Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

jde poznat na diagnostice fap off ?


redkid

Recommended Posts

Jde to poznat ale je to o tom že se musí štourat hodně do podrobna. Na své jsem měl taky podezření protože jsem to měl asi třikrát napíchnuté kvůli jiným věcem. A protože mě zajímalo jak na tom FAP je tak jsem ho přečetl a pokaždé to ukázalo úplně stejné hodnoty km od regenerace a do regenerace a i stejnou hladinu aditiva. Pak mi kamarád něco ladil na autě tak jsem mu to říkal a on si s tím hrál déle jak já a hlavně on se nebojí otvírat i složitější věci a zjistil že DIAG píše že počítač aditivace není přítomen z čehož jme usoudili že FAP je vyřazený a je i odebraný počítač řídící regeneraci a chod FAPu z ŘJ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 roky později...
V 7. 3. 2015 at 21:16, Vena garážmistr napsal:

Jde to poznat ale je to o tom že se musí štourat hodně do podrobna. Na své jsem měl taky podezření protože jsem to měl asi třikrát napíchnuté kvůli jiným věcem. A protože mě zajímalo jak na tom FAP je tak jsem ho přečetl a pokaždé to ukázalo úplně stejné hodnoty km od regenerace a do regenerace a i stejnou hladinu aditiva. Pak mi kamarád něco ladil na autě tak jsem mu to říkal a on si s tím hrál déle jak já a hlavně on se nebojí otvírat i složitější věci a zjistil že DIAG píše že počítač aditivace není přítomen z čehož jme usoudili že FAP je vyřazený a je i odebraný počítač řídící regeneraci a chod FAPu z ŘJ.

Je to dlouho. Ale povedlo se zprovoznit PC aditivace? Taky mi to píše že neni přítomen. A to i před tim než sem nechal udělat fap off. Chtěl bych to všechno dát do cajku ale postupně sám. Aditivum se prelevalo v nadržce Takže tam nejaky je ale mevim jestli je v diagnostice vypnuty jenom nebo tam prostě není pc. Dik za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ferinko> takze RHR pise standardne neco jako: "pocitac aditivace neodpovida/nepritomen"? Predminuly vikend jsem mel pujcenou PP2000 a trochu mne to vydesilo :-).

Umis z hlavy poradit, kde tedy najdu udaje o adiitvaci/regeneraci/FAP pro RHR? Nekde pod RJ motoru - to mi je jasne, ale ja jsem se tam hrabal celkem vydatne a nic o aditivaci/regeneraci/FAP jsem nenasel. Diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 12. 3. 2019 at 12:22, ferinko2 napsal:

Cez diag sa spustiť kontrola čerpadla,diferenciálny tlak a pod. Ak to tam nájdeš (v RJ motora keď je to Siemens),tak FAP máš aktívny.

V 12. 3. 2019 at 12:22, ferinko2 napsal:

Tak mam Bosh jednotku motoru a je tam aditivace. Zkouška čerpadla OK.Aditivum 3l. Prutok mám ale diference 0.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedine co ukazuje je teplota za katalizatorom(ale ci sa mení).Našel sem dokonce zalohu na CD. Pred Fapoff. 

Subor.dec

Pokud uvidím změnu na diferenci tak by stačilo vymenit FAP. Nastavit výměnu v diagu. Prehrat subor .dec a som FAP ON.

Když mi udělali FAP off tak sem pak měnil žhavicky a škrtici klapku. Jinak mi už nehlásí jinou závadu. Mohl se FAP zanašet víc kvuli těm zavadam?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to potěší že som zaplatil 6500kc za diru vo vyfuku(vykuchanu vložku). No posledne dva dotazy.

1.) Jak poznam že vyčko na nádrži je OK?Da info po tankovani že treba striknut aditivum?

2.) Myslíš že bych mal zkusit manual regeneraci za jazdy v tomto stave softwaru?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. Vadný uzáver nádrže vypíše chybu. Áno dáva info RJ že bolo dotankované, koľko,to už si zistí RJ podľa stavu paliva a vstrekne aditívum.

2. Môžeš skúsiť aj regeneráciu na mieste.

Vyzerá to tak,že FAP off máš vyriešený prevrtanou vložkou

 

Upraveno uživatelem ferinko2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...