Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

ostrekovac - stierace na sucho


Budha

Recommended Posts

kdesi som tu cital v minulosti ze par ludi malo problem, ze pri ostrekovani celneho, alebo zadneho skla, idu stierace 1 alebo dvakrat na zaciatku na sucho, kym motorcek dotlaci kvapalinu az do trysiek. Tu je mala, lacna rada....

ja som mal vacsi problem z mojim ostrekovacom, mal som maly tlak, nepomohlo ani vycistenie hadiciek a vyvarenie trysiek. Skratka motorek bol v haji.

Ked som dal novy motorcek, myslel som ze sa vyriesi aj to stekanie kvapaliny v hadickach, ze motorek to utesni aby to neslo spat, a aby to striekalo hned a nesli stierace na sucho.

Avsak ked som pozeral ten novy motorcek nema to ziadny spatny ventil, ktory by tomu zabranoval, normalne sa da to vystupu fuknut. Aj ked som ho namontoval + nove hadicky, stierace isli klasicky prvy krat na sucho.

takze som zakupil v predajni na skoda diely, male spatne ventilceky cca 30SKK/kus, nastrci sa sa priamo na hadicku, a zabezpeci ze kvapalina nemoze stiect spat, takze po stlaceni ostrekovaca to hned krasne strieka, a nenicia sa gumicky. To iste som aplikoval aj na hadicku zadneho ostreku.

tu je mala ilustracna foto :

http://fotky.azet.sk/fotka.phtml?i9=2090f716a8&ft=5241933&ftv=1

[upravil dne 6.11.05 Budha]

[upravil dne 6.11.05 Budha]

[upravil dne 6.11.05 Budha]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je jako by jsi vyfotil moje auto,mam to presne takhle.ted ale premyslim,jak tam pripasovat trysky,ktere nestrikaji jen dva paprsky vody,ale takovej ten vodni prach jako to strika treba na oktavce.hlavni problem je to,ty trysky na 406ce jsou ze spodu na kapote a tudis presne opacne,nez na te zminovane skodule.a ted babo rad:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Budha

kdesi som tu cital v minulosti ze par ludi malo problem, ze pri ostrekovani celneho, alebo zadneho skla, idu stierace 1 alebo dvakrat na zaciatku na sucho, kym motorcek dotlaci kvapalinu az do trysiek. Tu je mala, lacna rada....

ja som mal vacsi problem z mojim ostrekovacom, mal som maly tlak, nepomohlo ani vycistenie hadiciek a vyvarenie trysiek. Skratka motorek bol v haji.

Ked som dal novy motorcek, myslel som ze sa vyriesi aj to stekanie kvapaliny v hadickach, ze motorek to utesni aby to neslo spat, a aby to striekalo hned a nesli stierace na sucho.

Avsak ked som pozeral ten novy motorcek nema to ziadny spatny ventil, ktory by tomu zabranoval, normalne sa da to vystupu fuknut. Aj ked som ho namontoval + nove hadicky, stierace isli klasicky prvy krat na sucho.

takze som zakupil v predajni na skoda diely, male spatne ventilceky cca 30SKK/kus, nastrci sa sa priamo na hadicku, a zabezpeci ze kvapalina nemoze stiect spat, takze po stlaceni ostrekovaca to hned krasne strieka, a nenicia sa gumicky. To iste som aplikoval aj na hadicku zadneho ostreku.

tu je mala ilustracna foto :

http://fotky.azet.sk/fotka.phtml?i9=2090f716a8&ft=5241933&ftv=1

[upravil dne 6.11.05 Budha]

[upravil dne 6.11.05 Budha]

[upravil dne 6.11.05 Budha]

Tak to vypadá celkem jednoduše a je to dost vychytaný :mrk

Teď jen jestli to v zimě v pořádným mrazu v těch hadičkách nezanrzne? Samo, že používám nemrznoucí směs, do ostřikovačů, ale když to bude tak malý množství? :myslim

Pokud ne, tak je to fakt vychytávka a půjdu do toho :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem o tom uvažoval, ale prej se nedodávají (na 306) a i kdybych tam nacpal nějaký jiný trysky, musel by být silnější motorek čerpadla, protože je tam větší tlak.

Původně zaslal: ObcanX

to je jako by jsi vyfotil moje auto,mam to presne takhle.ted ale premyslim,jak tam pripasovat trysky,ktere nestrikaji jen dva paprsky vody,ale takovej ten vodni prach jako to strika treba na oktavce.hlavni problem je to,ty trysky na 406ce jsou ze spodu na kapote a tudis presne opacne,nez na te zminovane skodule.a ted babo rad:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na 306ce si nemuzu stezovat.. bud to mam zacpany a diky tomu to strika skoro zminovany \"vodni prach\" a nebo je to dostacujici.. mozna me k tomuto dobremu pocitu z ostrikovacu navedly ostrikovace z Opel Corsa se kterou take hodne jezdim a tam se na sklo navali takove zbytecne mnozstvi vody ze je hned nadrzka prazdna.. takze zlate 306ka :super

PS: Ventilky rozhodne zajimave.. popremyslim ;) Ale nejdriv zjistim zdali je to potreba :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Ten zpětný ventil je normálně v každém autě, akorát se může pokazit, anebo při výměně motorku se tam dá motorek bez něj. Taky že ten problém s \"padáním\" vody má jen málokdo.

Ale teď bych dal jinou zkušenost (která mě stála dost peněz):

koupit kapalinu na -40 a pak ředit je blbost - rozdělí se to a krystalek zamrzne zrovna v trysce. Tak mi praskl motorek (tělísko).

Od té doby kupuju jen na -20 a neředím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: LaHab

Neví někdo jak se ten díl jmenuje, a? nevypadám v tom obchodě jak ryntintin?

Zkoušel už to někdo i na 206 SW? Neíte jak je tam dělané vedení k zadnímu ostřikovači, kde se k tomu dostat, abych to tam lupnul?

chtej zpetny ventil k ostrikovaci.kdyz nebudes vedet kde ho koupit,staci zajit do jakekoli prodejny skoda a tam ho mit budou jiste.co se tyce kam ho dat,kdekoli na hadicku,staci 10 cisel za motorek a to i k tomu zadnimu.stoji to par kacek a je to opravdu dobra vec :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: tomyka

mne sa u 206ky zda ze nestieraju stierace na sucho. aspon u mna :)

To je divné, že by to do SW nedávali?

Mám r.v. 04 a dělá mi to přesně to co bylo popsáno, tj. když pustím ostřikovač, tak mi jednou kmitne stěrač nasucho a až pak doběhne voda, i vpředu i vzadu. Je to na reklamaci, nebo standard?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...