Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Koľko platíte povinnú poistku za auto?


573v0

Recommended Posts

Čaute, koľko platíte poistné za auto? Zaujíma ma hlavne vek okolo 25r, obsah okolo 1.4-1.8 (benzín), výkon 55-80kW a vek vozidla tak 10-15 rokov. Skúšal som počítadlá poistného a vychádzali mi tam čísla od 5000 nahor aj pre najslabšiu motorizáciu z uvedeného rozsahu, čo mi príde dosť drahé. Na SK by ročná poistka za také vozidlo stála okolo 80€, tzn v prepočte cca 2500Kč. Pýtam sa, lebo uvažujem že ďalšie auto si už na seba prihlásim v ČR, je tu väčší výber a aj lepšie ceny ale s takýmito poistkami sa situácia mení :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No rovnako k ničomu sú mi tie online kalkulačky :D Keď som prešiel diskusie tu na fóre, že niektorí platia ročne 2000Kč a tam mi hodí cenu 6000. Ono napr ľudia, čo kúpili auto v autobazáre mi vraveli, že im k tomu zjednali aj fakt výhodnú poistku, že mám ísť po auto tam a že bude dobre :D Iní zase vraj mali švagra/brata/suseda/atď poisťováka tak im to uhral no a vo výsledku nepoznám nikoho, kto by platil takú pálku ako som našiel na nete...

Lenže spoliehať sa na to pri kúpe auta a potom soliť poctivo 6000 ročne, do toho sa mi moc nechce :D To už by som skôr riešil dovoz na SK a prihlásenie tam..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co ti pomůže když tady zjistíš, že jeden platí tolik a druhý zase tolik, když je to kus od kusu. Navíc jsi asi slovák bydlící v česku. Takže bude asi nejlepší obejít si pár pojišťoven a agentůr a uvidíš. Kontaktuj místního člena - skuci, dělá různé pojištění.

Upraveno uživatelem Laďa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za jaeu pionyra platim 26, za Hondu platim 1600 a to se asi posrali.... a za 2.2 pkatim 4600 s celnim oknem a pojistenim sedacek, na 3.0 platim s tim samym 5500

33 let bonusy a bydlim v maticce mest

Upraveno uživatelem Scratch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ceně pojistky hraje roli věk, bydliště, bezeškodní průběh předchozí doby(bonusy) to u všech pojišťoven u některých je to ještě diferencované podle věku auta, výkonu auta v kw, jestli bude auto jezdit jen v ČR nebo i mimo, jestli ho bude řídit jen jeden řidič a někde i na povolání majitele( tuším ČSOB tam má jinou sazbu lékař). Takže vyznat se v tom je pro laika nemožné kontaktuj Skuciho on ti poradí myslím si že v tomhle je tady špičkový znalec.

Jinak 2 Hdi 100kw 807 plný bonusy a u ČP platím 7200Kč z kalkulačky mám tu druhou variantu od konce (nejdražší) tj. připojištění na krádež( 100 tis), střet se zvěří, nějaký ty připojištění sedaček a přepravovaných věcí ,hlášení škod jen své pojišťovně atd. z nabízeného nejlepší asistenční službu a připojištění oken kolem dokola celého auta což je cca 1800Kč ročně auto je reg. na Praze -východ, a mě je 36.

Upraveno uživatelem Vena garážmistr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok, dík za reakcie. Podľa toho čo píšete, môj hlavný problém je, že sa do toho započítava aj miesto bydliska a keďže bývam v Brne, to je asi dôvod prečo mi dáva také vysoké sumy. Druhá vec je, terajšie auto mám poistené už cez 4 roky bez nehody (na SK), čo by mi na českom poistení poskytlo zľavu snáď okolo 30%, ale medzi jednotlivými štátmi sú tieto bonusy asi neprenosné. No ozvem sa Skucimu, uvidím čo mi na to povie. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě zkus vymyslet ochmatiku mezi smluvními vztahy - vlastník vozu, pojistitel a uživatel vozu. Jestli tady bydlíš trvale, možná by to byla jedna z možných cest jak ušetřit

 

 

I KDYŽ ten rozdíl 2500,- jak jsi psal nahoře je tak 1,5 nádrže benzínu, osobně bych se s tím neprděl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

Osobně kdysy jsem zde kontaktoval dotyčného ,měl jsem pojistky jak já i dcera  u něj. Ale po pár letech jsem přešel k jiné  pojišťovně

,protože stále zvyšovali. Člověk aby pomalu měnil jen pojišťovnu každým rokem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...