Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Najde se mezi Vámi řidič sanitky či RZS?


Tony Stark

Recommended Posts

Hoj všem, najde se mezi Vámi řidič sanitky (ať už na převoz z rehabilitačních ústavu) či řidič rychlé záchranné služby?

 

Potřeboval bych vědět , jelikož na netu se odpovědi liší, co je potřeba vlastnit (profesák, sk. C ? apod, ...) k vykonávání této činnosti.

 

Táži jelikož chci vypadnout z práce kde dělám na směny a chtěl bych fungovat pouze přes den.

 

Zdravotní způsobilost je v pořádku, jediná výtka je snad kontrolovaný a léčený(tablety) vysoký tlak bez zjištěné příčiny (zatím).

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, jsou. Myslím, že Pepito ? Ted nevím, zdali nedělají prolongaci a vrámci ní, získají i osvědčení k provozu vozidla s právem přednosti jízdy ( s modrým majákem). Nejsem si jistý, zdali nemusíš mít vystudovanou ,,Bílou vločku".

Upraveno uživatelem OK406
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opět jsem to asi napsal špatně, noční směny u nás v práci jsou v poslední době doslova zničující.

Je mi jedno jak budu dělat ale rozhodně nechci po 3 nočních 12náctkách pak celý den prospat a hlavně být další dva dny komplět naruby. To raději budu dělat za méně peněz.

 

 

No to je právě to co se nemůžu nikdo pořádně dočíst, někdo tvrdí, že je potřeba pouze jakýsi kurz a někdo zase že je třeba mít SŠ zdravotnickou.

 

A hašič být nechci, stačí že mám z dětství na dlaních jizvy z popálenin, kdy mi ztrhávali kůži z dlaní, děkuji pěkně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co chceš vědět ,jezdil jsem s drnkou i erztou a teď mám mezidobí T815 a zase budu drnka...

na drnku - převozku potřebuješ kurz ,ten zaštiťuje nějaká stanice ZZS ,na netu si najdi kde ,termíny a kurzy ...

 

když máš zdrávku 4 roky nebo záchranáře ,kurz nepotřebuješ 

 

o co tam jde : jestli seš u špitálu ,děláš 8mi nebo 10ky ,nebo jak se střídáte -držíš hotovost čili noc ,afterparty ,co padne ,to vezeš ...i ve 2 ráno ozřalce ,co dotáhla na internu RZTa a ty to povalíš z5 ...

měl jsem týpka ,co ve 2 ráno vypil louh ,na chiře nevím proč ho nechali do 4:30 pak mi volali....už měl po hlasivkách ....na Porubě jsme byli v 5.00 ale stejně pro něj pozdě.....

nebývalo toho v noci moc ,ale počítej s tím ,že seš na telefoně a musíš jít

obyčejně ce střídáte ,když jste dejme tomu 3-4 .máš 1 týden v měsíci dlouhej  i s nocí ,když něco bude .Jo a dialýzy jedou i sobotu ...ranní  i odpolka

denně od 200 do 350 km ,v okr Ovy 

někdy i 900 km ,měl jsem jednou zatmění a bylo to 1100 ,od 2 ráno  do 5 odpol ,a to už fakt nebaví ,točit Ovy Prahu Ovy NJ Ovy Lexum Ovy

 

u soukroma tě pošle za každý přes čas domů a budeš chodit dle potřeb ,když nemáš dlouhý týden s hotovostí 

 a přesčasy se tě bude snažit nechávat doma ,špitál něco proplatí

budeš vozit dialýzy - ty jsou na 5:30 na špitál a na 11:30 ,dopolední ti skončí a bude se to krýt s odpoledníma ,to je opruz ,odpolední končí od 17 do 19:30

dál budeš tahat na hrbu ozářky ,interny ,předoperanty,babky z DPS ,ležáky z LDNek apod....denně i 20-30 lidí 

 

jsou drnky ,co jezdí dálky ,ciziny .Třeba IKEM,Bohunice ,

 

na rztu se nedostaneš bez kurzu ,praxe na drnce a 3 roky dálkově záchranář nebo se zdrávkou ,to je nepsaný pravidlo .A ještě jsou na to pořadníky X desítek lidí ....

a co jsem kecal s Porubákama nebo Fifkama ,na převozku se čeká i 10 let než se uvolní flek ,lepší jít někam na periferii ,někdy je to rychlý,třeba po roce...

Upraveno uživatelem myšut
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čistý rt , já měl hiacu ,ta byla do 3.5 t takže B ,rzt je těžší tam i C a profesko 

psycho po mě starý nechtěl, rz je má 

drnka - kurz 

rzta - zdrávka ,nebo záchranář 3 roky .DIS  ,praxe min 1 rok drnka ,a volný místo u RZ ,což je asi nereálné

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jinak je to obor zdravotnictví -takže podrazy ,hodnocení podle xichtu ,jak s kým vycházíš....dost vachrlaté ......

soukromý sektor - tam se bude snažit starej třeba získat výhodu - dotace z pracáku ,když tam budeš aspoň 5 měs nebo starej chtěl po borcovi známost na další okres na lovení zvěře

nejdřív tak rok na dohodu ,pak možná ,jak se uvidí,rzta to samý ....šetří na všem ,výkony excelentní ,prachy jak pokladní ,zodpovědnost jak kráva

 

špitály - to je kapitola sama o sobě 

 

a rz a rlp--- tam jen držíš hubu a krok ,jinak deš ,jseš kusovka bez názoru  ,bez praxe 15000 hrubého nástup,dnka šla , za 18000 ,ale je to nonstopáč,máš čas na kšety ,známosti ,atd....

jinde jsou drnky i za 20 -22 ,ale to jsou velkoměsta. Průměr 100 na hoďku v slabým regionu,

Upraveno uživatelem myšut
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Péťa - víkedny, svátky, den, noc dělám taky, dokonce i přes svátky vánoční,

myšut - děkuji za vyčerpávájící odpovědi

Pe.Tr -  má dneska nějakou rýpavou náladu co?

oddie - neumím, co kdo umí? S mojí školou Provoz a ekonomiky dopravy obor železniční dopravy, jsem začínal ve světě optických vláken / zafoukávání, svařování optiky, atd ... no a nyní ve fabrice, kde se už skoro nedá bez roušky dýchat, maras no. A za 1500,- čístého na šichtu + 80kč zřasenka za šichtu, mi to vážně nestojí.

Tak špekuluju kde přesedlat.

Upraveno uživatelem Tony Stark
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

budu rýpavý - a bude to na místě : každá rzta si lidi vybírá sama a školí si je a vychovává .

kdysi stačil kurz,ale doba pokročila a musíš být pomalu sestra se specializací ,aby si řídil VW ..je to prostě na hlavu......to je systémem .Dis ,líp Bc. .....se zdrávkou a dělal blba za 15,.... a mimo to mezilidské vztahy ,co jsem viděl v okr. Ol,Ovy ....vyližpr....l co se týklá řidičů ZZS 

 

A pražáci neberou nikoho jiného než z pražských škol ,to je ultraspecialitka .

 

Něco jiného je Pha východ,západ .A je pravda ,že se to pro peníze nedělá ,pokud nejsi lékař za 60 tis nebo arová sestra s nástupem 20 ,tady peníze jako řidič nevyděláš.

A co vím ,tak každý trochu rozumný na drnce má bočák -autobazar ,čalounictví ,traktor,dopravu.......

Upraveno uživatelem myšut
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...