Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 407 - problém ABS/ESP


peter.h22

Recommended Posts

prudke zatocenie moze byt vola v lozisku , skoda ze si 500km daleko, pozrel by som sa ti na to.Jednoznacne diagnostika.

Aby si vedel ja som menil vsetky 4 lebo vymenil som jedno, zacalo svietit druhe  atd... retazovka. skoro som sa zblaznil , tak si to zrataj lozisko, cidla , robota s oziskom a nervy 170€ v prdeli. a to koli tej jame co mi to sposobila som odvalil aj spodny cap nastastie 17€ a vymena sam a tiez silenblok na zavese 8€ 

 a to najhorsie kym som sa ku tomu pribral zodral som gumy na totalku z vnutra na SLIK takze nove  gumy teraz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
  • O 1 rok později...

Ahoj ve spolek,

Nechci zakladat novy tema, protoze mam taky problem s ABS/ESP na svy 407 1.6 hdi 2008, jenze...

Chyba mi vyskoci jen za horka pri brzdeni, po zhasnuti motoru zmizi a nevyskoci zase az do chvile, kdy se zacne brzdit a je teplo, pri chladnejsich dnech je vse v pohodě... dia nic nehlasi a to ani kdyz ta chyba zrovna sviti, pojistky jsou ok, a od chvile, kdy vyskoci chyba mi neustale sviti brzdovy svetla... byla jsem v servisu v Citroenu a podle nich je spinac brzdovych svetel ok, cidla jsou ok, nenasli nic. Pry by to mohly delat hrejici se kotouce, ma s tim nekdo zkusenost? 

Uz mi to zacina lizt na nervy a verim, ze ridici za mnou nechapou o co jde, kdyz pred nima zrychluje auto a sviti mu u toho brzdovy svetla...:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli ti pořád svítí brzdový světla , tak ten spínač asi nebude úplně v pořádku , buď je vadnej nebo blbě seřízenej . Každopádně je divný , že to žádnou závadu neukázalo , teda jestli to byla orig diagnostika :myslim Taky by mohl být ve zkratu na + svazek brzdových světel , ale je divný , že to udělá až po sešlápnutí brzdy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byla to jak jejich origo citroenacka, tak i ta malinka obd, u ty bych pochopila, ze to neprecte, ale prave ze ani v servisu tam nic nebylo...

Nekdy to udela u lehouckyho tupnuti na brzdu, nekdy mi vyskoci treba kdyz stojim na brzde na cerveny, nekdy pri dobrzdovani...

Tak ja zkusim preventivne vymenit ten spinac, koukala jsem ze stoji par kaček a uvidime... horsi to asi nebude :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne sa to tak nejak prejavovalo tiež a na koniec mi odišiel zadný senzor ABS. Ono je to divné ale vždy keď mi to zobrazovalo kontrolku ABS/ESP vždy odišiel senzor niekedy po týždni od prvej hlášky a niekedy po 2 mesiacoch. Už som ich menil 4 ks,oba predné a vzadu len na jednej strane 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten senzor neodchádza naraz ale ako keby postupne degradoval. Proste chvíľu ide, chvíľu nie až nakoniec odíde úplne. Tiež som menil všetky. Nesedí to ale s tým, že jej svietia svetlá. Bude to ten brzdový spínač, mal som dokonca aj podobný problém. Nakoniec som spínač vymontoval poriadne prestriekal kontoxom, nastavil nanovo doraz, namontoval a bol kľud.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak  by to predsa ešte blblo nastav aj ten doraz na spínači ak si to nerobila. Treba nasilu vytiahnuť ten čudel čo sa zatláča do spínača - sú na ňom také malé zúbky, ktoré preskočia. Spínač potom vkladaj pri zatlačenom brzdovom pedáli, keď pedál po založení pustíš, nanovo sa nastaví správna dĺžka bežca.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Zdravím ve spolek. Tak začalo mi blbnout přední ABS, kolo u řidiče. Diag hlásí vadné čidlo, či zkrat na kostru či + pol. Ze Sedry mám vytažené schéma. Pohledem je sice srozumitelné co je co, ale kde najdu popis a kde je umístěn příslušný konektor?  Třeba ten ESP 7800 ... Nebo které kolo je které ? (7000-7015)
ESPABS.thumb.jpg.5597926a2579f65599ccb0e0207a0086.jpg

Upraveno uživatelem Georgew
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...