Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Výběr nového psa


honzyh

Recommended Posts

Ahojte,včera nám umřel pejsek Cane Corso a přemýšlím co dál.

Bohužel byť byl pes papírový a hodně drahý tak absolutně neodpovídal povaze plemene.

Nesnášel děcka-kupoval jsem ho  právě proto že psali že je má rád.

S naší dcerou se naštěstí tak nějak ignorovali-ostatní děcka by snad sežral.

Neví kde byla chyba,ale to je jedno už bohužel.

Dcera,8let by chtěla nějakou malou l-dru,typu jorkšír,čivava atd.,ale já se bráním že to je neurotické,přešlechtěné atd.

Chovali jsme doma dřív německé boxery,takže mě se líbí spíš větší psi.

Hlavně a to je podmínka která se snad nedá dopředu splnit je mít neagresivního psa co má rád děti.

To měl mít právě CC a bohužel neměl a byl to jeden stres za druhým.

Máme venku na zahrádce kotec,alepejsek stejně spal na gauči doma a v křesle-cca60kilo.

Takže venkovního psa nee.

Jedna holka má 8 a druhá 22,takže doma furt někdo je a  pes nebude sám.

Může někdo doporučit nějakou rasu se kterou má zkušenosti?

Vím že to asi píšu blbě,ale su od včerejška co umřel ještě mimo a ten byt je tak strašně prázdný!!!!!!

Jasně,je tu rodina,ale pes co  poznal auto když sem dojel,kdykoliv mě s radostí vítal v kteroukoli dobu,ten chybí!!!!!!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak určitě bude fajn,pro malou holku asi ideální,ale já bych raděj něco většího.

Paní dřív chovala německé špice.Sice hodní,ale větší uštěkané nerváky jsem v životě neviděl.

Na všechno a všechny štěkali-katastrofa.A hlavně měli ten problém že si ysleli byť byli malí že jsou min.rotwajleři.

Pes klidně desetkrát větší a oni šli po něm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já za mě můžu napsat jen německý ovčáky, měli jsme jich 5 dohromady, teď už máme jen dva, ale všichni byli a jsou skvělý, jak na hlídání tak k děckám, měli jsme i jeden svůj chov, ale chápu že dnes je to už "jen vlčák", nicméně povahově skvělí psy, náš 3letej synek jim dává pěkně do těla :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No se mě dycky líbil.

Nejsu si ale jistý jestli by si zvykl v bytě-ale asi jo.

Na jedné výstavě jsem potkal paní co říkala že dělala asi deset let rozhodčí a říkala že je to snad nejvíc zdegenerované plemeno.

Nicméně vlčák je nádherný a pokud to není nějaký jako vlčák-u nás jsou v ulici takový co se týká výšky polovlčáci a to vypadá strašně.

Briard-nikdy jsem se o tohle plemeno nezajímal a vypadá pěkně až zvláštně-v dobrém.

My si fakt s CC co se týká agresivity užili svoje a chci klidně obrazně bernardýna,ale aby byl hlavně hodný.

Dá se to nějak zaručit?Rodiče našeho byli výstavně úspěšní a pes byl s prominutím magor.

Ale stejně mě ten magor a nám všem chybí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajdi do útulku. Psi tam velmi dobře vědí, že ten pán a paní, co jdou okolo, je jejich celoživotní naděje. Bude ti nadosmrti vděčen.

 

Vyzkoušeno. Měli jsme štěstí (přeje připraveným), měli jsme poptáno: fenku, mladou nevelkou.

 

Takové chuďátko to bylo: vyhodili ji z auta a ujeli, Dodnes nemůže snést auto odjíždět, běží za ním. Nožičku měla bolavou.

 

Tak teď se má dobře a dělá nám jen radost.

