Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Výběr nového psa


honzyh

Recommended Posts

NO je asi nejvíc univerzální. K dětem se mi nejvíc hodí retrívr - z okolí mám odkoukáno, že to je pes který se nechá skoro ukrást :)

 

Od různých lidí jsem slyšel, že dobrman je tupý pes jen agresivní apod. Vlčák je sklerotik, který musí pravidelně opakovat. Kolie se bez balonku nepohne. Ohař nebude nikdy hlídat  = Vše je o výcviku  ;) .

 

Nezapomínej při výběru také na srst, abys nebyl otrokem vysavače  :papa .

 

http://www.sportovni-kynologie.cz/ze-sveta-psu/10-nejchytrejsich-plemen-na-svete/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No s Labradorem či Retrívrem si rovnou pořiď i vysavač, ale ono je to vlastně skoro jedno, když máš doma zvíře, tak se chlupů nezbavíš. Je to něco za něco, ale nikdo Tě tak nepřivítá jako věrný pes.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám retrivra v bytě a když ho pravidelně 2x za tyden pořádně okartáčuješ tak moc chlupu není,vysávat se stejně musí 2-3x za týden chlupy jdou vysávat dobře s labradorem nebo bíglem to je horší ty chlupy se zapichujou do všeho

 

Ale jak se otřepe v 407mě sedan tak mu nadávám :D  sedí v boxu a stejně jsou chlupy kolem a olízané okno) :nevim

Upraveno uživatelem Lukaydo 407
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych za doporučila voříška... 

Máme dámu knírač s yorkšírem, vzhledově je to jako knírač velikostí taky, po yorkovi je jen uštěkaná :D ale je to zlato, neskutečně vděčná, zvládá děti bez problémů.

Druhou slečnu máme vořecha otec maďarskej nebo výmarskej ohař, matka vořech labradora s vlčákem. Neskutečně hodná, hravá, milá, učenlivá, děti naprosto bez problémů. Můžou po ní cchodit a ona prostě děkcku nic neudělá. 

Problém u výběru a hledání takového psíka je v tom, že se často nachází v útulcích a člověk neví čím si prošel a je to sázka do loterie, většinou tam řeknou jestli je OK s dětmi nebo ne, ale 100% jistotu má člověk až když psa mezi dětmi vidí jak reaguje.... 

 

a jinak z nekříženečků labrador nebo retrívr, a když něco menšího tak třeba jezevčík, ti jsou sice tvrdohlaví, ale jsou hodní... Jack Russel by taky šel ale je nutná hodně pevná ruka a dostatečný výcvik... V povaze by tihle psi neměli být zlí, bohužel jsou i vyjímky, jako všude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U Jack Russela je hlavně potřeba hodně pohybu. To plemeno je hyperaktivní a i když nemají v povaze něco likvidovat, pokud budou doma zavření a začnou se nudit, tak si zábavu najdou... :D   Třeba gauč se dobře trhá, urvat záclony je taky super zábava atd... :D

Když jsem před zimou loni udával moje 4 štěňata novým majitelům, tak jsem se hodně zajímal do jakých podmínek půjdou a pouze jedni důchodci si ho vzali do bytu, ale hodně s ním "ožili", pořád s ním chodí na vycházky takže pohoda.

Tzn. Jack skvělá povaha, neskutečnej mazel, strašně rád si hraje, ale musí mít pohyb...

post-34075-0-04196500-1427181282_thumb.j

post-34075-0-13375900-1427181300_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vlčák, že je sklerotik? Za sebe co jsem měl 11 letého deutsche.ovčáka můžu říct, že ten pes nesmírně chytrý ale je třeba se mu věnovat. Bez výcviku to bude neřád.

Všestranný pes, pro mě nejvíc všestranné plemeno.

 

Jack rusel je maniak, ten pes utahá i člověka s fyzičkou - kolega jej má (fenku) má už ji 4 rokem a díky ní zhubnul, neustále hrátky, dlouhé tůry, běhání se psem, kolečkové atd .... ale je to taková skladná věrná duše (super pejsek jen moc akční, stejně jako borderkolie).

 

Třeba takový šitztu není špatný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U Jack Russela je hlavně potřeba hodně pohybu. To plemeno je hyperaktivní a i když nemají v povaze něco likvidovat, pokud budou doma zavření a začnou se nudit, tak si zábavu najdou... :D   Třeba gauč se dobře trhá, urvat záclony je taky super zábava atd... :D

Když jsem před zimou loni udával moje 4 štěňata novým majitelům, tak jsem se hodně zajímal do jakých podmínek půjdou a pouze jedni důchodci si ho vzali do bytu, ale hodně s ním "ožili", pořád s ním chodí na vycházky takže pohoda.

Tzn. Jack skvělá povaha, neskutečnej mazel, strašně rád si hraje, ale musí mít pohyb...

 

Jeeeee úplně stejně jezdíme na koloběžkách - taženi Renuškou, kterou to neskutečně baví a Trillinou, která lítá okolo koloběžek na volno, obě vždycky vysmátý jak leča :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

 

já doporučuju Biewera, je to vlastně černobílý jorkšír. Měli jsme bezpapírovou holku, teď máme kluka s papírama a oba pejsi supr povaha, vzhled plyšáčka, místo srsti vlasy, takže nelíná a nesmrdí. Jen je nutno česat, pokud nebude vystříhaný nakrátko jako skoro každý jorkšír, idkyž je to dlouhosrsté plemeno. Dokonce s námi spí i v ložnici v posteli, hajzlík :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bejvalka měla fenku, velmi živý tvor, ale na sluníčku se brzo zadýchá, prdí, chrápe a chcrchlá, ale bacha to není chyba modelu - to je vlastnost

 

Jinak pejsek to byl živý a docela milý, umí otevřít tlamu od ucha k uchu a celého tě oblíznout na jeden zátah. :D

To je dáno plemenem = krátká nosová partie. Měli jsme Mopse a mohu tyto vlastnosti potvrdit. Jinak je FB velmi příjemný společník a je možnost si vybrat z různých zbarvení. Já osobně bych bral Mops, Francouzský buldoček, Anglický buldok.  Mě se tato plemena moooc líbí :super !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeeeee úplně stejně jezdíme na koloběžkách - taženi Renuškou, kterou to neskutečně baví a Trillinou, která lítá okolo koloběžek na volno, obě vždycky vysmátý jak leča :)

Fenka ta táhne jak nejlepší tahoun, ale pes je vyčůranej lenoch, ten většinou jen vyklusává vedle ní a tahat se mu nechce :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...