Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Pomoc s plynovým kotlem


venomcz

Recommended Posts

Ahoj klubáci ,

Máme v bytě plynový kotel Junkers Ceraclass zw18 a začal nás zlobit. Servisák může nejdříve příští týden a teď v té zimě si ani nezatopíme pořádně .

Kotel špatně zapaluje. Když zapálí , začne znovu házet jiskru ikdyž oheň dávno hoří. Pak vypne a celý cyklus opakuje třeba i 10x . Zapalovací Elektrody jsem očistil a i ionizační .

Na internetu jsem četl různé názory , od řídící desky , po ventil, ionizační elektrodu atd atd. Neporadil by mi tu někdo ?přikládám video . Teď to zase hodinu jede v pořádku , nechápu to .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tam je zřejmě čidlo, které má hlásit, že plamínek hoří. Obvykle je závada taková, že čidlo je odkloněné (nesprávně umístěné), anebo kontakty od něj jsou špatné, anebo je čidlo vadné.

Kotel jsem opravoval někdy před 30 lety, ale v principu závada ukazuje na toto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem problém řešil ještě s kolegou v práci a říkal něco podobného , že buď ionizační elektroda ( čidlo jak říkáš ) je vadná nebo blbě umístěná .

 

Pokud to není v tomto , tak pak jedině řídící deska . A to by byl fakt průser . Protože cena za tu desku je 1/3 kotle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na videu je i vidět, že ikona plamínku svítí, pak zhasne a kotel hned startuje, takže těžko říct kde je pes zakopán. Čidlo nejspíš "nějak" funguje, když se ta ikona rožne. :myslim  Zkontrolovat to čidlo, případně kontakty od něj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus dopustit vodu do topení na 1.1 nebo 1.2 bar. Na videu to vypadá že tam nemáš ani 1 bar :)  A to je turbo nebo normální kotlík? KDyby byl turbo což znamená, že si saje vzduch zvenku, tak jestli to třeba není někde přicpaný ,třeba bordelem od ptáků :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...