako bol povodne:myslim Ale mam taky pocit, ze ked som ho dal rovnobezne s autom (ako na druhom obrazku alebo na Tvojom obrazku), tak chladiaca kvapalina vytekala rychlejsie - preto som usudil, ze v tejto polohe je otvoreny - ale mozem sa mylit. Ked ho mam v polohe, ako na prvom obrazku, tak je zapadnuty v takych zarazkach.

trollik: takze ten srob by mal ist uplne vysrobovat, aby sa dalo vymenit tesnenie? alebo ho iba vytiahnem kolmo hore?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud se ti to podařilo protočit kolem dokola, tak jsi ulámal ty zobáčky, co tam jsou. Normálně se to pootočí jen o 90°, pak to jde vytáhnout. Co s tím teďka, těžko říct, možná by stačilo vyměnit ten těsnící kroužek, a po odvzdušnění to třeba zalepit, když to samo nebude držet, ale to fakt těžko hádat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

oddie: a aka je prosim Ta uzavreta poloha? Napriec autom (prvy obrazok) alebo vodorovne s autom (druhy obrazok).

Pisal si, ze to ide vytiahnut. Tzn., ze ked to bude v otvorenej polohe, tak to pojde vybrat von z chladica uplne, ked to budem tahat kolmo hore? Lebo skusal som to aj povytiahnut, ale ide mi to povytiahnut asi tak 0,5 mm.

Sorry, ale radsej sa teraz opytam taketo \"priblble\" otazky, ako by som to mal urvat uplne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešení je prosté - dej to pryč, sežeň so gumovou trubku se stejným průměrem jako je hrdlo, z druhé strany tam vraž šroub a jak na straně šrkoubu, tak na straně hrdla to stáhni stahovacíma páskama. Mně to vystřelilo u 309 při jízdě. Tohle je jednoduchý a velmi účinný řešení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 roky později...

chalani, este som sa ani nepredstavil, ale potreboval by som vediet ake bolo riesenie tecuceho odvzdusnovaka na chladici. zalepil to niekto, pripadne da sa kupit ten ventil aj samostatne?

tiez som odvzdusnoval, asi 8x krat odkedy je chladic novy. stale sa bez problemov hybalo s tym ventilom, ale naposledy ako isiel hore, tak sa uz nevratil. zostal asi 2mm nad zapadnutim a iba sa toci.

poradite? dakujem

:myslim

[upravil dne 5/4/10 kurenadvore]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...