Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

206 1.6 8v r.v2000


Martasos

Recommended Posts

Ahoj, za pár dní si od známého přivezu 206 1.6 8v 2000,

máte prosím nějaké zkušenosti s tímto vozem ? 

Já to kupuji od jedny holky, která s tým najela 150 000 o servis se ji stará táta, a potřeboval bych radu na co je dobré si hned na začátku posvítit, aby mě to případně někde nenechalo, bude to pouze moje druhé auto tak zkušenosti moc nemám,

základní věci jako olej svíčky , filtre udělám samozřejmě hned.

 

 

Předem děkuji

post-50249-0-63551400-1426456866_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U 206 určitě zadní náprava + koroze kastle, zvlášť tam, kde to bylo bouraný. Bouchání přední nápravy je taky naprd - u 206 se mění celá ramena, takže taky trochu vyšší investice. K výměně kapalin a filtrů si přičti pak ještě rozvody - teda pokud nemáš 100% jistotu, kdy je dělali. S tímhle motorem žádnou zkušenost nemám, takže nevím, na co se u něj zaměřit, ale obecně bych se kouknul na únik oleje, ať už kontrolu zvenčí (jestli někde neteče) tak i uvnitř - jestli není v expanzce olejová emulze :myslim

Upraveno uživatelem MJSytic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj

popiš výbavu a případně i cenu za kterou budeš kupovat. Jestli si to správně pamatuji tak 8v = 98k  / 16v = 110k. 16v je náhrada. Jinak oba celkem OK. Každý motor potřebuje údržbu. Ta když není tak motor dlouho nevydrží.  :bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PAJA106

bohužel s tebou nemohu souhlasit. 

Model P 206 a jeho benzínové motory

1.0 nedodával se do ČR, 1.1 44kW, 1.4 55kW, 1.6 8v 65kW, 2.0 100kW

cca od roku 2001 1.6 16v 80kW náhrada za 1.6 8v 65kW (neznám přesný modelový rok, nemám staré záznamy)

1.4 16v 65kW až od roku 2003 je to modelový rok 2004, Tento motor je v ČR dost vzácný 

2.0 130kW od roku 2003 je to také modelový rok 2004 pro model 206RC

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže paráda, auto je doma :-) najeto máme 155 000,- po rozvodech, výměna spojky , čepů, to vše udělal majitel předemnou :-)

já teď udělám geometrii, filtre svicky atd. ale jinak je to mala raketa na to jak je to lehounky tak to na 90ps jezdi fakt hezky :-) 

a až dostane nový bačkory přidám foto na new elektronech 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...