Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 407 - problém ABS/ESP


peter.h22

Recommended Posts

před 33 minutami, Georgew napsal:

Zdravím ve spolek. Tak začalo mi blbnout přední ABS, kolo u řidiče. Diag hlásí vadné čidlo, či zkrat na kostru či + pol. Ze Sedry mám vytažené schéma. Pohledem je sice srozumitelné co je co, ale kde najdu popis a kde je umístěn příslušný konektor?  Třeba ten ESP 7800 ... Nebo které kolo je které ? (7000-7015)
 

Vždyť tam máš krásně u těch 7000,7005 na obrázku které kolo to je ;) 

7800 je hlavní jednotka s hydroblokem a to je vlevo před předním kolem.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, ChouLu napsal:

Vždyť tam máš krásně u těch 7000,7005 na obrázku které kolo to je ;) 

7800 je hlavní jednotka s hydroblokem a to je vlevo před předním kolem.

P1510484.thumb.JPG.b67cf950703c6dda0a1472b92e1ff7d8.JPG

teď mě to trefilo do voka 😅 A konektor a je to ona? ... nejenom osciloskopem ale i voltmetrem se to dá ... sice hůř, ale dá se ...

 

 

Upraveno uživatelem Georgew
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ChouLu

  • Dík za lokaci. Tak sem se v tom porejpal a část čidla mi zůstalo v ruce. Mě říkali, že toto nepůjde a že je to na odvrtání viz obrázek 🙄 No, ale teď jsem to zkoušel a zatím funguje a nehlásí Fault ESP/ABS ... takže spíše nějaký špony sou tam ... neva du objednat nový a pak se uvidí ...1463572017_ABSSenzorDetailLocation.jpg.4fcb52a5b27935ab910caaa054675cd8.jpg😀
     

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, brutall napsal:

Ďakujem, zas nič něvjem.:myslim

Princip je viz obrázek, takže napíchnout se na ty dva dráty a voltmetrem při pomalém otáčení kolem musí být vidět nula nebo jednička/napětí a tak pořád dokola 😀 Jelikož se na 407 prodává dvouvodičové čidlo bude platit první obrázek ....
CKP_Sensor_Waveforms.gif.9ea775eade715903eb85bb987e674d98.gif

Upraveno uživatelem Georgew
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Havlicek.Lukas napsal:

Ten 3 vodicovy se pouziva u HALL snimace na otacky

Oba jsou Hall snímače. Existují dva typy. Rozdíl je ten, že podle obrázku ten druhý dává impulzy 0/1 podle Vmax. Ten první dává napětí podle síly magnetického pole na které je stavěn. Někde jsem tu čet, že prý pomalu ty Hall snímače "umírají". Myslím, že to není pravda. Je to křemík a ten buď funguje nebo nefunguje. Pomalu umírá kondenzátor nebo baterie, ale křemík nee 🙂 To "pomalé umírání" může být způsobeno nánosem jemných pilin, kdy se tento snímač zanáší a pak funguje prapodivně. Myslím, že kdyby se mi podařilo vytáhnout ten můj po očištění by fungoval dál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...