Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Nesviti leve predni svetlo 307 2,0 HDi


zdenekvt

Recommended Posts

Ahojte,

 potrebuji radu, už jsem zoufalý. Mám pořád problémy se přednímy světly, pořád praskají žárovky a levé pro jistotu nesvítí vůbec. Měřil jsem napětí na svorkách a je tam 0V, pojistky jsem kontroloval a projistotu i vyměnil věechny desítkový. Podotýkam že světlo svitilo, pak jsem vymenil prasklou žárovku a už nesvítí. 

 

              Díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neignorujeme.

Ve tvém postupu jsou nějaké chyby. Ale to bych se na tebe musel dívat, anebo ještě lépe to udělat sám, protože každý máme své postupy.

 

Takže:

- pojistky: zjisti si, které jsou na světla, "pro jistotu měnit všechny" není to správné

- voltmetrem měř kontakt světla proti kostře, zda je tam +12V

- ohmmetrem zkontroluj žárovku, zda je dobrá

- zapoj žárovku do konektoru a znovu měř napětí proti kostře, jak +12V, tak i minus,tedy druhý vývod žárovky

- často rozhoduje i takový detail, zda se měřicím hrotem dotýkáš kovu patice žárovky, anebo fastonu (svorky), která je na tom kovu nasazena.

 

Sežeň si schema svého auta, bude se ti líp orientovat.

 

Při činnosti je třeba postupovat šablonovitě a nevynechávat nějaký krok, byť se stokrát zdá samozřejmý a zbytečný. Problém je právě v tom, když se spolehneš na něco samozřejmé a ono to tak není, např. žárovka je nová a nesvítí.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady je nějaké schema.

Pokud mi do SZ napíšeš mailovou adresu, mohu ti poslat dokumentaci, kterou mám.

 

A pak existuje ještě jeden důvod, proč jsem nereagoval: často tady padne dotaz, já nebo my se namáháme s odpověďmi a radami a často se vůbec nedozvíme, jak to dopadlo a zda ty rady k něčemu byly. A jestli je tazatel zkušený, a zeptal se jen tak pro zajímavost, anebo naopak nezkušený a stejně musí do servisu.

post-2001-0-84689800-1427972012_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvam se, ale uz me staveli i policajti a chteli abych to pred nimi opravil, nastesti si to rozmysleli. Nesviti potkavaci svetlo. Prave mi nejde do hlavy ze pred tim svitilo. je tam spatny pristup na nejake hledani ukostreni. Mam to auto mesic a pul takze nevim jeste kde co je

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zkus žárovku přímo na baterce, zda svítí--že je nová nic neznamená

zjisti přesnou pojistku levého tlum. světla

zjisti, zda je proud na této pojistce

 

pokud nerozumíš elektrice v autě, je tu servis, nebo garážový mechanik--není to výtka, taky si všechno neopravím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...