Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Dřevěné sestavy na houpání pro děti


Scratch

Recommended Posts

ahoj, chci se zeptat, vyhledove planuju pro malou postavit ze dreva takovou tu konstrukci na houpani a lezeni.... atd....

Muzete mi prosim nekdo kdo to mate doma koupene/delane, vyfotit par detailu jako jak je to do sebe zasazeny, jak je to ukotveny do zeme apod? Je lepsi hranol nebo kulatina? No proste vase zkusenosti :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukni se sem. http://www.piccolino.cz/kontakty.php

 

Mají provozovnu na Čekobrodský, v Hrdlořezích, jak se jede dolu do údolí dutejch hlav. Jezdím kolem a mají tam vystaveno odhadem tak 15-20 kousků těchto prolézaček a hradů, tak můžeš zajet zčíhnout, jak to mají udělaný ...

 

Původně jsem chtěl taky dětem na zahradě něco takového vybudovat, ale nakonec jsem udělal jenom 1m hluboký pískoviště a trampolínu a na tyto prolejzajdy a houpajdy chodíme do veřejných parků. Myslím, že je to i lepší  z více důvodů - namátkou 1) nebudou tolik asociální a izolovaný, když si budou hrát i s jinejma dětma 2) mají to pokaždé jiné, když se hřiště střídají (aneb co je doma, to omrzí) 3) ušetříš čas a kačky. Pravda, když je to na zahradě, tak je zase výhoda, že otevřeš dveře a máš "klid", ale stejně je to nebude tak ba, jako to co není doma ...

 

A když už bys to budoval a troufal by sis, tak bych šel z praktických důvodů do kulatiny - za mě myslim, že menší riziko nějakýho úrazu (tříska, rozbití o hrany hranolů ...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky Neone, na chalupe prave moc v okoli neni, takze to spis planuju na chalupu a domu jen konstrukci na houpajdu, protoze ted to mam na lesenarskych trubkach a vypada to desne :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hranol je praktictejsi a kulatina zas hezci. A taky zalezi co mas doma za vercajk. Pac rovny plochy jdou k sobe lip nez treba ne jednu vyrezavat nebo vybrusovat radius na jeden kus aby lip sednul k druhymu kusu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do zeme zabetonovat ocelovy patky a do tech pak chytat drevo. Drevo v zemi neni dobra volba. Kup si v globu takovou tu priruckuno pergolach tam mas dobry info a stoji to neco okolo 150 nebo si tu prirucku najdi na netu a nemusis ju kupovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám doma položeno jen na kacirku a do země natluceny patky z 12mm roxoru dlouhý cca 30cm a nahoře plochac a 2 sroubama 10 prisroubovany...

Jak píše koudak kulatina se spatne spojuje...

Kup vruty a na tupo je sesroubuj...nehledej na tom zadnou vedu....

To si udelas uplne v poho....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Almanil: 1m pískovištěm je myšlena vrstva písku, ne hlobka - ikdyž to by v podstatě taky nebyl špatnej nápad ... :D sakra, že mě to nenapadlo dřív ... :) právě si pamatuju, když jsem byl malej a dělal tunely, jak mě vždycky štvalo, že je pískoviště tak mělký, tak jsem to udělal dětem lepší, ale samozřejmě, že to neocenily ... :)

 

Koudak, Charlie: já teda vše poctivě zadlabávám (mám to jako hobby), tak beru, že kulatina je rychlejší, protože tam nemusí bejt ten zádlab tak přesnej ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no na ceste jsou jeste dalsi novinky. Letos asi zadny grillmasters nebude :(

jakmile se vylecim, tak vlitnu na plot a jakmile bude plot, tak se jde na elektrinu v obyvaku, v predsini a v koupelne. Zaroven se udela nova podlaha a kuchyn. Sice nevim, kde na to vsechno vezmu, ale asi svepomoci to bude daleko levnejsi. Nic jinyho mi stejne nezbyde :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě ten grilmasters udělej a alespoň zjistíš, kdo je kámoš a ochotnej pomoc - myslím, že neni nic lepšího, než spojit práci se zábavou. Jenom to chce určit pevný mantinely 9-18 makat 18-24 kalit a ráno zase - nebo nějak podobně ... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...