Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

gti-6 s16 koupě


bucek123

Recommended Posts

Zdravim do konce tohoto roku plánuju koupit 306 gti-6 (s16) budu rád za všechny rady poznatky

na co si dát pozor

jaký je motor 

jaký je podvozek 

jede to ?

kolik to žere 9-10l (normální jízdou)??

dával se tento motor do clia sport ???

děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevim, na co si dát pozor. GTi-6ku mám už druhou (a už, doufám, poslední) a nic extra na nich není oproti jiným 306kám. Na rozdíl od slabších výbav 306ek má levý zadní podběh v základu, takže největší bolest 306ek-shnilý sloupek zevnitř odpadá. Takže max. jako u jiných 306ek zadní náprava...motory jsou spolehlivé, výkonné, interiér netřeba považovat za nějakou "hrozbu". Podvozek je slušný, sedí hezky i v sérii, torzky má vzadu silné (nejsilnější ze všech)...tady bych až na typickou bolest těchto náprav ("áčka") taky neviděl žádné zvláštní riziko. Jede to slušně - poměr váha/výkon skoro 10:1, takže střela. já mám aktuální spotřebu lehce nad 8 litrů (dlouhodobě),ale s opravdu lehkou nohou (až na výjimečné situace :D ). Clio Sport má jiný motor. GTi-6ka (XU10J4RS) je shodná s Citroenem Xsara VTS nebo ZX, ale tam to byly pětikvalty, jinak vše totožné.

 

jo a všechny 306ky mívají problém s mezidveřními konektory (lámají se rády kabely). :roll

Upraveno uživatelem Stifler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem tak napůl z Liberce a z druhé půlky Jilemnicko, okr. Semily. Díly beru v AK, jak jsi zjistil, ne všechno se tam vyplatí brát, ale stačí to. GTi-6ku tam mají normálně v kategoriích vozidel a případně lze užít i kategorii Citroenu. Když auto zprovozním, tak se pak nějak domluvíme... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viděl jsem to včera na vlastní oči i se s tím projel.... Je to trošku bastl - kvůli papírum - je to jinak 2.0 XSi s motorem ze 405 mi16 112kw . Jede to suprově i s tím pětikvaltem. Dost orezlé ... Zadní brzdy KO. Přední ještě dobrý. Podvozek netluče ,neteče a jede rovně... K provozuschopnýmu stavu je zapotřeba cca 10tis (za nákupky dílů a vlastní práci) . Lak taky KO . Ale zy ty prachy s čerstvou STK (kupou náhraních dílů a dalším motorem na díly) ... Na vyjíždky a srazy dobré + se v tom klasicky vrtat o vejkendech :-) .

Zejtra nebo pozejtří ji kupuju. Snad to nebude uplně totálně výstřel vedle :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...