Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Otáčkoměr


TondaS

Recommended Posts

Mám 1,8 td z roku 92, starší model a nefunguje mi otáčkoměr. Když je zima nebo velké vlhko, tak mi chvíli po nastartování funguje, ale jak se motor ohřeje, tak přestane. Předpokládám, že to tedy bude někde u motoru. Nevím, ale na jakém principu jsou otáčky snímány či kde je nějaké čidlo. Neví někdo radu nebo nějakou zkušenost? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U všech těhle dieselů je to stejné. Ty snímače jsou tam dva, ten druhý je jako diagnostický. Oba jsou na setrváku, jeden je zezadu na bloku motoru, druhý je shora na převodovce, oba pochopitelně těsně u spoje motor - převodovka... Uchyceny jsou v objímce pomocí šroubu M6 (hlava 10), po povolení jde s tím snímačem v objímce posouvat. Jinak je třeba zkontrolovat i kabely vedoucí ze snímače - cca po půl metru je třípólový konektor, tak jestli neoxiduje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Myslíš. že je to jako fotomontáge? Na takovýhle píčovinky tu je Destiny. Pro mě je jednodušší ale hlavně příjemnější si to zařídit live...

A za to wošlkivý auto maš polegráckách chlapče... to bych se radši smířil s tim, že by to byla montáž, než s timhle rčením... Seš mrtwey Wasabi...:P:P:P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hics

Ja bych spis rek, z týhle fotky poznáš velký kulový... Nakonec, dělal sem tu ikonku trochu jako provokaci, a podobný názor mě nepřekvapuje. Stejně jako tvoje ikona něčeho co nemáš a co graficky zpracoval někdo jiný...

tak promin ale hubena holka vypada jinak :)

muj avatar neres je tam protoze se mi libi netvrdim ze sem ho zpracoval ja:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...