Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 307 2.0 HDI 110 kW spatne starty


PaulVanCik

Recommended Posts

Zdravím vás,

 

 

 

Mám už nějaký ten pátek problém u mé 307ky se starty, nicméně jsem to nějak extrémně neřešil poněvadž auto nakonec vždy nastartovalo. Až tedy donedávna , kdy už nenastartovalo vůbec i přesto, že startér točil jako blázen. Došlo k několikátému odtahu k lokálním servisákům (ne originál Peugeot samozřejmě).. vyměnilo se čidlo otáček motoru či jak se tomu nadává, to ovšem problém nevyřešilo. Na diagnostice není žádná chyba (pro info žádnou chybu spojenou s tímto problémem nenašli ani v originál Peugeot Servisu). Po několika dnech jsem byl informován, že během měření při startech bylo zjištěno ,že klesá napětí pod 9 V (teď přesně nevim kde ale předpokládám někde na cestě startér, baterie). Tudíž došlo k výměně baterie. Auto od té doby startovalo lépe jak za poslední dva roky, jedno jestli byl motor studený či zahřátý. Nicméně dnes jsem opět měl problém nastartovat, nakonec napotřetí motor chytnul ale obava z toho , že někde zůstanu kvůli nemožnosti nastartování je tu zas. Nemáte někdo nápad kde by mohl být zakopaný pes? Může být problém se startérem? Jinak pro info, s novou baterkou je při měření napětí cca. 10,5 V, tlaky na palivovem čerpadle jsou také OK.

 

 

Děkuju všem za nápady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuju za korekci, máš pravdu, resp. částečně určitě, je to 16V tzn. ta 100kW verze (nikoliv 110kW). Žhavičky bylo to první co se měnilo před zhruba rokem a půl, kdy mě ten problém začal obtěžovat , nicméně řešením to nebylo. Co se teplot týká tak tam bych mohl takřka s naprostou jistotou říci, že žádná přímá závislost není. Stalo se, že jsem i při plus 20ti a zahřátém motoru startoval na vícekrát, naopak při mínus 5ti a studeném motoru jsem nastartoval napoprvé. Včera jsem ještě zkoušel volat do P. servisu kde jeden z dalších nápadů byl alternátor , popřípadě ten startér, případně kombinace obého (na základě jejich zkušeností). (ptal jsem se i na to startovací napětí, údajně by nemělo klesnout pod 9,5 resp. 9 V což byl problém u té předchozí baterie, otázkou zůstává proč klesalo to napětí tak nízko, že by špatný typ baterie? nebo nějaký velký odběr způsobující takový pokles?).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...