Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kdo mě volal? 974 366 928


lape

Recommended Posts

Tak je to Obvodní oddělení Ostrov nad Ohří a člověk z profilu na G+ tam opravdu pracuje. :papa

Tak tyto informace mě dnes taky předal známý co pracuje u PČR,ale na kterého jsem si vzpomněl až po napsání na fórum,protože se jen občas pozdravíme na pivu a jinak nic.Dal k tomu teda dvě jména,jedno z nich je to z google+,ale říkal že to není 100%,že to není číslo z jejich ofic.seznamu.No každopádně neznám ani jednoho,bydlím 500 kiláků od Ostrova a v tom kraji jsem v životě nebyl.Nejvíc jsem se mu přiblížil,když jsem byl v Praze na vojně,ale to byly ještě Hradčany dřevěné.Tak snad si jen soudruzi spletli číslo.Díky všem za snahu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

člověk nikdy neví, co mu kdy potřebuje policie sdělit. Buď se potřebuje na něco zeptat (např. potřebuje svědectví k nějaké kauze, která je na místě bydliště a vzdálenosti OOP zcela nezávislá) nebo informovat (např. vyrozumět o nějaké události - dopravní nehodě příbuzných, omezení osobní svobody rodinného příslušníka apod.). Prostě člověk nikdy neví, ale policie nikdy nevolá jen tak pro zábavu. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když mi někdo něco potřebuje sdělit, má volat z "otevřeného" čísla. Potřebuje-li být skrytý, pak zase já nepovažuju za nutné se s takovým bavit.

Na 974 xxx xxx bych třeba já zpět nevolal, páč bych se bál, že mi naběhne účet jak kdybych letěl na Měsíc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když mi někdo něco potřebuje sdělit, má volat z "otevřeného" čísla. Potřebuje-li být skrytý, pak zase já nepovažuju za nutné se s takovým bavit.

Na 974 xxx xxx bych třeba já zpět nevolal, páč bych se bál, že mi naběhne účet jak kdybych letěl na Měsíc.

 

Ze skryteho cisla ustredny volaji mimo policie take pracovnici financnich a nekterych jinych uradu - treba proto ze si chteji ujasnit nejake detaily danoveho priznani apod. a naznacit ze mas preplatek / nedoplatek a dat sanci to rychle a levne vyresit.

Samozrejme se s nimi nemusis bavit, oni to mohou vyresit i dalsim krokem - treba obsilkou spojenou s oficialnim procesem a prislusnym penale, zahajenim rizeni atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ze skryteho cisla ustredny volaji mimo policie take pracovnici financnich a nekterych jinych uradu - treba proto ze si chteji ujasnit nejake detaily danoveho priznani apod. a naznacit ze mas preplatek / nedoplatek a dat sanci to rychle a levne vyresit.

Samozrejme se s nimi nemusis bavit, oni to mohou vyresit i dalsim krokem - treba obsilkou spojenou s oficialnim procesem a prislusnym penale, zahajenim rizeni atd.

Tohle prostě zcela mimo mísu. Pokud se mi na telefonu zobrazí "Skryté číslo" tak ho prostě nevezmu a je mi zcela jedno kdo to mohl být. To je dna věc, druhá věc je JAKOU jistotu mám, že na druhé straně je opravdu ten za koho se vydává???? A to i v případě, že číslo skryté není???

Vlastní zkušenost: Telefon skryté číslo - neberu. Během 10-ti minut volání z pevné linky - PČR - celkem snadno pochopil proč skrytá čísla nepřijímám i poznámku "kde mám mjistotu, že je opravdu od policie". Domluvili jsme si schůzku (podání vysvětlení) za cca hodinu přijel ke mě domů a věc byla vyřešena. 

Proč tohle píšu? Kolik už jste kdo měli telefonátů od všelijakých obchodních společností ( o kterých jste mimochodem ani neslyšeli - kde vzaly vaše číslo ) a kde máte jistotu, že z vás nechtějí jen vytáhnout citlivé informace.