 

Fotky z útulku:

post-2001-0-76437700-1426623310_thumb.jp

post-2001-0-70797900-1426623321_thumb.jp

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli chceš hodného psa co posloucha a je dost hravý,má rád psi  tak zlatý retrívr  miluje děti a většinou všechny vítací pes :) taky ho mám a je to mazel,ale taky hlídač několikrat ho napadli stafordi kvuli frajírkum co je neudrží,a pustil se doněho  statečně až jsem čuměl.

 

Na fotce má 2,5 roku :)

post-46827-0-21145300-1426624188_thumb.j

post-46827-0-48778500-1426625073_thumb.j

Upraveno uživatelem Lukaydo 407
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mě také NO, měl jsem čest poznat pár plemen a tohle je univerzální na vše.. měli jsme ho v bytě a bez problému, k dětem v pohodě a nechal si od nich všechno líbit a naopak kdyby se měl někdo do bytu vloupat nebo když byl za plotem a hlídal své území, tak by jakéhokoli narušitele bez váhání roztrhal.. ale koho znal, tak vítal jak blázen.. v práci teď, co mám, tak jezdím po lidech jak v bytech, tak i po vesnicích a NO prostě vede co se týče chování.. oni na mě vidí, že mám psy rád a hned se za mnou žene a vítá a naopak když přijdu do bytu, kde je čivava nebo podobnej s*ač, tak mi jdou automaticky po nohavicích a štěkají (jestli se tomu vůbec tomu dá tak říkat) na celý kolo.. V tuto chvíli už psa doma nemám (ex se odtsěhovala i se psem), ale do budoucna určitě pejska chci.. tentokrát ale nebudu brát NO, ale Švýcarského ovčáka.. :-) líbí se mi víc.. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj

budeš to mít těžký vybrat nového kámoše. Pokud chceš malého vítacího psa podívej se například na plemeno Coton de Tuléar. Je to mazel. Nelíná jen je potřeba pročesávat jeho dlouhou srst. Říká se mu i bavlníkový pes. Používá se i k canisterapii. Na hlídání je asi nejlepší NO. U něho počítej s výcvikem a koupit dobré štěně. Nejraději od zavedené chovatelské stanice. Ideálně s průkazem původu. Ten výcvik se nedá ošidit. Má celkem ostré zuby :)  Už když jsou maličký tak se v kousání sami zdokonalují

post-49077-0-01976900-1426632191_thumb.j

post-49077-0-75744100-1426632207_thumb.j

post-49077-0-23237800-1426632220_thumb.j

post-49077-0-38359200-1426632246_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodne se mi libi a lidi co je znam a maji ji si ji vychvaluji ale ma to jedno ale. Borderkolie je zivy pes, tim myslim akcni. Nebo takovy bernsky salasnicky je krasavec a mily pejsek..jen ty chlupiska u obou, holt dlouhosrstaci.

Osobne mam za sebou 3 plemena. Jako malinky jsme meli boxera ale umrel na nejaky nador bobek. Pak prisel na radu rotvik ale co umrel otec tak zacal kousat mati a musel k babce na slovensko aby se zklidnil, vernejsiho psa jsem nepoznal. Posledni byl nemecky ovcak typ rex, loni jsme ho museli nechat utratit, prestaly fungovat zadni nohy, mel bobek 11let a zase chytrejsi plemeno neznam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sestřenka má skoro metrákového mastifa, a to je kamarád pro mého syna. Hrajou si, jezdí na něm, je to spíš jak dítě, klidnej pes a i hravej. Ale je trošku větší no :D

 

Osobně bych bral menšího, labrador / vlčák, ale po tom co nám odešla doga po 15 letech, kterou jsem měl odmalička, žádného psa nechci. :/ takže mám siamské kočičí tornádo :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj,bude to oříšek něco vybrat.

No je krásný,jen nevím zda bychom  mu dali ten potřebný výcvik-bude asi hodně náročný na čas.

Možná ale jo.

Strašně blbě se vybírá nový pes.

Retrívr je taky možná dobrá volba.

Když oni jsou vesměs všichni krásní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...