Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

307 SW HDi 135 thorr001


thorr001

Recommended Posts

  • O 1 měsíc později...

Čau, update po delší době - dneska jsem prošel STK, celkem bez problémů 🙂 Auto má aktuálně 441tkm a jezdí se vesele dál 🙂

minulý týden proběhl servis - nová volnoběžka alternátoru, lanovody ruční brzdy, olej a filtr v motoru, celkem 4000kc

Ještě došlo i na nový kryt motoru a upevnění chladiče který byl volnější a rezonoval, původně jsem si myslel že to dělá převodovka ale bylo to tímhle...

Jen doplním spotřebu, dlouhodobě jsem na 5.4l podle PP 🙂

IMG_20191124_103559.jpg

Upraveno uživatelem thorr001
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

čau, dneska je to 5 let co auto vlastním, tak jsem si říkal že dám trochu dohromady jak mi slouží.

Za těch 5 let jsem s ním najel 144tkm, celkově to má už někde ke 440tkm, 2x jsem za tu dobu měnil komplet brzdy, přední jen proto že se zkroutili kotouče, 2x rozvodovou sadu a nepočítaněkrát olej a filtry (měním co 10tkm), pak se dělal olej v převodovce, komplet uložení motoru a převodovky, přední čepy, 2x odešel levej homokineťák a už i pravej byl měněnej.

Z větších investic byla akorát dvouhmota, která i s guferama na klice vyšla na 16k, když jsem auto koupil, mělo FAP Off, tak jsem ho dal zpátky, zatím funguje jak má :) (je tam neorigo tuším Walker snad za 4500) 3x se měnil ventil regulace turba, turbo samotný je origo :)

Auto mě nechalo jen když mi na podzim 2016 vyhořel kabelovej svazek o čemž jsem zde psal :)

jinak pohoda, s autem jsem byl pákrát na dovolený po Evropě a spokojenost :) dlouhodobá spotřeba je 5-5,5l/100km, převezu co potřebuju, na jaře plánujeme trip do Nizozemska :)

Trochu mě zlobí slabší audio a příjem signálu rádia, jinak je auto úměrně ke stáří v dobrým stavu a jezdí jak má :)

Uvidíme jak dlouho ještě bude sloužit :)

80049452_569606617215670_3914401234722750464_n.jpg

80849016_1562567337214476_1167559191238279168_n.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

trochu začal zlobit CD měnič, vyfoukání kompresorem už nepomáhá, tak nejspíš půjde pryč, když už si pouštím hudbu, tak přes AUX přímo z telefonu...

Jako náhradu do palubní desky jsem se rozhodl pro tohle, uvidíme jak to bude fungovat :) https://www.ebay.com/itm/Universal-Car-Single-Double-Din-Radio-Pocket-w-Drink-Cup-Holder-Storage-Box-Tool-/401686805036

podle času si zkusím pohrát s povrchovou úpravou :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

čau, update, auto jde dneska do servisu, v plánu jsou kosti stabilizátoru na přední nápravě, výměna oleje v převodovce (cca po 140 tisících km) a snad dojde i na silentbloky zadní nápravy :)

Aktuální stav km je 447000 :) v nádrži mám čistič od Liqui Moly a zdá se že zafungoval, auto míň kouří, přijde mi že je živější a spotřeba šla dolu o cca 0,2l/100km, uvidíme jak se to bude projevovat dál :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak auto má novej převodovej olej, co se týče toho klepání, tak je špatná přední pravá těhlice (už ji mám objednanou z vrakáče) a jsou KO silentbloky zadní nápravy, při výměně se musí sundat celá náprava, takže to udělám nejspíš příští týden, spolu s výměnou oleje v motoru a snad to bude jezdit dál :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vzkaz samozdřejmě nikde...

Stalo se to někde v Uherským Hradišti před Tescem, moc nevím proč, když parkoviště bylo skoro prázdný, naštěstí to není nový auto :D

 

Jinak pár novinek - dorazil mi USB/AUX adaptér a šuplík místo CD měniče, uvidíme kdy dojde na instalaci :)

 

EDIT: auto dnes předáno na servis - pravá přední těhlice + ložisko, silentbloky zadní nápravy, olej + filtr v motoru a palivák :)

Upraveno uživatelem thorr001
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 2 týdny později...

podařilo se mi za dobrý peníze sehnat rok 2008, motor TDCi 103kW, najeto 337tkm po 1. majiteli, původně je to dovoz ze SRN.

Výbava Trend (digi klima, navigace, okna + zrcátka v el. ) za mě nic moc - budu řešit dodělání tempomatu, samostmívacího zpětného zrcátka, AUX vstup, bluetooth handsfree a convers palubního počítače.

Auto jedu zítra přebírat tak nahodím pár fotek + nové vlákno :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 týdnů později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...