Telefon je - bohužel - nechutně anonymní krám a to i když číslo volajícího vidíte. Typicky reklamní agentury - číslo se sice zobrazí ale zpět se dovolat nedá (GSM brána).

Moje doporučení: skrytá čísla prostě nebrat!!! Řešení různých právních záležitostí je jen a pouze písemné a to platí i opačně - pokud někam zavoláte s cílem vyřešit problém tak "SMOLÍK" - neprůkazné a to i v případě, že hovor byl nahráván (dá se snadno zfalšovat) na rozdíl od poštovního razítka. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale ano, zvedni, či vezmi, je to jen Tvoje věc a co se bude dít dál je zase jen na Tobě.

Je to jen věc názoru a ten můj je, že pokud se někdo skrývá asi ví proč a explicitně tomu nedůvěřuji. Je to podle pravidla "Podle sebe, soudím Tebe" Jinak řečeno - pokud někomu volám, tak ad 1. se představím  ad 2. pozdravím ad 3. sdělím informaci a nechám, na volaném jak se zachová (hovor přijme či nikoli).

Je to asi 1/2 hodiny zase jeden takový telefonát - údajně nějaký BILA partner - číslo zobrazeno - ale je to opravdu ten za koho se vydává?? Hovor trval asi 10 sec. Slušně ale nekompromisně jsem ho odmítl. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U PČR to bohužel řeší Ministerstvo vnitra a to nám zobrazení identifikace zakázalo. V Náchodě jsme původně identifikaci na moji zodpovědnost posílali, ale bylo mi to zakázáno. Proto se divím, že někdo tu identifikaci od PČR posílá. Takže to není tak, že kdo se skrývá, ví proč ;) My nemáme jinou volbu. Ale osobně nevidím důvod nezvedat skrytá čísla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skryté číslo bez problémů zvednu, jak je to dlouho co jsme neviděli žádná čísla a zvedali, tak z toho nedělám tragedii, ale naopak, když volají z banky a chtějí pro potvrzení že mluví se mnou rodné či jiné číslo či datum narození, tak mají smolíka. Protože oni vědí komu volají, ale já nevím kdo mi volá. Dokonce jsou někdy i naštvení, tak mi vám ale nemůžeme říct skvělou nabídku co pro vás máme. Tak si to nechte pro sebe a nebo mi to pošlete.

Skryté číslo má jedinou smůlu, že když mám jednání a nezvednu to a nebo spím, tak mu nemohu zavolat zpět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U PČR to bohužel řeší Ministerstvo vnitra a to nám zobrazení identifikace zakázalo. V Náchodě jsme původně identifikaci na moji zodpovědnost posílali, ale bylo mi to zakázáno. Proto se divím, že někdo tu identifikaci od PČR posílá. Takže to není tak, že kdo se skrývá, ví proč ;) My nemáme jinou volbu. Ale osobně nevidím důvod nezvedat skrytá čísla.

No tedy dobrá.

Není to tak dávno cca 20 - 25 let, kdy telefon představoval krabici na stole s kotoučovou číselnicí - ti modernějšní i s tlačítkovou - a jediná informace bylo vyzvánění. Takže kdo volá bylo "Tajemství". Ale doba se poněkud změnila a darebáků, kteří toho umí a využívají narostlo jako hub po dešti. Stejně tak získat telefonní čísla je dnes daleko jednodušší než v době analogu. Obchod s databázemi telefonních čísel kvete jedna radost. 

A že nemáte jinou možnost - to je prostě nesmysl. Volejte přes ústřednu nebo GSM bránu nasměrovanou na ústřednu -  číslo se zobrazí a zpětné volání pak skončí u dozoru a dá se řešit (když nic jiného, tak vím, že opravdu volal někdo od PČR). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když mi volá kdokoli ze školy z "pevné" linky, taky mi volá jako "Skryté číslo". Jestliže ale volání nezvednu (vždycky můžu říct, že jsem zrovna řídil) tak mi přijde SMS s číslem, ze kterého mi volal a já tedy mohu dotyčnému volat zpět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...