Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

pruzeni a tlumice u 405 1.9 x4


baki

Recommended Posts

cau peugeotnici, mel bych 2 dotazky ohledne pruzeni u ctyrkolkovych 405. Pred chvilkou jsem koupil 1,9 SDIx4 s uzaverkou diferaku- paradni autiii, jen zadek mi skace jak splasena koza :aut - a to i pres drobny silnicni vlnky. nejspis budou v cudu tlumice, ale nevim jestli ctyrkolky nemaji zadni napravu delanou nejak atypicky (neco jsem zaslechl o hydropneumatice). toz nema nekdo info a zkusenosti s necim podobnym? no a druhy dotaz-muzete mi doporucit nejakej dobrej a presto levnej servis v Brne. Diky moc za rady a informace. Mejte se fajne a Pazoutkum zdar ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diky za info, popravde receno nevim - ve ctyrkolce jsem ouplnej novacek, takze ani nevim, ze se necha volit zdvih zadni napravy (myslel jsem, ze tuhle moznost maji jen citroni a pripadne x4 Mi16) - kazdopadne v kokpitu;) jsem si zadny packy, ktera by to ovladala nevsiml. A kdyz tak koukam - ty jsi taky na x4 - toz nevis o nejakych sikovnych strankach (ci brozurce), kde by byl tenhle system podrobne vysvetlenej (vcetne udrzby)? jeste jednou dikas

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v kufru na leve strane je v calouneni dira a zani kniflik pokud je seply tak sviti a zadek se zvedne . Funguje ti dorovnavani -( kdyz dolozis neco do kufru tak se zadek prizvedne do puvodni podoby) vedle je dalsi na kontrolku hladiny kapaliny ,popripade oddelej calouneni , zkus se podivat pak dej vedet

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...no tak jsem se na to kouknul a tydy mam vysledky: cuplik na zvedani tam je- aktualne byl vypnutej, jinak ale funguje v pohode (po zapnuti sviti a zadnice se rovnomerne zveda). co se tyce kontrolky kapaliny, tak tam je jen \"objimka\" s el. vyvody - kontrolka je asi oddelana. jinac na vrsku cerpadla zvedani (je-li to teda cerpadlo :myslim- valec tak 15 cm vysokej s privodem tlak.hadice a el. kablu, umistenej vlevo od spinace zvedani) je pruhledna baňka s ryskami a v ni se vznasi (asi?) trochu podivnej kloboucek - pocitam, ze to bude ukazatel tlakovy kapaliny. Skoro bych rekl, ze hydropneumatika je v pohode (vypada navysost zachovale-skoro bych rekl, ze je nedavno delana:)), problem bude asi v tlumicich - ma-li teda tenhle system tlumeni jako bezny vozy. tak to je zatim vsetko, co jsem tam objevil. diky za odpovedi a zatim se mej fajne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ten cepecek je ta kontrolka, plovak musi byt mezi ryskami.

Tlumice v zadu nehledej jsou tam pistnice a nivh kapalina , tvuj problem bude v hydraulicke kouli ktera je umistena zespod auta vedle hydraulickeho cerpadla , a stim musis zajed do servisu nejlepe nekde kde dalji citroeny,(v brne zadny bohuzel neznam).

Mozna bude stacit ji jen dotlakovat(funguje na bazi membrany ktera urcuje tlak pri pruzeni) , nova stoji kolem tisice korun da se obednat i v Benexu(auto france) poradi kde najdes servis(aspon v Ostrave poradi )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...supr, dikas za rady:super, v tejdnu pujdu omrknout servisackou situaci v brne. od kluku mam nejaky kontakty, tak uvidime, co se z toho vyklube.

jinac mi trosku vrta v hlave jeste jedna vec - koukal jsem na nahradni dily (mjauto.cz) (premejslim o novym rozvodaku -preventivne - a nekterych dalsich malickostech) no a samozrejme jsem mrknul i na tlumice - tak nevim, tam normalne meli v nabidce zadni tlumice (olej i plynokapalina) na 1,9 x4 - a navic tyhle tlumice bylo shodny pro vsechny typy 405. nejspis tam maj divokej preklep, ci co :myslim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rozvodak a kapaliny jsou stejne jen u mezinapravove prevodovky je to jine ,to je ta merka za motorem kde je zobrazena predni a zadni naoprava

Jinak bohuzel musim priznat ze 4x4 jsou o hodne drahsi na udrzbu nez normalni , je to tim ne 4x4 nejsou neoriginal dily a srotakach je toho malo

ale videl jsem jednu a ta mela 300t. km a stale vse fungovalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 8 měsíců později...
Původně zaslal: baki

cau peugeotnici, mel bych 2 dotazky ohledne pruzeni u ctyrkolkovych 405. Pred chvilkou jsem koupil 1,9 SDIx4 s uzaverkou diferaku- paradni autiii, jen zadek mi skace jak splasena koza :aut - a to i pres drobny silnicni vlnky. nejspis budou v cudu tlumice, ale nevim jestli ctyrkolky nemaji zadni napravu delanou nejak atypicky (neco jsem zaslechl o hydropneumatice). toz nema nekdo info a zkusenosti s necim podobnym? no a druhy dotaz-muzete mi doporucit nejakej dobrej a presto levnej servis v Brne. Diky moc za rady a informace. Mejte se fajne a Pazoutkum zdar ;)

Tak tohle mi zacala delat ma 405ka taky. Mam ji uz 6 let a asi pred rokem mi obcas zacala problikavat takova podivna kontrolka na palubovce.

Nedavno se rozsvitila natrvalo, jde o kontrolku naplne LHM.

Po dlouhem badani :) jsem nasel nadobku s LHM a zjistil, ze je tam malo kapaliny.

Jeden \"dobrak\" mi poradil dolit to hydraulickym olejem. Doplnil jsem to a uz to nesviti, ale porad to skace.

Zaroven obcas pada zadek. Proste to v urcite vysce nezastavi, ale spadne to az dolu. Pak zas treba tyden v pohode. Uz jsme to tady v nejakem vlakne probirali, ale nedari se mi ho najit...

No a aby to nebylo malo, ve stejnou dobu mi prestaly fungovat brzdy (asi problem v abs).. clovek by rekl, ze to vypada, jakoby to melo nejakou sovislost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no pokud to neni citroen, tak to souvislost zadnou nema :)

Toho dobraka, ktery ti poradil tam nalit hydraulickej olej s klidnym srdcem nakopej doprdele a sobe dej facku, zes mu veril.

Tyhle veci potrebuji nutne LHM, jinak to proste nemaka. Navic ta LHM ma funkci konzervantu na veskere gumicky a tesneni v celelm tom cajku, takze nejaky hydraulicky oil je akorat rozesere. Tu kouli muzes mit v prdeli taky, ale to, ze to nezastavi v urcite vysce muze mit na svedomi i snimac vysky.

Doporucuju udelat presne to, co se radi v tomto clanku: http://www.xantiaclub.cz/view.php?cisloclanku=2004020401

opravdu se to vyplati.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...