Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Koupě a přepis veterána


222johny222

Recommended Posts

Ahoj pánové,

jdu si pro radu.Mám možnost koupit veterána Škodu Octaviu.Auto je nepojízdné a značky v depozitu a auto je napsané na manžela paní,který je už po smrti.Nevím jestli je placeno pojištění,jak mám postupovat kdyby ne?

Jak mám řešit přepis? A když auto je nepojízdné,musím ho dovést na STK na evidenční kontrolu?

Něco jsem slyšel,že to musím stihnout do června,jinak bude vyřazeno z evidence.Poradíte mi? Je to nádherný kousek...prostě klenot ze stodoly  :D

 

je to tento model i přesná barva  :D

post-34402-0-86412600-1426418693_thumb.j

Upraveno uživatelem 222johny222
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za prvé bych asi zjistil jestli je nějak vypořádané dědictví když je auto psané na jejího zemřelého manžela. Pokud jsou značky v depozitu a budeš chtít depozit ukončit, auto musí mít platnou TK. Pokud nemá tak musíš nejdříve zajet na STK a udělat technickou a evidenčku. Samozřejmě bez TK nemůžeš jet na STK po vlastní ose :) Ještě pokud jsou RZ v depozitu tak je auto určitě bez pojištění.

 

Hele tohle se válelo ve stodole....?  :D

Upraveno uživatelem Driver
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Johny tohle je trosku problem. Musis zjistit jak dedictvi. Ale protoze jsem ted v tom dost hledal tak nevahej. Mas cas do cervna....a asi se bude muset otevrit dedicke rizeni. Dej vedet do sz podrobnosti....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě dám vědět,snad to půjde hladce.Kámoše mám dokonce i s odtahovkou,že by to šlo dovést na evidenčku...ale nevím jak pořeším prvně STK,když veterán je nepojízdnej a bude potřebovat čas a péči... :myslim

 

auto se válí ve stodole,ale ta ženská už ne  :D

Upraveno uživatelem 222johny222
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud to je stále na značkách, tak normálně na odtahu na evidenčku, přepis na tebe, počítej s eko poplatkem za 10tis. Kč, značky ti zrovna vezmou a dají do depozitu, kde budeš muset uvést způsob využití a místo uložení. Po mě chtěli uvést renovaci za účelem znovu uvedení do provozu a nejenom adresu, ale i kde dané vozidlo je uložené. Pokud auto je stále napsané na pána a není zanesené v dědickém řízení, tak to bude obnášet znovu otevření řízení a určení dědice, kvůli přepisu z něho na tebe. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radime to tak jednoduche neni...... pokud je auto prihlasene v depozitu a je na mrtvou osobu, tak se musi vyporadat dedicke rizeni, coz trva cca 3 mesice, pak to na sebe muze napsat. Ted chtej ten uredne overenej podpis plne moci puvodniho vlastnika.

 

takze apriori, potrebujes si zavolat na urad v miste kde je auto hlasene (bydliste puvodniho vlastnika), tam zjistis co vlastne chtej, urednici jsou proste debilove a na matorku co prehlasuju ja, jsem musel udelat povinne ruceni za 26 Kc na rok, i kdyz vim, ze pujde do depozitu.....

 

no a jinak tedy evidencka, pak mozna to pov, predpokladam plne moci od vlastnika (muzu poslat vzor), kupni smlouvu, VTP a hura na magistrat, ale neni to lehka vec, kor s tema debilama za sklem u pocitacu......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...