Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Světlo zpátečky --- nedostačující intenzita


Skašowak

Recommended Posts

Předem se omlouvám, ale jinou diskuzi jsem nenašel a týká se to zpátečky. Mám problém spíš záhadu. :-D Dal jsem v Peugeot 406 Break 2003 do zpátečky LED žárovky a po sepnutí kličku se trošku rozsvítí a jakmile dám normální žárovku na jednu stranu tak ledka zhasne. Má s tímto někdo zkušenost? Díky za rady.

Upraveno uživatelem Peugeot 406 Break
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to pravděpodobně ovládané přes tranzistor a teče tam malý proud. Řešení by bylo dát klasickou žárovku někam do kufru, nebo přidat nějaký odpor s dostatečným výkonem, ale to by se muselo vyzkoušet jakou hodnotu. Nebo koupit led žárovku která už má ten odpor v sobě. Pro auta která hlídají funkčnost žárovek.

Odesláno z mého SM-A320FL pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapomněl jsem dodat, že jsem dal i LED žárovku do mlhy a ta nesvítí při sepnuti či nastartováni. V popisu LED žárovky je psáno, že je něco v žárovce, aby to nehlasilo závadu, ale pro 100% zamezení použít eliminátor. Tak asi budu muset koupit ještě eliminátor a docela by mě zajímalo kam dám krabičku. :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jak u ostatních modelů a značek, ale ve zpátečce je konektor BA15s a v kufru W5W. Zkusil jsem v kufru dát normální žárovku a stejný. I když nechám zapojenou jednu LED žárovku a na druhý straně není žárovka nebo dokonce odpojený držák žárovek furt trochu svítí. Zkusím ten eliminator a když to nepomůže dle zákona v lhůtě 14dní vracím eliminator a LED žárovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 29. 7. 2017 at 12:25, Havlicek.Lukas napsal:

vem malinkou zarovku a prskni ji do kufru

V 29. 7. 2017 at 19:20, pajas502 napsal:

Nejdřív bych zkusil tu žárovku - nic to nestojí 

Tak jsem to zkusil a dobrý nápad. :super Fungovalo to jenom při otevřených pátých dveřích a jakmile jsem do poloviny přivřel dveře nebo zavřel zas se LED žárovky trochu rozsvítily. Nějak mě to hlava nebrala :myslim jako kdyby tam byl nějaký snímač polohy pátých dvěří. :D Koupím jeden eliminátor chybových hlášení a kdyby to fungovalo tak konektory ustřihnu a zapojím ho ve sloupku levém tudy mě vede kabeláž do pátých dveří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak problém vyřešen. Přišel eliminátor chybových hlášení odzkoušeno tak jsem odstřihl konektory a zapojil za čalouněním pátých dveřích. Po zapojení jsem to zkusil a jakmile jsem přivřel dveře tak se LED žárovky zase trošku rozsvítily a už mě to naštvalo, ale přemýšlel jsem dál kde je chyba. :myslim Po cca dvou minutách mě napadla jestli nebude chyba ohledně kostry. Právě, že v kostře byl problém. Jelikož už nemám originál páté dveře, ale ze 406 r.v. 2001 tak jedna kostra vede od pravého sloupku, druhá z levého, ale není zapojená s výhřevem zadního okna a třetí z pátých dveří. No prvně jsem to musel zapojovat bůch ví na jakou kostru. :D:D:D Jinak by rozhodně žárovka fungovala kdybych to zapojil na správnou kostru. Aspoň mě nebude pod čalouněním svítit malá žárovka při zařazení zpátečky. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na 308 som slabe svietenie spiatocky poriesil domontovanim LED svetla a tiez vymenou klasickej ziarovky za LED, ale s tou LED ziarovkou nemam foto nizsie je fotka iba s tym svetlom za tabulkou

Fotka pred a po

received_1508582249162515.jpeg

received_1508582242495849.jpeg

received_1508582645829142.jpeg

Upraveno uživatelem TomasARN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všem!

Před časem jsem tu prezentoval svou přestavbu, kdy jsem pod auto namontoval 2 klasické přídavné couvací lampy. Poté jsem k nim ještě přidal dvě mlhovky (couvací, mlha - mlha, couvací). Z origo světel jsem vykuchal ty zelené kloboučky a obě lampy mají světlo zpátečky - proto ty přidané mlhy dole. Účel to plnilo perfektně, nicméně je pravdou, že estetické to moc nebylo ...

Nakonec tedy zvítězila estetika před praktičností a došlo na facelift. Přídavná světla šla pryč, místo couvacích jsem dal malé LED čočky, které nejsou vůbec vidět a místo mlhy jsem na spodní hranu nárazníku namontoval třetí LED brzdová světla. Origo lampy zůstaly se světlem zpátečky.

Výsledek: při couvání je oproti předchozímu stavu hůř vidět, ale lepší než origo ... estetika snad už tolik nepláče   :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...