Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Benzín 95/98/VR


izuel

Recommended Posts

Ahoj všici :roker

Chtěl sem se vás zeptat,respektive těch kdo má praktickou zkušenost.Chtěl sem vyzkoušet nalít do své 206ky lepčí benzínek než natural 95.Bál sem se aby se mi nepodpalovaly ventily.,U pažouta mi řekli,že prej čim lepší benzín naliju tím pro motor líp.Sice se mi to zdá divný.Přeci jde o časování ventilu,a spalování probíhá pak jinak ne?když je oktanový číslo vyšší.Můžete mi někdo k tomu něco napsat odbornýho a pravdivýho:myslim jo a navíc to prej pak jezdí ouplně jinak :mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dle mych zkusenosti kdyz tam das napr. V-Power Racing tak je motor pri volnobehu \"jistejsi\" a klidnejsi.. a plyn se zda byt \"zivejsi\" tzn. plyn reaguje lepe a rychleji .. takze se celkove auto chova ziveji .. tot me pocity .. odbornosti necham jinym..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vyšší oktanové číslo udává pouze odolnost paliva proti detonacím.Tudíš je nutné jen do motorů s vysokým komoresním poměrem a motorům náchylným k detonacím.Například při velkém zahřátí.Na samotné spalování má nemá téměř žádný vliv.Tyto paliva ti akorát zvednou provozní náklady.Zlepšení chodu motoru může být způsobenu pouze větší čistotou paliva,na kterou výrobci kladou větší nároky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tommate, Capy :superOn to muze byt taky rozdil pokud clovek tankuje nekde levnej benzin z kdovijakeho zdroje.. u techto benzinu je jistota ze je opravdu kvalitni.. a diky vyssimu oktanovymu cislu nedochazi k \"nechtenym\" detonacim coz pak zpusobi lepsi chod motoru..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: AKCZ

Tommate, Capy :superOn to muze byt taky rozdil pokud clovek tankuje nekde levnej benzin z kdovijakeho zdroje.. u techto benzinu je jistota ze je opravdu kvalitni.. a diky vyssimu oktanovymu cislu nedochazi k \"nechtenym\" detonacim coz pak zpusobi lepsi chod motoru..

Sem o tom poslouchal na ČR1 dlouhej rozhovor a fakt to rozdíl je. Nepřidá to 50 koní ale každopádně nic neubere.

Jaks psal s tím ECU - je to tak, motor si na ten benzín \"zvykne\", ale je potřeba ho učit jak na nízky tak vysoký otáčky. Prostě ho naučit na různý styly jízdy.

Jsou samozřejmě motory, který to potřebují, Mercedes do svých benzínů doporučuje 98, není to ale nutnost. Prodloužená životnost různých částí se dá čekat pokud se hodně jezdí na 98+ od začátku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někde jsem cetl, ze minimální o.č. u 405ky1.6i je 97, ale teď si nevzpomenu kde. Jak je to s 206 nevím, ale ze zkušeností svých i od jiných vím, že do určité výše o.č. jde výkon lehce nahoru, motor má lepší tah a pravidelnější běh a o malinko nižší spotřebu. Při překročení určité hranice o.č. šel ale výkon podle diagnostiky zase dolů. Chce to najít kompromis;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...