Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Elektrická řetězová pila


Roman Bazi

Recommended Posts

Plynulý rozběh znamená, že ta pila nemá přímý spínač, který pustí do motoru pecku, ale že má elektroniku, kde měnič zajistí postupný náběh napájecího napětí. Zásadní efekt to má ten, že to v situaci "na hraně" nevyhazuje jističe proudovým nárazem při zapnutí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protože řežu dřevo každý víkend, tak jsem za ten čas zkusil x pil, Narex a Bosch byli dobrý, ale drahý, nyní mám už cca 3 roky Makitu :http://pily.heureka.cz/makita-uc4020a/

 

a jinou pilu bych už nechtěl, nařežu ročně cca 30 kubíků tvrdýho a cca 1500 palet, a pila stále jede absolutně bez problémů.

 

Mám tu samou a mohu potvrdit, za ten peníz super pila.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně jak napsal oddie a morepower.

V domech je standard 16A jistič. My máme na chatě 10A. Takže musím koupit pilu, která má - " omezení rozběhového proudu pro šetrné uvedení stroje do provozu a pozvolný náběh do pracovních otáček." Takto to má napsané Narex.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pila je doma. Narex EPR 35-20 za 3192kč. Pozvolný rozběh by měl zajistit, že 10A jistič bude v klidu. Kdyby to jistič nezvládal, mám možnost ji vrátit. Až ji otestuji, tak poreferuji.

Všem moc děkuji za rady ;) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nějak si myslím, že na to moje používání by měla 35cm stačit. Hledal jsem v Brně, kterou mají skladem, a v Ostopovicích :D měly tuhle, tak jsem ji vzal. Kdyby byla skladem 40cm, vzal bych ji.

Zkoušel jsem doma bez řetězu pozvolný rozběh, jen vteřinu, a je to skvělé.

Narex vydrží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Přidávám zkušenost s elektrickou řetězovou pilou Narex EPR 35-20.

S pilou jsem dělal asi tři a půl hodiny a pouštěl ji odhadem 50x. Rozběh krásně plynulý, a 10A jistič nezareagoval ani jednou.

Jediný malý problém, který jsem zaznamenal je, že když pilu zapínám, může dojít ke skřípnutí kůže na prstu mezi madlo a spínač. Stalo se mě to dvakrát, a pak už jsem si dálal pozor. Je to jen o zvyku, ale myslím, že chyba je na straně výrobce.

Asi to chce používat rukavice. Příště si je vezmu, i když raději dělám bez nich.

Olejový znak je pěkně průhledný, takže hladina oleje je dobře viditelná. Pila se dobře čistí. Napínání řetězu a zajištění lišty je dobře řešené.

Jsem moc spokojen.

Soused má pilu (značku nevím) 1700W a 10A jistič mu při rozběhu občas vyhazuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...