Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

prepis TP Jawa 50 typ 05 - stitek sehnan, TP i podpisy taky, PREPSANO !!!!! :), dekuji vsem co pomohli


Scratch

Recommended Posts

Hlavně to je kvůli vychcaným čecháčkům, kteří dělají bordel v evidenci. Kdyby se každý převod dotáhl do konce, třeba by takové harakiri nemusely být.

 Péťo - ač s Tebou v zásadě souhlasím, nedá mi to Tvou myšlenku ještě doplnit:

 

Kdyby stát nevymýšlel kokotiny tipu Daň z převodu a vůbec nespouštěl něco takového jako polopřevod, neměl by běžný občan potřebu (a vlastně ani možnost) převod obcházet. Jestliže ale máme poplatek z převodu starého krámu vyšší než jeho hodnota a úředník nám k jeho obejití přímo nabízí polopřevod, jehož dokončení není schopen ohlídat, pak se onomu bordelu ani nelze divit. Má bývalá 406ka je taky už rok zřejmě v polopřevodu - já ale auto odhlásil, smliouvu mám, tak v červnu děj se vůle páně.

 

To Scratch - psát veřejně na netu o přerážení čísel a duplikátu štítku mi přijde poněkud odvážné ....

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bordel v evidenci opravdu není kvůli "vychcaným čecháčkům". Bordel v evidenci je jen a pouze kvůli tomu, jak šmejdsky a hovadsky byla evidence postavená a provozovaná, a jak ji politici a úředníci ZNEUŽÍVALI pro potřeby různých lobbistů. Osobně jsem na to upozorňoval už před 17 (!) lety, když se začaly uplatňovat různá svinstva s omezováním dovozů. Jen a pouze díky sviňárnám s omezením přihlašování ojetin do provozu vznikl bordel v evidenci a drasticky se zhoršil stav vozového parku u nás! Politici a úředníci měli plnou hubu keců, jak se omezují dovozy kvůli tomu, aby z nás nebylo vrakoviště Evropy, ale přitom přesně ta omezení mohou za to, že se z nás to vrakoviště skutečně stalo!!! Takže ne "vychcaným čecháčkům", ale úředníkům a politikům můžete poděkovat za minulý i současný stav, který nemá moc ve světě obdoby. Jinde ve světě vám udělají převod během chvíle třeba na poště, registrační značky vyrobí na počkání ve stánku před úřadem... Schválně, proč to "nejde" u nás, hm? Opravdu za to mohou "vychcaní čecháčci"? Ne, mohou za to vychcaní úředníci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mnoho vozidel jsem zatím nepřihlašoval, ale vždy (včetně dovozu do ČR) jsem normálně došel na úřad (někdy si vystál i větší frontu) a vozidlo přihlásil. Kdyby to udělal každý, byl by bordel jen díky chybám v databázi. Zrovna tak odhlášení. Dojdu na úřad a odhlásím ;)

 

Jak to dělají v zahraničí nevím, žiju v ČR, ale umím so představit, že celý proces evidence jde podstatně zjednodušit i zkvalitnit. Ale dokud nemáme jednotnou státní správu (teď myslím hlavně datové propojení všech úřadů a jasně danou strukturu dat), je to asi sci-fi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doporučuji zapátrat v paměti na rozmezí let cca 1998 - 2008, jaké byly podmínky přihlašování. O "ekologickém" poplatku z převodu (!), který nemá s ekologií pranic společného, ani nemluvě, to platí furt. Přesně příklad nesystémové prasárny, která akorát dělá bordel. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nečetl jsem celou debatu, ale přidám svojí zkušenost:

Před pár lety jsem si od naší firmy za pakatel odkoupil přívěsný vozík - originál tovární výroba - jen ho nějaký magor odhlásil z evidence (100 Kč/rok se mu zdálo moc). Měl jsem k němu i kopii původního techničáku. 

Bohužel ani s dokumentací od výrobce už ho znovu přihlásit nešlo. Vyjádření DI bylo, že pokud byl jednou odhlášen tak už nemůže existovat. Úřední šiml opět zařehtal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Medo to je bohuzel takova zazita praxe :), pisou o tom jini i jinde a na daleko vic sledovanych fcb apod. Hlavne motorka musi mit stitek, kdyz nema cislo na ramu. A ten ted nema. Takze ja ho vlastne doplnuju na motorku aby byla kompletni :D :D. Ja vim je to slaby ale utesuju se tim.

Spis me to vede k myslence toho jak pisete spolu s Oddiem. Ze kvuli takovym urednickym patlaninam ja ted musim balancovat na hrane zakona. Zaroven to musim udelat v ostrave a jeste do 10 dnu jinak me ceka pokuta az 50tis. Takze opet musim mit nedatovanou kupni smlouvu abych byl krytej ve chvili kdy neprojdu treba kvuli nejaky kravine na evidencce.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto není Jawa ,,pařez". Ten měl jednu (většibou) sedačku, a taky jinou kapotáž. Výfuk byk veden k zadnímu kolu. Toto je Jawa 21.

Za mě byl ,,pařez" toto:

On tady taky nic o pařezu nepíše,tohle je typ 05,typ 20 přišel déle a 21 sport jakbysmet. Máš v tom trošku guláš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...