Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

307 SW HDi 135 thorr001


thorr001

Recommended Posts

Vervu tankuju běžně a vstřiky nevyčistí, jen ti je víc nezasírá (nemá biosložku).

Osobně jsem palivovou soustavu (a hlavně vstřiky) čistil s čističem od firmy Wynn's ( https://www.oleje-pema.cz/wynns-diesel-extreme-cleaner-500ml_234055.html?gclid=CjwKCAjw-ZvlBRBbEiwANw9UWmjyM6Srym9bZlOsYlP9Lz1ODR_ECGwvIX-GhssaCassP9WySbPszhoC35AQAvD_BwE ) a vyčistí, jen už ten jeden je takovej chudák všelijakej...

Mě zajímá - reznou vám někde ti vaši Pežíci? Mě celkem hrubě práh...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 5. 4. 2019 at 10:44, MJSytic napsal:

Každou druhou výměnu oleje měním palivový filtr a při té příležitosti nechám běžet motor na TEC2000 :myslim 

Palivovej filtr taky měním co 20-30tkm, takže snad v pohodě...

díky, o tom TECu docela přemýšlím,

Nevím jestli dát jen něco do paliva a nebo to vzít trochu víc od podlahy s něčím jako je ten TEC

Za 419tkm na to nikdo ani nešáhl :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem odpojil 2 hadicky nafty ve spoji u rozvodu a napojil kousky hadicky a dal je do plechovky s tec2000. Nastartoval a nechal běžet motor na volnoběh. Tec koluje a prepadem se vrací do plechovky. Po vyjeti plechovky se mi udelal takovej hustej šlem pres cely dno a motor běží mekčeji. Mám 307sw 1.6hdi 80kw s balonkem(bez cerpadla v nádrži) 

20180116_133441.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

po wynnsu to o něco líp jelo, ale nemám zkoušenej ten TEC2000, a wynns by se měl dávat každých 10 000 km znovu - pro čištění je 500ml na 20-30l nafty.

ale pokud TEC vyčistí i vstřiky a čerpadlo až takhle haluzácky tak to nemusí být marný (možná tak jde využít i Wynn's)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ten wynns asi zkusím u další nádrže a napíšu jestli to něco udělalo :), rozdělávat palivovou soustavu se mi v domácích podmínkách úplně nechce...

Dávat TEC2000 do nádrže si myslím že je blbost - přímo na obalu je od výrobce napsáno že motor má jet čistě na to čistidlo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 4. 2019 at 18:21, thorr001 napsal:

ten wynns asi zkusím u další nádrže a napíšu jestli to něco udělalo :), rozdělávat palivovou soustavu se mi v domácích podmínkách úplně nechce...

Dávat TEC2000 do nádrže si myslím že je blbost - přímo na obalu je od výrobce napsáno že motor má jet čistě na to čistidlo

Není to problém, v konektoru zmackneš proti sobě ty čtverecky a rozpojiš to. Zbydou ti plastový spojky ( samec) a na to našoupnes hadicky jen aby tam drželi, a nastartuješ. Jediný když to dojedeš až ti to chcipne,sundas hadicky, nacvaknes konektory a napumpujes balonkem až ztvrdne, jak v nem bude nafta. A nastartuješ. Hotovo 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

vstřiky snad o trochu lepší, ale moc rozdíl nevidím...

Při nejbližší výměně oleje to zkusím s tím TEC2000 a asi budu řešit vnitří silentbloky na ramenech přední nápravy, už nejsou zrovna v top stavu...

 

Jinak update - auto je na 16kách kolech, měly by bejt pohodlnější :)

Vizuálně trochu krok zpátky, ale co :)

IMG_20190506_161648.jpg

IMG_20190506_165600.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

máte někdo zkušenosti s výměnou poloos?

Zjistil jsem že ty moje dost cvakají, třeba když sundám naráz nohu z plynu, tak se to celkem dost ozývá...

Homokineťáky byly dělaný, tak to podle mě budou dělat poloosy. Otázka zní, vzít z vrakáče original v dobrým stavu nebo koupit nový?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...