Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P406 1,9TD HDI převodovka


jaxvine

Recommended Posts

Delší stálý převod, vzhledem k upravenému motoru, moc mě nebaví jak to při 100km/h točí cca 2400 otáček na 5kv. (nebo tak nějak teď z hlavy přesně nevím). Hodně se převodovky z HDI dávali na upravených 306kách, četl jsem o tom dost na cizích fórech (francie, anglie), ale není to pro mě v angličtině dost srozumitelný, tak bych chtěl vědět jestli s tim má zkušenost někdo v čechách... 

 

mimochodem oddie ty píšeš snad do každýho mýho příspěvku ne? :D

Upraveno uživatelem jaxvine
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já píšu podle témat...

Podle mě to s tou delší převodovkou neutáhne, ale klidně to zkus. Rozdíly převodovky z 80kW HDI oproti 1,9TD teda z hlavy nevím, ale 80kW HDI má tažnou spojku s hydraulickým ovládáním, a řazení pomocí lanovodů. Pro úplně základní porovnání.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak to je úplně jinde, TD má táhla a spojku mechanickou... :/ ale jestli se nepletu první 406 2,0 HDI měly taky mechaniku a táhla ne? ale to nevím jistě. Jinak předělat na lanovody z HDI by problém nebyl, předělání spojky na hydrauliku už nevím jak moc je složité...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

66kW HDI má řazení táhly. Ale ta je stejně dlouhá jako u TD...

Předělání vypínání na mechaniku nevím, co by obnášelo, třeba by šla zvratná páka přendat. To by asi chtělo dát si ty p=řevodovky vedle sebe... Jestli chceš, jednu mrchu z 80kW HDI tu mám, bez čidel a kolečka náhonu, tak cca za cenu sběru (asi necelý litr?) může být tvoje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nabídka pěkná, každopádně dej mi čas na rozmyšlenou, vypadá to že budu muset dělat spojku (řeším v jiném vláknu), pokud bych jí opravdu budu dělat, zkusil bych jí... A ta 66Kw nemá tedy jiné převody? to mě překvapuje...

 

-zeptám se tedy, třeba poradíš, při rozjezdu auto poskakuje jak šílený a celý vibruje, ještě přeřazení z jedničky na dvojku bývá občas problém, pak už je klid. Dá se rozjet pouze pomalu bez plynu, nebo "z ostra" nechat jí trochu protočit. Jinak je to opravdu problém, cizí člověk se s tim horkotěžko rozjede a valí bulvy cože s tim je... a jestli se to nerozpadne. Jinak sem psal vyměněny všechny silentbloky na motoru (předchozí majitel mi řekl že to je ta závada) - beze změny, po výměně silentbloků a čepů na ramenech zlepšení na cca 500 Km, po 2000 Km zase stejná hrůza (jak se trošku vymlátili a povolili). Delší dobu sem to neřešil ,ale asi se to zhoršuje, budu to muset udělat... Ještě jsem někde na jiném fór učetl že by to mohli být polosy, ale o tom nic nevím...

Upraveno uživatelem jaxvine
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...