Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Obnovování ř.p. skupiny C


Šalda

Recommended Posts

Dnes byl kolega na školení referenčních řidičů, a prý mu tam školitel říkal že se C musí obnovovat každých 5 let, jinak propadne. Co je na tom pravdy? To není jako třeba u B?

Profesák nemám na mysli.

Já tam půjdu asi za týden, tak se na to ještě taky zeptám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě jde "jen" o profesák.

Máš-li ŘP "C" třeba od vojny, můžeš si v klidu odvézt půjčeným náklaďákem fošny na barák a nikdo Ti nic nemůže (ale ASI musíš mít kartu do tachografu nebo "kolečko" u starších tipů - tím si ale 100% nejsem jistej). Jakmile se ale začneš volantem "živit" (tzn. máš pracovní smlouvu), pak holt musíš mít "profesák", což znamená vysolit pár tisícovek a prodělat mnohahodinové školení, které se prý fakt musí odsedět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V této souvislosti by mně zajímalo (zatím snad nic nehrozí, ale co kdyby...) - jak je to s opětovným získáním ŘP po případném vybodování? Mám-li ŘP "C" a za volantem náklaďáku jsem mnoho let neseděl, musím znovu udělat jízdy náklaďákem nebo stačí prohlášení, že "C"čko nechci a jezdit jen malým autem?

Musím i při vybodování "B"čka prodělat psychotesty, když běžný uchazeč ŘP "B" psychotesty nedělá?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám řidičák C,E na 10 let-platnost do 2022 a profesák na 5 let- platnost do 2017, minulý týden jsem byl na školení, nejsem si jistý, ale říkali tam, že je zase nová vyhláška a profesák může mít jiné číslo než je uvedený v řidičáku.

Podle mě je rozhodující platnost řidičáku, která je tam napsaná

Upraveno uživatelem radimrepka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S profesním oprávněním jsme opravdu unikát ve světě :o . Vymýšlí stále větší blbosti!! A za to jsou placení :bacha :bacha :bacha !!!  A vždy taková kravina vydrží (přežívá) chvíli, než to zase někdo zruší a nebo změní!

 

 Takže se opět musí měnit ŘP skrze skupinu C, i když není na sk. C profesní oprávnění?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

Oldo nevím jak, ale měnili mne řidičák loni v dubnu a mám to jen na 5 let, takovou píč..... dovedou jen u nás v Česku. Co jsem se bavil  s chlapama tak profesák je snad jen u nás .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V této souvislosti by mně zajímalo (zatím snad nic nehrozí, ale co kdyby...) - jak je to s opětovným získáním ŘP po případném vybodování? Mám-li ŘP "C" a za volantem náklaďáku jsem mnoho let neseděl, musím znovu udělat jízdy náklaďákem nebo stačí prohlášení, že "C"čko nechci a jezdit jen malým autem?

 

Jakékoliv skupiny se tuším můžeš kdykoliv vzdát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud vlastníš skupinu "C" a nemáš profesní osvědčení tak nemusíš obnovovat nic. Až v okamžiku kdy by jsi se chtěl začít živit ježděním tak musíš dodělat osvědčení profesní způsobilosti( profesák /profesko).

Co se týče profesáku tak to je na pět let ale každý rok musíš mít hotové školení v rozsahu 7 hodin. Jak to je s časovou platností ŘP když máš profesko si jistý nejsem ale bylo to že byla omezená na pět roků kvůli profesku a digitální kartě řidiče to bylo když bylo profesko samostatný doklad teď se profesko jen dopisuje do ŘP ale digitální karta řidiče (karta do tachografu) je pořád samostatný doklad vázaný na číslo ŘP a pokud ji vlastníš tak ji musíš sebou vozit i pokud jedeš vozem bez tachografu nebo vozem který má ještě starý tachograf na kolečka případně musíš mít sebou minimálně výtisk z posledního dne kdy jsi řídil s kartovým tachografem. Kvůli tuté chujovině jsem kartu do tachografu neobnovoval.

Dobrovolně se můžeš vzdát jakékoliv skupiny řidičského oprávnění. V případě vybodování se o postupu zpětného získání ŘP rozhoduje správní orgán který ti ho pozastavil vesměs je to ale s psychotestem a spec. kurzem v AŠ.

Upraveno uživatelem Vena garážmistr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

Jak nemusím obnovovat ? I když nemám profesák tak mám řidičák místo 10 jen na 5 let. Takže dříve jsem nic neřešil a nyní musím po 5 letech  vyměnit řidičák, protože mám platnost jen na 5 let.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale ty nemusíš nic obnovovat. Nemusíš přece dokládat že jsi nasbíral razítka za účast na školeních. Musíš si "jen" dojít/dojet na úřad a vyměnit si ŘP.

Sorry vím že to je slovíčkaření ale o slovíčkaření je většina zákonů a vyhlášek.

Upraveno uživatelem Vena garážmistr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...