Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Pergola aneb pochlubte se svým zahradním posezením


Charlie 1

Recommended Posts

Ahoj jelikož uvažuji o stavbě Pergoly se skládkem zahradního nábytku a hledám inspiraci okolo sebe,pochlubte se vašim sezením....

rozměr u mě bude cca 6x4, abych se vešel do 25m2 a nemusel lítat po úřadech(užil jsem si toho dost při oběhavaní u přistřešku na auta)

Budu rád za každý námět,aneb co jste udělali a využívá se v pergole a naopak co by jste do sezení nedávali nebo na co jste zapoměli.

Díky všem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Urcite si nad hlavu nedavej prirodni vino. Je z toho desnej bordel a brouci. Stejne tak neni ideal plast. A sezen si poradne vyschly drevo. Nam tvrdily ze je vyschly a misto toho se to za par let zkroutilo a neco i uhnilo....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zejtra ti kdyžtak vyfotím, co mám já... Scratch to viděl v plné síle :D

 

Dva železný trámy zakopaný do země před domem, mezi nima (trámy a domem) natažený lanko a po lanku se pnoucí vistárie (je z toho trochu bordel, ale nic hrozného, stín to dělá perfektní, blbý je že té vistárii je skoro 30 let :D

 

ty fotky s tou pípou jsou někdy z počátku dubna, vistárie byla prostříhána, Scratch už sedí pod plně olistěnou vistárií začátkem června.

 

Keřík úkol splnil na jednotku

 

 

post-2701-0-75320300-1426359397_thumb.jp

post-2701-0-41237400-1426359406_thumb.jp

post-2701-0-49806100-1426359421_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no před deštěm to nechrání, ale jako nouzovku přes to na tu chvíli přehodím plachtu a šmitec :D, kolikrát jsme popíjeli i grilovali za deště a nijak nám to nevadilo :D

 

Taky to neberu jako zastřešenou pergolu, spíše jako slunečník v pravdě 100% přírodní

 

Hlavně já jí mám s vodotryskem.... (je vidět shluk balvanů za pipkou :D )

 

Charlie se ptal, jakou máte a co by neměl opomenout..... Tak mám vzdušnou, neopomenul bych dobrou společnost a zařízení na chlazení piva ;)

post-2701-0-42857300-1426360342_thumb.jp

Upraveno uživatelem punkac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám "pergolu" na zahradě zároveň spojenou se skládkem nářadí. Pergola je 4x3 a zakrytí skládku je 2x2... 

Kdybs chtěl nejaký bližsí detaily, tak se kdyžtak zeptej. Zatím to pořád není ready, ale myslím, že je to dostačující na stůl pro 6 lidí na posezení a skládek na klasický zahradní nářadí + stoly, trampolíny, sekačku a další nesmysly dostačující ...

post-1402-0-77010900-1426415882_thumb.jp

post-1402-0-34712900-1426415899_thumb.jp

post-1402-0-30169100-1426415921_thumb.jp

post-1402-0-31457200-1426415952_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Punkac o pipu je postaráno máme Lindra...:-)

Jinac 2x4 sklad nářadí

1x3 kuchyňka

1x1 hajzlik

3x4 posezení

Takhle to mám rozplanovane...:-) zatim.

Peto kolik to ma asi tak rozměr 3x6?

Milan+ no na kolečka ,nářadí sekacku ,motorovku apod ten sklad.to nemůžu nechat volně ležet a v garáží tyhle věci na zahradu nechci ted to mám v boudě od Avie 2.2x4 a je to na zimu dost plny.....:-)

Upraveno uživatelem Charlie 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo no to sou ty baráky bez sklepů,ale zase pak schody.

 Nezapomínejte taky na to,že stejně to využívate nejvíc s manželkou a dětmi,já to mám 3x 3 a poslední sezení s partou z firmy nas tu bylo cca 18 a naprosto v poho,stejně to vše naráz nesedí,někdo se motá u pípy,někdo kolem prasete atd.

Vecik bych tam nedělal určitě,starost na zimu,kvůli zámrzu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Počítáš s kuchyňkou a hajzlíkem? Nebude to už z tohoto pohledu bráno jako stavba, kvůli které musíš lítat po úřadech? Tohle bych si raději ověřil. Jinak určitě platí do 25m2. A taky 2 metry od plotu, ale s tím problém asi nebude.

 

Já se nemám čím chlubit, terasu mám betonovou a zastřešení řešit nejspíše nebudeme, spíše jen markýza proti slunci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne 25m2 ,výška max 5m,hloubka 3 je jedno co to bude jestli kryt nebo domek,vzdálenost 2 m od hranic dodržují....

Bude tam u pergoly kamrlik na nádobí,voda,umyvadlo,aby se nepořádek z akci uklidil tam,to samy hajzlik se při akci bude hodit,bude tam 1m2 jímka:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...