Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Výběr nového psa


honzyh

Recommended Posts

ja mam retrievrici a vycvicenou (par klubaku zna, ze ji necham vzdy a vsude volne a staci vetsinou jeden povel, nebo hvizdnuti :) ). K male se chova moc hezky, necha si toho strasne moc libit a obranar to taky neni spatnej. Za me urco retriever, ale dej si pozor a dobre vybirej. Jinak se ztotoznuju s nazorem ze mozna nez tyhle preslechteny psy, tak vybrat neco v utulku, zahreje to na srdci tebe i to zvire, a to zvire ti bude vdecny jako nikdo. Osobni zkusenost, kdy mam u rodicu z utulku krizence asi dobrmana  s oharem. A ten pes je fakt zlatej. Je to neskutecnej bijec, kdy na nej zautocil staford, tak ho proste sundal, a zaroven se k detem chova uplne neskutecne, v podstate po nem lezou, strkaj mu ruce do misky, a nic, klid po pesine :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na me moc chlupaty a velky, ideal tak venkovni. Domu bych ho nechtel. Skoda, ze se dozivaji nizsiho veku. K detem bych obecne nebral ty maly hajzli, akorat to steka, je to nervozni a votravuje to kde koho. Segra ma dve civavy a ty bych nejradsi nekdy upekl. Bohuzel ac jsem se snazil sebevic, jeste ani jednou se mi nepodarilo sikovne upustit kilovy mrazeny kure, vzdycky se ten cajzl tomu vyhnul :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem rad, ze vzhledem k bydleni v byte a presvedceni, ze pes v byte trpi, nemusim tuto otazku vubec resit. Kdysi jsme meli doma pudla a bohuzel i pudl stejne jako kazdy pes vyzaduje nejen starostlivost, ale i vychovu - coz se teda v nasem konkretnim pripade vubec nedarilo. Osobne se mi moc libi zlatej kokrspanel, ale zrovna to je pry pes, kteryj k diteti prilis vhodny neni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Huskyho jsem vždycky chtěl :) Je to krásné plemeno, ale zkušenosti s ním nemám.

 

Jinak za sebe doporučuju Irského Vlkodava - Sestřenice jich měla 6 pohromadě. Teď už má jen 3, protože jí někdo ty 3 otrávil na zahradě.. Plemeno je to sice větší, ale je skvělé k dětem. Sestřenka má roční dcerku, která se na nich válí, strká jim ruce do tlamy a těm psům je to úplně jedno a jsou z ní úplně hotoví.

Soused má zase Boxera a dítě 5 let a taky je vídám, jak spolu blbnou na zahradě. Druhý má zase Labradora a taky v pohodě.

 

My jsme pořídili fr. buldočka, máme ho bezmála rok a i když je to teda ještě štěně, tak je z dětí úplně hotovej. Uvidíme, až bude větší, ale taky se říká, že mají rádi děti. Samozřejmě, že je to asi pes od psa :)

 

A kokra bych fakt nedoporučil. Tetka má kokra už druhého po sobě (i se stejným jménem) a ani jeden z nich nebyl kliďas, co se týče povahy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Husky prý hodně vyje když je sám a potřebuje extra hodně pohybu.

 

Něměcký ovčák hodně záleží jakého si koupíte,pár jich znám mají papíry a chodí na cvičáky a stejně pes neposlouchá nebo je agresivní např u nás na chatě měli ovčáka německého a ten byl mazlík ale poslušný a hlídač ale měl nějake problemy a umřel :(  ted mají 2 nové ovčáky německé a ti jsou na zabití-štěkaji jak střelení a jsou agresivní přitom chodí na cvičáky :nevim  a sousedi vedle maji 5 čivav a jsou uštěkané hrůza jak mě serou víc tak hadicí a schladím je vodou :D

 

Labrador-píše se že nemusí mít rádi děti a nebo nemají rádi psi,jak byl mur retrivr zlaty malý tak byly kámoši ale jak vyrostl tak ho od známé labrador několikrat napadl :nevim

 

Bernký salašnicky a hovawart přátelští s každým jsou kámoši ale celkem velcí psi.

 

Zlatý retriv mazlik co miluje lidi a děti.

Upraveno uživatelem Lukaydo 407
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj labrador, přesně jak píše Lukaydo407, když byl malý, tak pohoda. Teď super hlídač, který nemá rád cizí psy,cizí lidi a obávám se, že i cizí děti. Jen naše miluje a ty které už zná, rodina atd. Když chytne stopu, tak neslyší, vrátí se do 5minut zničený (asi moje chyba, špatná výchova). Proto ho raději už nepouštím, aby mi ho nějaký myslivec netrefil. Venku jedině na stopovačce, na oplocené zahradě se pak vyběhá na volno.
Pokud budu jednou kupovat novýho, tak zkusím bernskýho salaš. krátkosrstého, neskutečně krásný pes i povahově.

Upraveno uživatelem Klema307
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Četl jsem jen ten úvodní příspěvek - tak se možná s někým budu opakovat.

Pes je obrazem svého pána - samozřejmě výjimka potvrzuje pravidlo a výcvik je 90% spokojenosti.

Nicméně, pokud už jsi měl větší plemeno, tak bych doporučil Labradora. Máme doma fenku (9 let) totálně klidné zvíře s dětmi absolutně žádný problém. A mimochodem, taky s námi bydlí doma. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na me moc chlupaty a velky, ideal tak venkovni. Domu bych ho nechtel. Skoda, ze se dozivaji nizsiho veku. K detem bych obecne nebral ty maly hajzli, akorat to steka, je to nervozni a votravuje to kde koho. Segra ma dve civavy a ty bych nejradsi nekdy upekl. Bohuzel ac jsem se snazil sebevic, jeste ani jednou se mi nepodarilo sikovne upustit kilovy mrazeny kure, vzdycky se ten cajzl tomu vyhnul :D

 

Počkej až se stavíte :bacha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

my máme německýho vlčáka v bytě a paráda,přes den je na chalupě a hlídá si tam svůj dvorek a nikoho tam nechce pustit :D teď v tejdnu tam jeli odečíst elektriku a musela tam jet žena,aby elektrikáře neroztrhal,moc se mu cizí nelíbil :D ale jinak je to klidnej pes,až přijde dítě,tak nebudu mít strach,že by byl nějakej problém,když vidím, jak s ním blbnu já,tak dítě mu nemůže udělat nic horšího :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak paní se líbí opět německý špic.

Mě teda ne,ale nevím no.

Já tak spíš NO,N.dogu,vlkodava atd.

Tak su nakonec zvědavý jak to dohodnem.

Malá-8let,chce něco s čím se dá mazlit a bude hodné.

Já to samé,ale ještě aby to hlídalo.

NO je pěkný a všem se u nás líbí,ale do bytu byť se zahrádkou nevím nevím.

Každopádně všem děkuju za příspěvky.Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

FiFa_cze: taky chceme francouzskýho buldočka pořídit ale zatím v mém okolí žádná zkušenost. Máte psa nebo fenku? Kdyžtak mi pls dej klidně nějaké info do SZ. Díky ;)

Bejvalka měla fenku, velmi živý tvor, ale na sluníčku se brzo zadýchá, prdí, chrápe a chcrchlá, ale bacha to není chyba modelu - to je vlastnost

 

Jinak pejsek to byl živý a docela milý, umí otevřít tlamu od ucha k uchu a celého tě oblíznout na jeden zátah. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...