Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

nastavení egru


OndraAsus

Recommended Posts

Zdarec lidi,

 

měnil jsem egr, byl tam delphi a novy je taky delphi, jak uz jsem se docetl tady v mnoha prispevcich, tak se po vymene egru musí nastavit přes dia krajni polohy, nicmene po vymene je auto jak předtím a jede normalne, volal jsem do peugeotu a objednal jsem se na pristi tyden (ještě nez jsem se do toho pustil).

 

Pak me napadlo zavolat typkovi, který mi dokazal vyresit muj problém s autem, které přes zimu nechtělo startovat, borec je sikovny a rozumi softwerove autum hodne, zivy se tim a opravuje i ridici jednotky a ten mi řekl jednoznacne, ze se nic nastavovat nemusi, ze si to dela egr sam před  kazdym startem...

 

 

Tak jak to je prosim?Celkem na tom trval))

 

Jedna se o 2,0hdi, fap, 2005

 

 

 

prikladam foto mého mazlona :)

post-45423-0-01706300-1426674233_thumb.j

post-45423-0-41763100-1426674245_thumb.j

Upraveno uživatelem OndraAsus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

menil jsem egr, ptotoze při cca 20-30 startu se z nej ozyvalo takove mlaceni, lital tam a zptet a zvuky to vydava jak kdyby tam upadla ta hlavicka a litala tam jak splasena, když jsem pridal plyn, tak to utichlo, po ubrani zas a postupne to zmizi, nekdy to udela po 10tem startu a pak je třeba mesic klid..

 

 

NICMENE KUAA DNES PO VYMENENE EGRU TO UDELALO PO 10 STARTU ZAS :( :(

ja uz si to hodim z toho auta, netusi někdo proc to dela? na dia nic..................................

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tiež som sa informoval na toto a bolo mi vysvetlené, že sa nastavuju krajné polohy preto, aby si riadiaca jednotka mala podľa čoho skontrolovať chod EGR .(vždy pred štartom)

To znamená , že ak nenastavíš hornú - dolnú úvrať. Nemusí sa celkom zatvárať či otvárať .

Tak to bolo vysvetlené mne. 

Upraveno uživatelem Palldo77
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdysi, když jsem měnil EGR ventil na 407, tak jsem našel v nějakém info flashi od peugeotu upozornění, že po výměně EGR za novější provedení je třeba přehrát SW ŘJ motoru, jinak nebude pracovat korektně. Měl jsem r.v. 2004. Po přehrání SW u člena straki007 vše fungovalo OK. Po napíchnutí na diagnostiku se nechá zjistit verze SW. U P407 od DAM 10704 (28.2.2006) se montoval nový typ EGR. U řídících jednotek motorů se SW verze nižším než 96 622 000 80 se musí přehrát SW na vyšší verzi při montáži nového EGR ventilu, jinak hrozí porucha funkcí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OndraAsus, jde to zjistit na diagnostice. Jak jsem psal výše, jedná se právě o Siemens 803

ferinko2 - měnil jsem EGR kvůli cukání v nízkých otáčkách. Po výměně za nový to cukalo ještě víc a v širším rozsahu otáček. Po přehrání SW cukání zmizelo a vše fungovalo jak má. Samozřejmě po výměně EGR načíst na diagnostice, s tím souhlasím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...