Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Notebook na kancelářskou práci, 15", 10.000 Kč


Francouz_407

Recommended Posts

K poznámkám od MotoMoto: 

Jednoznačně má pravdu. Licence (i krabicová) je vázána na majitele nikoli na HW. Tzn. pokud prodávám HW tak pouze s čistým HDD (naformátovaným) Licenci na OS i jiný SW, si nový majitel musí zakoupit sám. Licenční štítek nalepený na "Pecku" nebo NTB je v tomto případě k ničemu. Když dojde na "Lámání chleba" rozhodující je DAŇOVÝ DOKLAD. Tento systém byl zaveden hlavně pro případy, kdy např. odejde HDD a OS je nutno nainstalovat na nový. V minulosti to byl docela problém - docela složité bylo znovu aktivovat SW.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím, ruku do ohně za to nedám a ve znění zákona se mi zrovna nechce pátrat, ale štítek COA je platný pouze spolu s daňovým dokladem. Tzn. musím mít doklad, že jsem ten SW opravdu koupil já. Ale třeba se mýlím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro úplnost, když už jsem tu rozpoutal takovou přátelskou debatu. Je potřeba oboje, tedy v případě OEM jak COA štítek tak i doklad o koupi. A v případě¨prodeje již aktivovaného OS například na starším HW je potřeba COA dva, tedy ten původní a druhý prokazující tu certifikaci. Microsoft tyto štítky přímo velkým výrobcům dodává. Takže ano škola si koupí třeba 10 ks Dell PC s původním OS a k tomu jí Dell dodá 10 ks speciálních COA štítků a 400,- A pak je vše OK. Pokud někdo koupí starší HW s nainstalovaný OS, který byl aktivovaný, tak není právoplatným držitelem licence i kdyby to měl na faktuře. Prostě prodat licenci dál nemá vlastník právo.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík MotoMoto - rozepsal jsi to detailně. SW resp. licenci prostě běžným způsobem prodat nelze. Ale je tu jedno takové trochu pochybné řešení. 

Příklad:

Koupil jsem si NTB s OS W-7 - mám na to daňový doklad.

Tento NTB, po dejme tomu půl roce, prodám kamarádovi a dám mu k tomu i ten původní daňový doklad. Je vystaráno - když dojde na nejhorší tak jen řekne, že ho má půjčený.

SW je legální, autorská práva jsem neporušil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně Franto, ono v domácnostech se to stejně vůbec neřeší. Jak tu někdo říkal, myslím, že Péťa, Microsoft tohle neřeší, jde spíš o správné licencování ve firmách a školách. Tam se kupují tyto použité sestavy ve velkém a berňák to i vyhazuje za chybné náklady, protože když něco nemohu legálně koupit tak to nemohu mít ani v nákladech.

Pravdou je, a příspěvky zde mi to také potvrzují, že si lidé neuvědomují, že koupě SW není jako koupit žárovku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...