Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Formát nahrávky u Full HD kamery AVCHD nebo MP4?


Charlie 1

Recommended Posts

Ahoj pořídil jsem si Full Hd kameru Panasonic,kamera má formát nahrávání AVCHD 1080/50P nebo MP4 1080/50P,

potřeboval bych vědět,který formát je vhodnější pro pozdější editaci a střih v  Pinnacle studio 12 popřípadě doporučte v čem stříháte Vy,podmínka musí být v češtině...

Utáhne mi to PC Intel Core duo 2,1GHZ,Ram 4GB,grafika nvidia Geforce G105M 512MB.

Díky za postřehy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak ntb mi neutahne Pinnacle,kouše se a okno v náhledu je zamrzlé.....

V čem strihate video VY?

Zkoušel jsem Movie maker ten docela jde,ale střih tam je divný....video jde plynule,,,,

Pak Corel Videostudio 7 trial ,ten mi docela vyhovuje,ale bohužel není v češtině v něm video je jede v náhledu plynule

Díky:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chceš video upravovat (stříhat, editovat, titulkovat atd.) pak asi nejschůdnější formát je .avi tedy AVCHD.

Co se týká programů - to je otázka. Co člověk to názor a každému vyhovuje něco jiného - obvykle to na čem se naučil a dál už je to jenom rutina. Všechny mají svoje + a -.

Já pro střih a odstranění nežádoucích efektů jako je řádkování (moaré) a pod. používám  VDUB (VirtualDub) umí i velice dobře a bez ztráty komprimovat. K tomu je ale také potřeba patřičný kodek nejlépe PicVideo.

Pro samotné zpracování obrazu a zvuku pak používám SonyVegas Video. Není tak těžkopádný jako Pinacle a hlavně Ti na tom NTB pojede bez "Sekání" A je v češtině. A má ještě jednu fantastickou schopnost - oproti např. právě Pinacle - umí srovnat velice jednoduše obrazovou a zvukovou stopu což budeš u stříhání zcela určitě potřebovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V-Dub je free např. na Slunečnici nebo stahuj

Vegas tam taky najdeš ale jen na 60 dní na vyzkoušení jinak kolem 11.000,- Ale existují i dostupné klíče - pokud to chceš jen pro vlastní potřebu. 

Já mám ful verzi pro jeden PC koupenou s cca 500,- Kč ročně za updaty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vegas má a i lite verze. Jmenuje se to Movie Studio, je to Vegas ale omezený, chybí hlavní část efektů a má to omezení myslím maximálně na 10 stop současně, neumožňuje výstupní stream pro záznamová zařízení, nemá profi kodeky. Ale na běžný střih stačí, základ stojí 50$ a pak jsou verze s možností 4K...

 

Porovnání tady:

http://www.sonycreativesoftware.com/moviestudio/compare

 

Pro AVCHD doporučuji Movie Studio Platinum, základní verze to umí taky, ale nedokáže využít HW podporu GPU. I když na té konfiguraci, co píšeš nevím, jestli to nebude jedno. On To Franta píše, že se nebude sekat, ale ona Vegas Pro dokáže využívat HW daleko lépe než softy skoro zadarmo, tedy - pokud je co využívat.

 

Jinak rozdíl mezi MP4 a AVCHD je na dlouhé povídání, základ kodeku je algoritmus mpeg-4 (u obou stejný). Z principu obou kodeku je AVCHD lepší pro střih i na zařízeních s nižším výkonem. AVCHD má jednoznačně danou standardizaci a tím i přehratelnost na komerčních zařízeních.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

resil jsem to tady taky, ze natacim kamerou sony full hd a pak mi to nezkousava ntb, HP635, AMD Athlon dual core 2,3 GHz, RAM 4 giga, grafika amd m880g with ati mobility radeon hd 4250 a na programech od Gabriela307 se mi to seka. Chtel jsem to puvodne napsat do sveho, ale je nekde zapadly. Napadlo me ze mam doma Intel P4 2,0 GHz a asi jednojadro pevnej stroj, ale mam tam volnej slot na grafickou kartu, ted tam je nejaka 128 mb a ram ma asi 2 giga, slo by to na tom, kdyz bych koupil vykonou kartu, nebo mam dedka nechat spat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...