Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nafta patri do kamen!


Guest Masinka

Recommended Posts

Původně zaslal: Aluška

Původně zaslal: vector

Původně zaslal: Aluška

Původně zaslal: kveton

nafta rozhodne nepatri do kamen, jak ted jezdim podle predpisu, tak se 406 1.9TD mam spotrebu tak kolem 5,5l, mam 3/4 nadrze a najeto 1000km

Tak tu spotřebu ti docela závidím, já se pod 6,3 l nedostanu, jak to děláš? :myslim:aut .

Nebrzdí :) a bere kvalitní naftu. Nic si z otho nedělej já taky jezdim kolem 6ti. Záleží na motoru a u mechanickejch na nastavení čerpadla. U mě bohužel na softu, kterej sem chtěl aby to jelo... tka to jede a žere..

A to čerpadlo jde nějak seřídit?? :roll

Jasně, že jde seřídit , správně by se ten šroub měl potom plombovat, protože to musí projít emisema, ale ... je to dost citlivé. Další možnost je vyšeptané čerpadlo, které dává malý tlak, nafta se špatně rozpráší a špatně spaluje a je jí tak potřeba víc, aby to jelo. Podobně se chová i vstři, který teče, ale to uvidíš a uslyšíš i na volnoběh.

Myslím, že jestli chceš jezdit na spotřebu, nebude problém si nechat trochu stahnout to čerpadlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aluško, jak píše Vector - na spotřebu lze stáhnout čerpadlo, ale potom už to opravdu skoro nejede, tak těch 6,3 l/100km bych si ponechal a aspoň si užíval, že je jízda relativně slušná, než abych jezdil za 5,5 l/100km a nemělo to žádnej \"vodpich\" :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: destiny

Takže trochu opožděně ale zato s přesnějšími údaji o spotřebě: Trvalý průměr 15,2 l/100km

Spotřeba na delších trasách 11,9 l/100km

Spotřeba ve městě: 17l/100km

Jedná se o Audi Allroad 2.7 biturbo, automatická převodovka :papa

ekolog se pozna hned :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Neon

Aluško, jak píše Vector - na spotřebu lze stáhnout čerpadlo, ale potom už to opravdu skoro nejede, tak těch 6,3 l/100km bych si ponechal a aspoň si užíval, že je jízda relativně slušná, než abych jezdil za 5,5 l/100km a nemělo to žádnej \"vodpich\" :D

Takže myslíte, že to mám nechat, tak jak to je?? :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Aluška

na druhou stranu, ať dělám, co dělám přes 6,5 l se nedostanu :aut .

a o tom to je...... takže jezdi a nešetři to protože se to nevyplatí :D

Původně zaslal: Aluška

Takže myslíte, že to mám nechat, tak jak to je?? :myslim

já bych to nechal :roker šteloval jsem to na své bejvalé 205 a stačí málo a žereto i dvakrát víc a dá to dost práce to dobře seštelovat

k té spotřebě - nejezdíš náhodou po Brně? to je pak jiná spotřeba neř třeba na okreskách :mrk

:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mk405

Původně zaslal: Aluška

na druhou stranu, ať dělám, co dělám přes 6,5 l se nedostanu :aut .

a o tom to je...... takže jezdi a nešetři to protože se to nevyplatí :D

Původně zaslal: Aluška

Takže myslíte, že to mám nechat, tak jak to je?? :myslim

já bych to nechal :roker šteloval jsem to na své bejvalé 205 a stačí málo a žereto i dvakrát víc a dá to dost práce to dobře seštelovat

k té spotřebě - nejezdíš náhodou po Brně? to je pak jiná spotřeba neř třeba na okreskách :mrk

:papa

Ano, jezdím tak z 95% po Brně..Takže myslíte, že je to v pohodě??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Aluška

Ano, jezdím tak z 95% po Brně..Takže myslíte, že je to v pohodě??

pak je vše v naprostém pořádku, když by jsi jela někde na okreskách tak ta spotřeba bude nižší a třeba i tech 5litru když se jede plynule 90km/h. a ne přískokem a samej rozjezd na křivotkách po brně ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Takže nové údaje z německé dálnice, čas jízdy 23:15 po ujetí asi 200km ukaoval počítač spotřebu 22,5l / 100km. Jel jsem ale na doraz, což znamenalo v rozmezí od 210km/h až 260km/h :D To je ale pak s tou spotřebou opravdu strašný. Ještě jsem ale neměřil spotřebu někde v terénu. To bude asi taky zajímavé, dkržet tento motor někde v kopcích v neusálém záběru a rychlosti 15km/h. V těchto momentech ukazuje počítač spotřebu 40,5l/100km ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Aluška

Původně zaslal: Neon

Aluško, jak píše Vector - na spotřebu lze stáhnout čerpadlo, ale potom už to opravdu skoro nejede, tak těch 6,3 l/100km bych si ponechal a aspoň si užíval, že je jízda relativně slušná, než abych jezdil za 5,5 l/100km a nemělo to žádnej \"vodpich\" :D

Takže myslíte, že to mám nechat, tak jak to je?? :myslim

Jay mám 306 1,9D 51kW a najvyššie som sa dostal v zime na 6,2l a to som dosť jazdil po meste. Inak v lete mi to zlúska okolo 5,7 v kombinovanej jazde kde prevláda mesto. A to ho po diaľnici preženiem aj 170km/h.Zo začiatku keď som ho kúpil a učil sa jazdiť na dizlačiku tak mi pri 90km/h pýtal 4,5l. Nemám skúsenosti s veľa dízlakmi ,ale myslím že je dosť živý. Tak si skús pozrieť prepadovú hadičku či ti nepraskla alebo si nechaj pozrieť na to čerpadlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Aluška

Původně zaslal: mk405

Původně zaslal: Aluška

na druhou stranu, ať dělám, co dělám přes 6,5 l se nedostanu :aut .

a o tom to je...... takže jezdi a nešetři to protože se to nevyplatí :D

Původně zaslal: Aluška

Takže myslíte, že to mám nechat, tak jak to je?? :myslim

já bych to nechal :roker šteloval jsem to na své bejvalé 205 a stačí málo a žereto i dvakrát víc a dá to dost práce to dobře seštelovat

k té spotřebě - nejezdíš náhodou po Brně? to je pak jiná spotřeba neř třeba na okreskách :mrk

:papa

Ano, jezdím tak z 95% po Brně..Takže myslíte, že je to v pohodě??

No jasně Aluško :) tohle vůbec neřeš, buď ráda, že to celkem jede a tolik nekouří, ani nežere. Hezky měň olej :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vector

Původně zaslal: Aluška

Včera jsem jela cestu Brno - Praha - Holice - Brno, brala jsem plnou a pak zase dotankovala do plné a spotřeba mi vyšla na 5.1 l/100 km :o . Je to možné nebo neumím počítat?? :D:myslim .

:D myslím, že počítat umíš. Příjemné zjištění že ?

Moc příjemné zjištění, kdyby to tak šlo i ve městě, tak bych se vůbec nezlobila :D:aut .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 roky později...

Vzpomněl jsem si na toto téma, když jsem jel dnes do Mělníka, tak jsem také v Praze vynuloval počítadlo. Mašinka měl Praha - Mělník s třílitrem za průměr 6,0, zde je průměr z té samé trasy a toho samého auta s HDI. Prostě a jednoduše, furt je to cca za půlku, berte režim jaký chcete :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...