Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 407 - problém ABS/ESP


peter.h22

Recommended Posts

Dobrý deň, dnes mi vyskočila kontrolka o ABS/ESP faulty. Kde bude problém ? Robilo mi to už dávnejšie, ale vtedy som preštartoval motor a hláška zmizla. Dnes to už nepomohlo. Kde bude chyba ? Odišiel mi ABS snímač ? Koľko bude cca. stáť oprava ? Nestačilo by to iba nejako prečistiť ? Vopred ďakujem za odpoveď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Témat o esp\asr faulty je tady už dost na foru.

1. Bud máš brzdový spínač špatný to sem měl já,nešel ani tempomat cena 170kč. 

2.Nebo zkontroluj pojistky v autě červene 10ky často praskají a pak to píše taky abs\esp faulty .

3.Nebo máš snímač abs špatný na nějakem kole. 

 

Zjistíš to jedině na diagnostice co ti odešlo,ty posjitky 10ky v autě si skontroluj sám.

Upraveno uživatelem Lukaydo 407
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebo take muze byt praskli krouzek ABS, jak u me 607. Pokud by to tak bylo a stale na homokinetaku je celi jen praskli , tak sikovny mechos ho celi sunda vybrousi misto krouzku a zaboduje C Ockem na perfekto a mas to za pakatel, kdyz bude kus ulomeny tak sehnat pouze ten krouzek a postup jednoduchy, a pokud by nekdo rikal ze nejde sehnat tak je to hovadina, na me taky nejde udajne a nakonec za 290,- kc :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 měsíců později...
  • O 2 týdny později...

ahoj. taký mi to hlásí chybu ABS/ESP.

 

na diagnostice sem ještě nebyl. chtěl bych to zkusit pokud možno odhalit sám.

 

 

dříve se chyba objevovala jen občas za jízdy.

teď se chyba rozsvítí okamžitě po každém nastartovaní. ještě dříve než se s autem rozjedu, takže si myslim, že čidla na kolech by to být neměla.

červené pojistky 10A v interieru mám v pořádku a brzdové světlo se rozsvítí okmažitě po doteku nohy brzdového pedálu.

 

mám v plánu zkontrolovat čidlo brzdy u pedálu a proměřit zda opravdu spíná a rozpíná jak má. potom babo raď...

pokud někdo z okolí ČB nebo Týna nad Vltavou má nějakou Peugeot diagnostiku nebo má s problémeme zkušenosti, ať se klidně ozve :-)

 

dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dnes jsem kontroloval čidlo co je na brzdovém pedálu. vypadá funkčně.
poté jsem našel v motorovém prostoru čidlo od pravého předního kola. po odpojení a následném nastartování jsem na něm nenaměřil žádné napěti!

dokonce když jsem vytočil levé kolo, tak sem zjistil že je tam konektor a ten byl rozpojený. bohužel chyba se objevuje stále. :-(

 

čidlo levého předního kola jsem neobjevil. měl jsem i baterku vyndanou ale nevim kde přesně je.

pod zadním sedadlem pod krytkou jsem objevil další čídla. asi 3 jsou přidělány přímo ve víčku nádrže. na krajích jsou další 2 černé čidla. ty budou asi ABS?
a pak je tam jedno zelené čidlo? k čemu slouží to zelené? dík

Upraveno uživatelem Kosta777
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snímač ľavého predného kolesa je pod kastlikom na bateriu,respektíve skoro až pod riadiacou jednotkou. Ja keď som sa pozrel z boku ta som ho našiel. Alebo choď po kábly od kolesa a určite ho najdeš. A s tými zadnými snimačmi maš niečo zle. Je možne že su vadné,ale istotu budeš mať až po diagnostike. Keby si nameral iba jedno čidlo zle tak by som ho vymenil,ale naprv by som skontroloval kabeláž,ale nie iba opticky,ale premerať. Jednoduhšie by ti bolo zajsť na dia,ale keď rad šprtáš v aute tak zabava je to dobrá :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snímač ľavého predného kolesa je pod kastlikom na bateriu,respektíve skoro až pod riadiacou jednotkou. Ja keď som sa pozrel z boku ta som ho našiel. Alebo choď po kábly od kolesa a určite ho najdeš. A s tými zadnými snimačmi maš niečo zle. Je možne že su vadné,ale istotu budeš mať až po diagnostike. Keby si nameral iba jedno čidlo zle tak by som ho vymenil,ale naprv by som skontroloval kabeláž,ale nie iba opticky,ale premerať. Jednoduhšie by ti bolo zajsť na dia,ale keď rad šprtáš v aute tak zabava je to dobrá :-)

pozdravujem,ten lavy snimac abs nie je pod kaslikom baterie ale pod poistkovou skrinkou,je tam zly pristup neviete ako sa demontuje aby som sa mohol dostat k spoju,dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...