Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kryt pod motor


roman67

Recommended Posts

  • O 3 měsíce později...

Tak som sa aj ja konečne dostal k montáži krytu.

post-48785-0-12820800-1436178361_thumb.p

Kúpil som ho už dávnejšie ale nebol akosi čas venovať sa tomu. Podľa všetkého ide o výrobok z ukrajiny ale až na dve diery sadlo všetko presne. Po montáži som mal pocit, že je auto tichšie, vravel som si že to je iba klam ale aj žena mi povedala že sa jej zdá že ide tichšie. Predpokladám, že je to aerodynamikou. Dole je teraz hladší povrch ako bez krytu tak preto asi menej počuť hluk. Inak keď už som montoval kryt natrel som rovno zingou aj časti nápravy, ktoré už začínali hrdzavieť a to mám auto pol roka. Toto je totálna katastrofa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otvor bol v kryte originál spravený. Aj na obrázku ho je vidieť takže s tým by problém nemal byť. Skôr som sa bál prehrievania ale aj pri 38 čo mi ukazoval teplomer auto v pohode. V zime by to naopak mohlo pomôcť ku skoršiemu zohriatiu motora.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Caw Mato33. Kryt bol na nete písaný originál pre 1,6 HDI ale asi by sedel aj na benzín. Kúpil som ho cez nejakú stránku neviem už akú ale prehodilo ma to na cobratuning a tam som aj platil a oni mi to dodali. Našiel som ho aj tu:

http://www.fusion.sk/katalog/product/168188/

Cena bola okolo 135E ale je to kus plechu 2mm hrubého (hmotnosť podľa môjho odhadu keď som ho dvíhal tak 300kg minimálne :D ), je od chladiča až za predné kolesá takže ozaj dosť zakryje. Diery vŕtať netreba lebo v niektorých krajinách sa 301 predáva aj s krytom tak diery už sú tam predpripravené. Ja som musel akurát dve vŕtať ale to do držiaka na kryte lebo to nesedelo ale inak to sadlo presne.  Dokonca sú tam aj také držiaky na prichytenie plastového vnútra blatníka ale k tomu neboli skrutky tak to neskôr prepojím. Pokiaľ ide o montáž je vcelku jednoduchá.  Ja som to zvládol dokonca bez jamy a sám cca za hodinku. Auto som vpredu pridvihol a dal dole kolesá ale to len preto aby som natrel nápravu inak kryt nahodíš aj s kolesami. Troška zložitejšie sa upevňuje zadná časť krytu kde sa musia do nápravnic vložiť také platničky a to som najprv musel zistiť ako na to (z boku nie z predu) inak už to šlo rýchlo.

Zatiaľ mám s krytom absolvovanú jednu cestu z Myjavy teda asi 90km a všetko OK takže som spokojný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otvor bol v kryte originál spravený. Aj na obrázku ho je vidieť takže s tým by problém nemal byť. Skôr som sa bál prehrievania ale aj pri 38 čo mi ukazoval teplomer auto v pohode. V zime by to naopak mohlo pomôcť ku skoršiemu zohriatiu motora.

čau který teploměr ti to ukazoval?když máš jen kontrolou přehřátí?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...
  • O 6 měsíců později...
  • O 4 měsíce později...
V 22. 9. 2015 at 21:40, fatra napsal:

Kupil som ho aj ja. Plast je v pohode nieje lamavy ale diery vacsinou nepasovali. Nieje problem vyvrtat sikovnejsi si ho pekne dopasuje. Drzi jak cert. Prikladam aj foto.

20160906_170208.jpg

20160906_170150.jpg

20160906_170138.jpg

Upraveno uživatelem Vikingcz1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Ahoj, potreboval by som poradiť: Na stránke www.kupsito.sk som hľadal spodný kryt motora na Peugeot 301 motor 1,2 3-valec 60kw, rok výroby 2017.  našiel som tam ale viac krytov s rôznym označením a rôznymi cenami a neviem sa v tom vyznať. Je tam napr.: Motor Guard PEUGEOT 301 od 2012 R za 36,77 Eur,  alebo Motor Guard + PEUGEOT 301 BAKKY od 2012 R za 50,23 Eur a ešte aj iné. Ktorý kryt teda potrebujem?

Vďaka za radu, Jozef

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Zdravim vsetkých

ja som si kupil takýto plastový kryt za 31 eur aj s poštovným. Ale totálne nepasovala ani jedna diera. Mám 301 r. 2018 1,6 vti. Asi to bude úplne DYI. A ten kryt sa dotýka zvodu výfukového potrubia čo asi tiež nieje OK. Tak som ho vrátil:) Ten plechový asi bude presnejšie vyrobený.

Upraveno uživatelem Marceloh
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...