Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Automatická Brzda


gerlik

Recommended Posts

Neviem ci ti to pomoze a hlavne neviem ako to je na 508 ale napr. v novej 308 sa to robi takto :

 

V určitých situáciách, ako napr. pri veľmi
chladnom počasí alebo vlečení (karavan,
odťahovanie), môže byť potrebné deaktivovať
automatickú činnosť systému.
 Naštartujte motor.
 Ak je ručná brzda uvoľnená, zatiahnite ju
pomocou páčky.
 Zložte nohu z brzdového pedála.
 Páčku pridržte zatlačenú v smere
uvoľnenia po dobu najmenej 10 sekúnd a
najviac 15 sekúnd.
 Uvoľnite páčku.
 Stlačte brzdový pedál a ponechajte ho
zatlačený.
 Potiahnite páčku v smere uvoľnenia a
pridržte ju po dobu 2 sekúnd.

 

Ale potom to strasne vrieska ked otvoris dvere lebo ta to upozornuje, ze ju nemas zatiahnutu. To pistanie sa vraj cez diagnostiku vypnut neda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč ji vypínat ?  Mě se ještě za 30 let nestalo ,a nikomu v rodině, že by přimrzla ruční brzda . Jiný důvod proč to vypínat nevidím .  A ani o nikom nevím komu by se to stalo . Ale samozřejmě je to každého věc , když si chce odebrat trochu toho luxusu . 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Nie je to deaktivacia jednorazova ale trvala. Ak to chce potom clovek zapnut do automatickeho rezimu musi pouzit podobny sposob na aktivaciu. Ale kedze je to pistanie nezapnutej brzdy otravne, tak to ma kazdy radsej na automatike aj ked mrzne.

Nebol by som si tak isty, ber do uvahy moznost odlisneho fungovania BSM v tych autach. Niektore funkcie byvaju drasticky odlisne.

Upraveno uživatelem merlin99
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebol by som si tak isty, ber do uvahy moznost odlisneho fungovania BSM v tych autach. Niektore funkcie byvaju drasticky odlisne.

Ja viem, ze mozu. Reagoval som len na to, ze v mojom ponimani je jednorazova deaktivacia nieco, co sa po opetovnom spusteni znova aktivuje. Aj ja som to chcel vypnut aspon na zimu ked mrzne, ale po tom pistani, ked je to vypnute a komunikacii s peugeotom, ze na 308 sa to vypnut cez diagnostiku neda som to vzdal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...