Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

s 16


bubakkaja

Recommended Posts

Původně zaslal: Autoškolič Dodo

A jak to chceš zjistit. Jestli se chceš orientovat co máš na tachometru, tak věř, že když ti to ukáže 230 km/h, tak jedeš ve skutečnosti právě těch 218 km/h. Tachometry ukazují zhruba o 5% víc než je rychlost skutečná. Jinak naprosto souhlasím s Minimaxou a drž se hesla, které má na diskuzi Vvitty, který má shodou okolností stejné auto jako AKCZ. Aby jsi to nemusel hledat, tak ti to rovnou napíšu. Nejezděte rychleji, než létá Váš anděl strážný. :papa:super

Asi jste ještě nikde v obci neviděli takové ty cedule, které Vám ukazují jakou jedete rychlostí, co ??? Většinou je to radar umístěný v obci, který na rozdíl od těch policejních ukazuje řidičům zdarma, jak jedou rychle. Já jsem si zkalibroval tachometr právě na takovéto ceduli. Tachometr ukazuje 40, radar 38-40 ... prakticky co ukazuje, to jedu. Každý zařízení může mít odchylky v mezích tolerancí. Taky to závisí na tom, jaké máš na autě obutý kola. Se změnou obvodu se ti pak změní i odchylka tachometru viz => http://vbox.host.sk/index.php3

:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Rose

Původně zaslal: Autoškolič Dodo

A jak to chceš zjistit. Jestli se chceš orientovat co máš na tachometru, tak věř, že když ti to ukáže 230 km/h, tak jedeš ve skutečnosti právě těch 218 km/h. Tachometry ukazují zhruba o 5% víc než je rychlost skutečná. Jinak naprosto souhlasím s Minimaxou a drž se hesla, které má na diskuzi Vvitty, který má shodou okolností stejné auto jako AKCZ. Aby jsi to nemusel hledat, tak ti to rovnou napíšu. Nejezděte rychleji, než létá Váš anděl strážný. :papa:super

Asi jste ještě nikde v obci neviděli takové ty cedule, které Vám ukazují jakou jedete rychlostí, co ??? Většinou je to radar umístěný v obci, který na rozdíl od těch policejních ukazuje řidičům zdarma, jak jedou rychle. Já jsem si zkalibroval tachometr právě na takovéto ceduli. Tachometr ukazuje 40, radar 38-40 ... prakticky co ukazuje, to jedu. Každý zařízení může mít odchylky v mezích tolerancí. Taky to závisí na tom, jaké máš na autě obutý kola. Se změnou obvodu se ti pak změní i odchylka tachometru viz => http://vbox.host.sk/index.php3

:roker

videli. podle ceho myslis, ze jsem kalibroval tacho na 309? :)

jenze rozdil +-5% pri te 40ce nepoznas, a kalibrovat tam dvoustovku ... ehm... no nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Rose

Původně zaslal: Autoškolič Dodo

A jak to chceš zjistit. Jestli se chceš orientovat co máš na tachometru, tak věř, že když ti to ukáže 230 km/h, tak jedeš ve skutečnosti právě těch 218 km/h. Tachometry ukazují zhruba o 5% víc než je rychlost skutečná. Jinak naprosto souhlasím s Minimaxou a drž se hesla, které má na diskuzi Vvitty, který má shodou okolností stejné auto jako AKCZ. Aby jsi to nemusel hledat, tak ti to rovnou napíšu. Nejezděte rychleji, než létá Váš anděl strážný. :papa:super

Asi jste ještě nikde v obci neviděli takové ty cedule, které Vám ukazují jakou jedete rychlostí, co ??? Většinou je to radar umístěný v obci, který na rozdíl od těch policejních ukazuje řidičům zdarma, jak jedou rychle. Já jsem si zkalibroval tachometr právě na takovéto ceduli. Tachometr ukazuje 40, radar 38-40 ... prakticky co ukazuje, to jedu. Každý zařízení může mít odchylky v mezích tolerancí. Taky to závisí na tom, jaké máš na autě obutý kola. Se změnou obvodu se ti pak změní i odchylka tachometru viz => http://vbox.host.sk/index.php3

:roker

Ono je taky dost naivní domnívat se, že ta odchylka tachometru je v celém rozsahu konstantní. A navíc kalibrace nebo obecně i měření je vhodné provádět v horním rozsahu měřícího přístroje, ne v dolním, neb tím chyba dále roste. Takže mnohem vhodnější než \"kalibrovat\" tacho ježděním 40 okolo radaru je projet se po dálnici se stopkami a změřit si čas ujetý konstatní rychlostí mezi kilometrovníky... doporučuju ustálenou 120, pak je 1km za 30s, to se dobře počítá :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...